Вчителька з Афганістану: “Найзаповітніше бажання моїх учнів – жити без страху та війни”

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Нещодавно в 70 країнах світу, включно з Філіппінами, США, Україною, Німеччиною, Південною Африкою, Китаєм і Південною Кореєю пройшла міжконтинентальна онлайн конференції миру, серед учасників якої була викладач приватної школи з Афганістану Фіроза Мураді. Редакція UA-Times зв’язалася з пані Мураді та дізналася у неї, як сьогодні живеться та викладається в її країні, ще нещодавно охопленою війною.

-Розкажіть, будь ласка, про себе. Чому ви вирішили стати викладачем? Які дисципліни викладаєте?

-Наразі я вивчаю міжнародні відносини у Американському Університеті в Центральній Азії у Бішкеку (Киргизстан), а також я працюю викладачем за освітньою програмою миру HWPL (міжнародна миротворча неурядова організація «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» – Авт.) у школі Мухтар.

Бути студентом і викладачем одночасно дуже цікаво для мене. Я знайома з обома сторонами освітнього процесу, тож це робить мене більш зібраною та відповідальною. Стати викладачем мене головним чином спонукало дві причини: це можливість ділитися своїми знаннями з оточуючими та бути незалежною. Я починала вчителем математики у школі Мухтар, а зараз я викладаю онлайн-курси за програмою HWPL для своїх учнів.

-Як ви вирішили навчати дітей програмі освіти миру HWPL (HWPL Peace Education)? Як діти сприйняли новий предмет?

-Перш за все, транслювання мирного послання через програму HWPL Peace Education здійснюється за умови, що освіті миру відводитиметься особливе місце серед інших предметів шкільної програми.

Тому, на мою думку, учням слід розуміти ситуацію у світі та у власній країні. Вони мають брати участь у мирному процесі в якості послів миру, аби приймати рішення щодо свого особистого та академічного життя.

Протягом першого тижня мого викладання їм було важко зрозуміти деякі теми без підручників та без підготовки, але трохи згодом ця тема справді зацікавлює учнів. Кожного дня вони з цікавістю приходять на заняття та вивчають різноманітні теми. Моїм учням найбільше подобаються обговорення, під час яких вони можуть поділитися власними ідеями, занепокоєннями чи питаннями. Складно було пояснити деякі історичні аспекти, такі як війна та конфлікти.

Фото зі сторінки Фірози Мураді – https://www.facebook.com/jeans.walker.372

-Всьому світу відомо, що в Афганістані мирним жителям нелегко живеться з точки зору власної безпеки. Скажіть, як люди зуміли навчитися жити, працювати, навчатися та планувати в умовах постійної небезпеки?

-Так, це правда. Я думаю, що люди вже просто звикли, адже для них це вже не новина. Афганістан вже давно втягнутий у війну, про яку знає весь світ. Щоденне життя громадян сповнене насильства та трагедій. Вони зростають за таких умов, тому фактично не мають вибору, окрім як звикнути до ситуації. Під час виступу на Міжконтинентальної онлайн конференції миру я зазначала, що в Афганістані чудова молодь. Молодь, якій стає сил та сміливості зростати в умовах цієї ситуації, та яка водночас з гордістю висловлює власну позицію.

Я можу сказати, що афганська молодь – смілива і талановита. Молоді люди віддані своїй країні та продовжують навчатися і працювати, незважаючи на обставини та ситуацію, що склалася. Афганці, які зазнали насильства та втратили членів родин, все ще плекають надії на світле майбутнє країни та працюють задля цього. Ось що незмінно змушує мене радіти.

-Яких елементарних заходів безпеки необхідно дотримуватися афганцям, йдучи з дому?

-Насамперед це залежить від соціального статусу. В кого є гроші, ті наймають охоронців, а тим, в кого такої можливості немає, залишається лише сподіватися, що вони повернуться додому цілими та неушкодженими. Знову ж таки: ніхто не знає, що сьогодні може трапитися у місті. Більшість афганців не почуваються безпечно, йдучи з дому. Конкретних заходів безпеки як таких немає, однак зазвичай рекомендується уникати військових районів та будівель.

-Впродовж багатьох років афганські дівчата не мали можливості навчатися у школі. Як зараз суспільство сприймає учениць? Чи є курси для дівчат і жінок, які не мали змоги навчатися за талібів?

-Довгий час дівчата були позбавлені можливості ходити до школи через упередження суспільства, але зараз у дівчат є більше можливостей навчатися. На жаль, життя в умовах небезпеки все ще заважає їм відвідувати більшість програмних та академічних конференцій. Це залежить від провінцій Афганістану, чи є вони безпечними або небезпечними. Дівчата в столиці Афганістану мають більше можливостей відвідувати школи чи конференції, ніж дівчата в небезпечних провінціях.

Станом на 2018 рік, у школах Афганістану навчаються 9 мільйонів дітей, тоді як у 2001 році кількість дітей, що навчаються у школах, становила лише 1 мільйон, і зараз 39% учнів становлять дівчата, проте ще у 2001 році школу не відвідувала ЖОДНА (!) афганська дівчинка.

Фіроза Мураді, викладачка з Афганістану

-Чи вплинув курс за програмою освіти миру HWPL на світосприйняття учнів і вчителів щодо повсякденного життя в Афганістані? Про що зараз мріють школярі?

-Так, звичайно, курс був корисним для них та вплинув як на їхнє особисте, так і на академічне життя, бо навіть з їхньої поведінки до та під час курсу видно, що завдяки освіті миру HWPL в них з’явилася можливість висловлюватися. Мрія моїх учнів – жити в мирному суспільстві без страху та війни. Це їхнє найзаповітніше бажання.

-Що допомагає вашим учням пережити наслідки війни та нестабільності? Чи є якісь реабілітаційні програми? 

-На мою думку, дітям потрібна мотивація на кожному етапі їхнього життя. Спочатку це відповідальність батьків, потім – викладачів, підтримувати та мотивувати їх іти вперед до своїх мрій та досягати своїх цілей. Мені особисто не траплялися програми для учнів шкіл, окрім програми HWPL, але по всій країні існує багато програм та конференцій для студентів університетів.

-Наскільки розвинене громадянське суспільство в Афганістані? Чи є у людей можливості та бажання брати участь у благодійних програмах і заходах?

-Афганістан – це країна, яка розвивається, і кожен громадянин має право брати активну участь у різних програмах. Немає жодних обмежень щодо цього, хіба що обмеження з міркувань безпеки, але все залежить від особистого рішення громадян, чи брати участь у благодійних програмах чи ні. Окрім цього, як і в усьому світі, громадяни Афганістану можуть здобувати освіту, ходити на роботу.

Афганістан – це демократична країна, де громадяни мають права, де існують свобода слова та ЗМІ, де жінки беруть участь у житті суспільства. І попри негативні аспекти, тут триває щасливе життя. Люди їздять у відпустки по всій країні, культурно-розважальні заходи, такі як відвідування концертів та кінотеатрів, стають звичними для людей. Афганістан сьогодення – це не Афганістан 1990-х років. Це демократична країна, яка може конкурувати з рештою світу.

-Чи складно жінкам досягати своїх цілей і реалізувати свої мрії в Афганістані? Про що мрієте Ви?

-Так, дівчатам та жінкам важко досягати своїх мрій, оскільки в Афганістані й досі існує ще багато перепон та обмежень для дівчат.

Моя мрія ще з дитинства – це стати представником Афганістану в ООН, і я плекаю надію, що колись зможу розказати світові про позитивні сторони та події в своїй країні, поділитися своєю історією зі світом. Розповісти речі, про які ніколи не чули та які не обговорювали в моїй країні. Я мрію представляти свою країну на міжнародному рівні та сприяти її позитивному іміджу. Адже коли люди чують про Афганістан, вони думають лише про війну, можливо, бо саме це висвітлюється у ЗМІ про мою країну. Але я хочу представити всьому світу надії та сподівання молоді щодо майбутнього Афганістану.

-Що сьогодні, на ваш погляд, необхідно робити, аби Афганістан став процвітаючою країною?

-Афганістан потребує міжнародної підтримки. Міжнародна спільнота має виступати єдиним фронтом задля встановлення миру в Афганістані. Інвестиції в афганську молодь, сприяння освіті громадян, незалежно від статі, та міжнародні інвестиції в економіку країни – ось ключові чинники для процвітання Афганістану.

Читайте також: “Україна взяла участь у міжконтинентальній онлайн конференції миру”


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

Найновіше

Київ часів Шолом-Алейхема в ляльках та конкурс на 150 тисяч гривень (фото)

2 березня в Києві в Музеї Шолом-Алейхема відкрилася виставка «Київ - моє місто», де головними експонатами стали авторські ляльки...

У березні бізнес очікує зростання ділової активності та цін на свої послуги

Український бізнес у лютому поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності у відповідь на послаблення карантинних заходів. Про це свідчить індекс очікувань...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня відбулися зміни у сфері сплати ЄСВ: скасовано дискримінаційні положення щодо окремих платників

1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне...

Експерт: долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн

За минулий тиждень курс долара до гривні незначно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-0,4%. Що чекати на цьому тижні, розповів UA-Times старший...

Почалася сертифікація вчителів початкової школи

Міністерство освіти і науки повідомило, що 27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021. Незалежне тестування фахових знань та умінь пройшли 1622 учителя...

- Advertisement -

Обмен Валют

Думай

Вчителька з Афганістану: “Найзаповітніше бажання моїх учнів – жити без страху та війни”

Нещодавно в 70 країнах світу, включно з Філіппінами, США, Україною, Німеччиною, Південною Африкою, Китаєм і Південною Кореєю пройшла міжконтинентальна...

Читай

За минулий тиждень хворих на COVID-19 виявилося на 10 тисяч більше, ніж тиждень раніше

За минулий тиждень коронавірус виявили у 44 472 українців. Це на 10 285 хворих більше, ніж було в середині...

Теж цікаво

Блоги

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня відбулися зміни у сфері сплати ЄСВ: скасовано дискримінаційні положення щодо окремих платників

1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня у закладах загальної середньої освіти діє новий Санітарний регламент: ключові моменти

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Таким чином, втратили чинність Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Технологічні тренди 2021-го: як утриматися на плаву в епоху радикальних змін та трансформацій

Світ, до якого ми звикли та в якому було досить комфортно, змінюється у нас на очах шаленими темпами. Швидкість та незворотність цих змін особливо...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | ВР усунула правову колізію у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю

3 лютого 2021 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств...

Максим ОРЫЩАК | Новая выгодная ипотека

Стимулировать бизнес активность в стране, поддерживать банковский сектор, увеличивать потребительский спрос на недвижимость и создавать рабочие места будут через условия выгодной и доступной ипотеки....
- -