Всеукраїнська громадська організація “Асоціація платників податків України” (АППУ) розширює коло партнерів, з якими можливо більш дієво просувати ідеї по захисту підприємців, легалізації бізнесу, по створенню більш гнучкої системи оподаткування та більш дієвих органів протидії фінансовим злочинам тощо. 29 березня 2021 року Президент АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-президент ЄАПП, Член Колегії ДПС України Грігол Катамадзе та Виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Державної установи “Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю” (ОСНАД) Олег Канцуров підписали Меморандум про партнерство та співробітництво.
За словами Грігола Катамадзе, метою Меморандуму є встановлення між АППУ та ОСНАД відносин партнерства та співробітництва задля забезпечення прозорості та надійності фінансової інформації про результати діяльності суб’єктів господарювання та створення сприятливих умов для діяльності добросовісних платників податків. Вже понад 20 років свого існування Асоціація платників податків України представляє і захищає інтереси малого, середнього та великого бізнесу всіх ключових секторів економіки по всій Україні: відкрито 25 Територіальних Відділень та створено 105 Місцевих осередків. Сьогодні Асоціація об’єднує 3254 платники податків — членів Асоціації, на яких працює біля 2 млн громадян України.
Катамадзе зазначив, що місія Асоціації — сприяння впровадженню реформ з метою створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми, забезпечення прискореного економічного зростання та стимулювання бізнесу до детінізації, добровільної сплати податків до бюджету України заради розвитку вітчизняного виробництва та залучення інвестицій. В травні цього року виповниться шість років, як Асоціація платників податків України, займаючись питаннями реформування податкової системи в цілому, і податкового законодавства, зокрема, акцентує увагу на двох ключових позиціях: це прийняття нового податкового кодексу Розвитку, складовою частиною якого є такі фундаментальні зміни, як заміна податку на прибуток податком на виведений капітал, скорочення кількості та ставок податків, зниження навантаження на фонд оплати праці, особливе податкове регулювання вільних індустріальних зон, одноразове нульове декларування доходів громадян і докорінні зміни в системі боротьби з економічними злочинами.
Виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю Олег Канцуров повідомив, що місією його організації є забезпечення високого рівня впевненості власників, інвесторів та інших користувачів у інформації розкритій у фінансовій звітності як надійної бази прийняття ефективних рішень. В Україні з 2018 року впроваджено європейську модель суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. Прийняття гармонізованого з нормами європейського права Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» стало важливим кроком у напрямку реформування інституту аудиту та розбудови нової ефективної системи регулювання аудиторської діяльності, спрямованої на посилення та зміцнення позитивного інвестиційного клімату в Україні. Провідна роль у цій моделі належить Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, який несе відповідальність за нагляд за реєстрацією аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності; впровадженням міжнародних стандартів аудиту; контролем за атестацією аудиторів та безперервним навчанням аудиторів, які здійснюють обов’язковий аудит фінансової звітності; контролем якості аудиторських послуг суб’єктів аудиторської діяльності, які здійснюють обов’язковий аудит фінансової звітності; дисциплінарними провадженнями щодо аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, які здійснюють обов’язковий аудит фінансової звітності; застосуванням стягнень.
Грігол Катамадзе наголосив на необхідності, в межах Меморандуму, співпрацювати з питань підготовки пропозицій з удосконалення податкового законодавства та законодавства з питань провадження аудиторської діяльності в Україні, приймати участь в громадських обговореннях проєктів законодавчих та нормативно-правових актів з питань оподаткування та провадження аудиторської діяльності в Україні, які становлять взаємний інтерес, а також проводити роз’яснювальну, навчальну та консультативну роботу щодо застосування законодавчих норм та положень, що належать до компетенції АППУ та ОСНАД.
Нагадаємо, що на початку березня АППУ підписала Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з Державною митною службою України, а майже рік тому – аналогічний документ з Державною податковою службою України.
Читайте також: “Грігол КАТАМАДЗЕ | У цю кризу бізнес чекає від влади зниження важкого податкового тягаря”