Сьогодні, 15 січня, на засіданні Кабміну був підтриманий указ Президента Володимира Зеленського про вихід України з угоди по створенню Ради керівників фінансової розвідки держав-учасниць СНД.
Про таке рішення Кабінету міністрів повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. У поданому ним указі говориться:
«Вийти з Угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав досконалої 5 грудня 2012 року в м. Ашгабаті».
Крім цього, у порядку денному Кабміну є президентське розпорядження “Про намір України не ставати учасником Угоди про захист інтересів держав рублевої зони у разі введення окремими державами національної валюти”.
У пояснювальній записці до розпорядження йдеться про те, що 6 липня 1992 державами-учасниками СНД було укладено Угоду про захист інтересів держав рублевої зони в разі введення окремими державами національної валюти:
«Україна підписала Угоду із застереженням про необхідність її ратифікації Верховною Радою України. Відомості про ратифікацію Угоди відсутні … У листопаді 1992 року Україна здійснила вихід з рублевої зони, ввівши в обіг національну валюту – український карбованець. Крім того, згідно з Указом Президента України «Про грошову реформу в Україні» від 25.08.1996 № 762 з 02 вересня 1996 року в обіг була введена, визначену Конституцією та законодавством України, національна валюта України – гривня. Розрахунки між Україною та країнами СНД вже багато років проводяться по стандартами і принципами, які відповідають загальноприйнятій міжнародній практиці. З огляду на зазначене, відповідну Угоду втратило свою актуальність».
Департамент з питань фінансового та економічного розвитку Мінекономіки представив також прогноз від реалізації даного розпорядження, яке може привести до позитивних або негативних наслідків.
З позитивного: розрахунки у вільно конвертованій валюті за стандартами, відповідні загальноприйнятій міжнародній практиці.
З негативного: розрахунки у вільно конвертованій валюті за стандартами, які відповідають загальноприйнятій міжнародній практиці і не відрізняються від звичних правил, запроваджених Центральним банком РФ.