Кабмін працює за планом: в пріоритеті – боротьба з коронавірусом та підтримка економіки

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Днями уряд оприлюднив «Програму діяльності Кабінету Міністрів України». Вірніше – поки це проект. «Кабінет Міністрів схвалив програму діяльності. Найближчим часом ми подамо її на розгляд до Верховної Ради. З початку діяльності нашого уряду ми виділили системні пріоритети. Безумовно, пандемія коронавирусу внесла в нашу роботу серйозні корективи. Але ми не відмовляємося від запланованих змін і реформ і обов’язково будемо продовжувати їх здійснювати, незважаючи на COVID-19», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук».

На десяти сторінках документа Кабмін визначає короткострокові і довгострокові пріоритети своєї роботи. Зокрема, мова йде про модернізацію системи охорони здоров’я, підтримку вітчизняного бізнесу, щорічну індексацію пенсій, розробку нового трудового законодавства та інше. Логічно, що зараз дії влади будуть спрямовані на боротьбу з епідемією коронавируса в Україні. Якщо ж рівень ураження населення вдасться взяти під контроль, в подальшому будуть задіяні різні механізми, що спрямовані на боротьбу з кризою і сприяють відновленню економіки.

Наскільки своєчасні і ефективні плани уряду – розбиралася редакція UA-Times.

Короткострокове планування

Говорячи про термінові заходи, уряд має намір зосередитися на протиепідемічних питаннях. Це означає, що потрібно підготувати лікарні до роботи в особливих умовах, забезпечити лікарів медобладнанням і ліками. Також в пріоритеті влади – забезпечення контролю за дотриманням українцями умов карантину. Також Кабмін робить ставку на мотивацію вітчизняних виробників виробляти необхідні ліки, медичне обладнання, продукти харчування, дезінфектори та інше.

Ще один важливий блок в планах уряду – це заходи економічної підтримки. Для цього влада має намір надати доступні кредити представникам малого та середнього бізнесу, які несуть серйозні втрати в умовах карантину. Крім цього, промислові виробники зможуть розраховувати на отримання держзамовлень або участь в системі держзакупівель. Також Кабмін має намір застосовувати фіскальні та інші інструменти, щоб знизити таким чином навантаження на бізнес в умовах форс-мажору.

І, нарешті, соціальні дії влади спрямовані на матеріальне підстрахування незахищених категорій населення. Тому уряд має намір щорічно проводити індексацію пенсій і допомоги як пенсіонерам, так і багатодітним сім’ям, а також людям, що знаходяться за межею бідності. Крім того, отримання тимчасової допомоги в разі безробіття та в період дії карантину буде максимально спрощено. А медробітники і особи, що задіяні в ліквідації епідемії, повинні отримувати підвищену оплату праці. Ще одна важлива ініціатива – це організація дистанційного навчання, щоб зовнішнє незалежне тестування і вступна кампанія до вищих навчальних закладів пройшли без збоїв.

Довгострокове планування

У списку антикризових заходів влада особливу увагу приділяє розвитку малого та середнього бізнесу. У зв’язку з цим, ініціативи громадян запустити своє мікропідприємство будуть підтримуватися за допомогою зниження тиску з боку регуляторів, а також завдяки розширенню існуючих кредитних програм.

Кабмін хоче зробити ставку на розвиток вітчизняного виробництва. Саме тому влада хоче створити умови для тих компаній, які мають намір виготовляти високотехнологічну продукцію. Також уряд планує підтримати українських експортерів з метою розширення наявності нашої продукції на закордонних ринках. У цих планах ніяк не обійтися без впровадження експортного кредитування, реалізації «промислового безвіза» і активного сприяння просуванню товарів українського виробництва.

У планах уряду також пошук ефективних приватних власників для держпідприємств, розвиток фермерських господарств в країні, подальша реалізація стратегії по досягненню енергетичної незалежності, реалізація ефективної накопичувальної пенсійної системи, вдосконалення адміністративно-територіального устрою. Крім цього, влада буде зосереджена на зведенні якісної транспортної інфраструктури, створенні робочих місць і розвитку підприємництва на Донбасі, забезпеченні гідної оплати праці шахтарів. Особлива увага буде приділятися реформуванню будівельної галузі та захисту інвесторів від недобросовісних забудовників, розвитку інструментів електронної демократії, розробці нового трудового законодавства, доведення податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, захисту громадян і бізнесу від проявів рейдерства. Якщо говорити про зовнішню політику, то незмінними залишаються подальша європейська і євроатлантична інтеграція України, а також захист територіальної цілісності країни.

Що думають експерти

Опитані UA-Times аналітики по-різному оцінюють план дій уряду. Так, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вважає, що цей документ містить набір правильних пріоритетів з урахуванням викликів сьогоднішнього дня, але в ньому відсутні конкретні кроки, інструменти, індикатори та необхідні ресурси для її практичної імплементації.

У свою чергу, директор Crane IP Law Firm Іван Нікітченко зазначає, що програма уряду повернулася до кращих традицій УРСР 2.0., мовляв, країна все поліпшить, підвищить, а що погане – знизить.

«Якщо знайдете хоч один уряд в світі, яке записав в свою програму “погіршення умов ведення бізнесу” або “формування неефектівності місцевого самоврядування” – ставте посилання в коментарі до матеріалу. Важко коментувати програму, в якій немає абсолютно ніякої конкретики, показників, термінів, інструментів та інше. А коли це відбувається на тлі початку серйозної світової економічної кризи, пандемії вірусного захворювання, від якого ще немає вакцини – за ситуацію в країні стає особливо тривожно», – каже Нікітченко.

У той же час експерт сподівається, що це просто загальні формулювання і предметні основи програми, від яких потім будуть відштовхуватися виконавці для розробки справжніх планів дій. «Опублікована зараз програма – не є програмою, а гаслами, і ніякої відповідальності за її невиконання не може бути, тому що незрозуміло – а що вимірювати як результат», – уточнює Нікітченко.

А чи буде транш від МВФ?

Всі антикризові дії влади зараз спрямовані на те, щоб отримати чергову фінансову підтримку від МВФ, кажуть експерти, оскільки наша країна поставлена ​​в жорсткі умови карантину і в рамки виживання економіки. Вже прийнято відповідне земельне законодавство, яке Фонд оцінив досить позитивно. Але потрібно ще прийняття закону про реструктуризацію банків і внесення змін до бюджету-2020.

«Ми також очікуємо прийняття змін до бюджету на 2020 рік, які допоможуть владі дати відповідь на надзвичайні виклики, що стоять внаслідок COVID-19. У той же час ми закликаємо владу продовжувати роботу зі Світовим Банком для забезпечення ефективного, прозорого і конкурентоспроможного ринку землі», – заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман.

Експерт Андрій Забловський вважає, що меседж від МВФ щодо отримання чергового траншу є позитивною новиною для України, особливо для міжбанківського валютного ринку, а також для можливості отримання додаткової фінансової допомоги від інших міжнародних стейкхолдерів.

А ось Іван Нікітченко зазначає, що ще два місяці тому експертне співтовариство говорило про те, що програма МВФ потрібна Україні просто як маркер і сигнал для інвесторів, мовляв, реформи йдуть повним ходом.

«Зараз Україна має майже останній шанс, щоб нормально пройти кризу. Нормально – це не дати впасти ВВП більше, ніж на 5% і не отримати курс вище 30 грн/дол. Та й самому МВФ (який уособлює волю Заходу) не потрібна зубожіла Україна, зростання ймовірності політичної нестабільності  та інше. Тому МВФ розширив програму фінансування для всього світу. Заходу потрібні ринки збуту своєї продукції, а не голодні бунти на периферії своїх кордонів. Україна традиційно виявилася в списку фінансово неспроможних країн. МВФ майже точно дасть нашій країні фінансування. Але якщо наші власті не будуть нічого змінювати і далі, країна все також постійно буде залежати від доброї волі розвинених країн», – уточнює Нікітченко.

Нагадаємо, курс буде перебувати на рівні 27,5 грн / дол – Шевчишин.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Експерт: сьогодні ринок більше орієнтується на покупців валюти

Курс гривні в середу, 7 липня, торгується з невеликим ослабленням, відкотуючись до 27,33 гривень за долар. Напередодні продавці валюти так і не змогли перехопити...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Що українці купують в інтернеті до відпустки

У червні українці готувалися до випускних і святкових днів, а також до прийдешніх поїздок. В інтернеті купували сукні до...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -