Зараз можна оформлювати оренду житла без нотаріального заверення, сказав в коментарі UA-Times аналітик департаменту маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький.
«Я вважаю, що це зайва трата коштів. Угода про оренду квартири вважається дійсною, якщо укладається відповідно до діючих норм законів за участю тільки двох сторін: орендодавця і квартиронаймача», – говорить Сергій Костецький.
За його словами, відповідно до пункту 1 статті 811 Цивільного кодексу України, договір про передачу квартири в оренду повинен оформлятися в письмовому вигляді. Засвідчення такого документа нотаріусом здійснюється, якщо одна зі сторін виявить таке бажання.
«При виникненні спірних моментів, навіть якщо справа дійде до суду, договір, незасвідчений нотаріусом, має статус – це поширена практика. Просто потрібно відповідально ставитися до складання договорів», – пояснює експерт.
Договір оренди може підписати тільки власник. Або людина з довіреністю від імені власника, а цей документ повинен бути обов’язково завірений нотаріусом. Згоду на оренду повинні дати всі власники житла, а якщо власник в шлюбі, то необхідна згода чоловіка/дружини.
При оформленні договору обов’язково повинні бути оригінали паспортів учасників угоди і оригінал документа на право власності.
Більш докладно про тренди в оренді житла в Україні читайте в нашому матеріалі “Ціни на оренду житла: що чекає ринок в 2020 році“.