Експерти радять зробити ставку на золото, цінні папери та криптовалюту
Світ потроху вчиться жити в умовах коронавірусу. Це означає, що компанії вже перестали займатися оптимізацією витрат, скороченням кадрів, урізанням премій і зарплат. Багато підприємців замислюються над тим, які можливості для розвитку бізнесу зараз надає життя. Розмірковують над цим і прості співробітники. Правда, думати про можливості поліпшити свій фінансовий стан можна лише тоді, коли в сім’ї є так званий бюджет «на чорний день».
Дана фінансова подушка безпеки може бути різною за величиною: хтось зміг зібрати 1000 доларів, а хтось зберігає в кубушці 20 000 доларів. Але важливо ці гроші зуміти не тільки накопичити, а й захистити. Тому редакція UA-Times вирішила розпитати експертів, які ж методи збереження коштів нині є оптимальними.
Робимо ставку на метали
Економісти впевнені, що на даний момент найкраще вибирати найбільш консервативні інструменти. Так краще робити тому, що ці варіанти хоча і надають низьку прибутковість, але і гарантують високу ступінь захисту коштів.
«У світі таким засобом традиційно є золото і боргові папери провідних країн світу. Золото показує стабільні темпи зростання ціни на відрізку 3-5 років. Його вартість номінована до долара США. Тому якщо людина ставить перед собою мету зберегти і “заморозити” кошти на такий період, варто вибрати золото або інші банківські метали. Це збереже гроші від інфляції і девальвації, і навіть може принести 10-20% зверху, якщо вартість металу виросте сильніше», – вважає економіст Іван Нікітченко.
Довіряємо банківських інструментів
Ще один перевірений роками інструмент – депозит в банку у валюті. Цей варіант може бути стабільним, якщо розкладати в фінустановах суми, що не перевищують 200 тисіч грн, уточнюють аналітики.
«Суми до 200 тисяч грн гарантуються державою. Саме таку суму виплатить Фонд гарантування вкладів фізосіб, якщо банк збанкрутує. Тому сміливо відкривайте депозит, що не перевищує цю суму. І в банку ці гроші будуть добре захищені від крадіжки або інших форс-мажорів», – каже нам Нікітченко.
Не забуваємо про держоблігації
На думку експертів, в питанні збереження заощаджень можна зробити ставку на облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). Справа в тому, що цей інструмент за механізмом дії схожий з депозитом. Тому українці можуть спокійно розділити свій бюджет «на чорний день» між депозитом і ОВДП, рекомендує Іван Нікітченко.
Думайте про диверсифікацію
У свою чергу, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вважає, що найкращим способом зберегти і навіть примножити гроші в умовах досить високої волатильності фінансових і валютних ринків залишається принцип диверсифікації своїх інвестицій/заощаджень.
«Тому в нинішніх умовах необхідно слідувати логіці створення портфелів мультівкладів. Це можуть бути депозити, в тому числі криптодепозити, облігації, акції, валютні пари (долар, євро), а також топові, найбільш капіталізовані криптовалюти в різних співвідношеннях і комбінаціях», – уточнює експерт.
На його думку, при виборі релевантної інвестиційної стратегії необхідно враховувати співвідношення ризику до прибутку. «Тому дуже часто потрібно радитися з експертами в цій галузі, щоб знизити ймовірність втрати вкладених коштів/інвестицій в ті чи інші інвестиційні інструменти», – попереджає Забловський.
Враховуйте ризики інвестінструментів
Іван Нікітченко також вважає, що покупка акцій або криптовалюта не зовсім обґрунтовані. А все тому, що дані інструменти є варіантами інвестування з високим ризиком.
«Ці схеми дають можливість заробити. Але цей дохід можна швидко втратити. Тому якщо людина планує зберегти свої кошти, то згадані інструменти не підходять», – вважає експерт.
Також не варто вкладати кошти в купівлю нерухомості, продовжує Нікітченко. «Вартість житла змінюється. Крім цього, квартири вимагають додаткових капіталовкладень, наприклад, у вигляді ремонтних робіт. Тому як основний інструмент розглядати такий варіант не рекомендується», – уточнює Нікітченко.
Читайте також “Bitcoin знову досяг рекордного максимуму. Прогноз від експерта”