Експерти не втомлюються попереджати: економіка знаходиться на порозі нової кризи. Причому ці страшилки загрожують не тільки Україні, але і всьому світу.
UA-Times вирішив детально розібратися в цих процесах. Тому протягом тижня була опублікована серія аналітичних матеріалів під загальною назвою «Контури кризи». У статтях були розглянуті як глобальні, так і чисто українські проблеми, які можуть привести економіку в кращому випадку до умовної рецесії, а в гіршому – до тотального краху.
Так, в числі світових ризиків розглядаються проблеми зниження вартості товарів, торгових воєн, коронавируса і т.д. І який з цих факторів «вистрілить» – не знає ніхто.
«Світова економіка дозріла для кризи. Вона, так би мовити, перегріта вже, як мінімум, два з половиною роки. Настільки довго економіка росла, і настільки високими темпами, в порівнянні з попередніми економічними циклами, що активи стали сильно переоцінені. У них вкладено набагато більше того, ніж вони насправді коштують, виходячи з їх реальної ефективності. І в один прекрасний момент інвестори почнуть фіксувати прибуток і виходити з цих проектів», – зазначив в коментарі UA-Times експерт компанії MPP Consulting Павло Мельник.
Якщо говорити виключно про ризики, які переслідують Україну, то тут слід зазначити курсові коливання, складності бізнесу експортерів, недовиконання бюджету і т.д. Говорячи про внутрішні проблеми, експерти попереджають, що всі кризи проходять за індивідуальними сценаріями.
«Криза на кризу не схожа, кожен проходить по-своєму. Кожен раз тригером стає щось своє. І в цей раз поштовхом може послужити що завгодно – головне, що всі умови дозріли. А коли почнеться світова рецесія, звідси почнуть виводити залишки капіталів… Ось тоді ринок і схлопнется, як це було в 2008 році», – вважає Павло Мельник.
Так, бути чи не бути кризи (неважливо, глобальній або українській) вирішувати читачам UA-Times. Але щоб ретельно розібратися в цьому питанні – важливо уважно вивчити цю проблему з усіх боків, зокрема, прочитавши аналітику тижня.