Сьогодні в обіг введена купюра номіналом 200 грн з новим малюнком, затвердженим ще у 2019 році. Ця купюра, яка витримана у рожевих тонах, має багато відмінностей від зразка 2007 року. Які, UA-Times розповідає в графічному матеріалі, підготовленому на основі публікацій Національного банку України.
Новий та старий дизайн купюри (порівняння)




Як ми бачимо, портретне зображення Лесі Українки та рядок з твору поетеси на лицьовій стороні “переїхали” з лівого кута у центральну частину нової банкноти. Тому трошки у правий бік було сдвинуто зображення малого Державного Герба України та напис “УКРАЇНА”, якій на старій купюрі 200 грн знаходився по центру.
Напис “НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ”, під яким розміщено підпис Голови Національного банку України та слово “ГОЛОВА” переміщено на протилежний бік.
Зберігся український віночок з різнокольоровими стрічками, але з’явилося оптично-змінне зображення водяної лілії, що має кінетичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення квітки спостерігаються поступові переходи від пурпурного кольору до золотисто-зеленого. Але на новій купюрі немає більше зображення будинку поетеси.
Дизайн зворотнього боку банкноти доповнився двома лелеками, замість однієї і наразі виглядає, наче зграя птахів відлітає на схід. Лелеки надруковані з переходом кольорів.
Зображення В’їзної вежі Луцького замку, над яким розміщено напис “ДВІСТІ ГРИВЕНЬ”, перемістилося у центральну частину банкноти. Вздовж лівого краю банкноти вертикально розміщено напис “200 ГРИВЕНЬ 200” червоно-коричневого кольору.
Елементи захисту в новій та старій купюрі
У новій купюрі зберігся багатотоновий водяний знак – портретне зображення
Лесі Українки та світлий елемент водяного знака. Але розробники грошей перенесли його на протилежний бік.
Частково введена в товщу паперу захисна стрічка синього кольору з яскраво вираженим кінетичним ефектом. Стрічка містить зображення цифрового позначення номіналу купюри та графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти, змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.
Є можливість для людей з поганим зором на дотик відрізнити купюру цього номіналу від інших. Написи, зображення та фрагменти портрету виконані з елементами, шорсткість яких відчувається на дотик.
В наявності і латентне зображення. Позначення номіналу “200” можливо розглянути, коли піднести нову банкноту на рівень очей проти світла під гострим кутом. А написи містять мікротекст, який можливо побачити за допомогою збільшувального скла. Цифри “200” мають наскрізні елементи, які збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла.