Вчителька з Афганістану: “Найзаповітніше бажання моїх учнів – жити без страху та війни”

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Нещодавно в 70 країнах світу, включно з Філіппінами, США, Україною, Німеччиною, Південною Африкою, Китаєм і Південною Кореєю пройшла міжконтинентальна онлайн конференції миру, серед учасників якої була викладач приватної школи з Афганістану Фіроза Мураді. Редакція UA-Times зв’язалася з пані Мураді та дізналася у неї, як сьогодні живеться та викладається в її країні, ще нещодавно охопленою війною.

-Розкажіть, будь ласка, про себе. Чому ви вирішили стати викладачем? Які дисципліни викладаєте?

-Наразі я вивчаю міжнародні відносини у Американському Університеті в Центральній Азії у Бішкеку (Киргизстан), а також я працюю викладачем за освітньою програмою миру HWPL (міжнародна миротворча неурядова організація «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» – Авт.) у школі Мухтар.

Бути студентом і викладачем одночасно дуже цікаво для мене. Я знайома з обома сторонами освітнього процесу, тож це робить мене більш зібраною та відповідальною. Стати викладачем мене головним чином спонукало дві причини: це можливість ділитися своїми знаннями з оточуючими та бути незалежною. Я починала вчителем математики у школі Мухтар, а зараз я викладаю онлайн-курси за програмою HWPL для своїх учнів.

-Як ви вирішили навчати дітей програмі освіти миру HWPL (HWPL Peace Education)? Як діти сприйняли новий предмет?

-Перш за все, транслювання мирного послання через програму HWPL Peace Education здійснюється за умови, що освіті миру відводитиметься особливе місце серед інших предметів шкільної програми.

Тому, на мою думку, учням слід розуміти ситуацію у світі та у власній країні. Вони мають брати участь у мирному процесі в якості послів миру, аби приймати рішення щодо свого особистого та академічного життя.

Протягом першого тижня мого викладання їм було важко зрозуміти деякі теми без підручників та без підготовки, але трохи згодом ця тема справді зацікавлює учнів. Кожного дня вони з цікавістю приходять на заняття та вивчають різноманітні теми. Моїм учням найбільше подобаються обговорення, під час яких вони можуть поділитися власними ідеями, занепокоєннями чи питаннями. Складно було пояснити деякі історичні аспекти, такі як війна та конфлікти.

Фото зі сторінки Фірози Мураді – https://www.facebook.com/jeans.walker.372

-Всьому світу відомо, що в Афганістані мирним жителям нелегко живеться з точки зору власної безпеки. Скажіть, як люди зуміли навчитися жити, працювати, навчатися та планувати в умовах постійної небезпеки?

-Так, це правда. Я думаю, що люди вже просто звикли, адже для них це вже не новина. Афганістан вже давно втягнутий у війну, про яку знає весь світ. Щоденне життя громадян сповнене насильства та трагедій. Вони зростають за таких умов, тому фактично не мають вибору, окрім як звикнути до ситуації. Під час виступу на Міжконтинентальної онлайн конференції миру я зазначала, що в Афганістані чудова молодь. Молодь, якій стає сил та сміливості зростати в умовах цієї ситуації, та яка водночас з гордістю висловлює власну позицію.

Я можу сказати, що афганська молодь – смілива і талановита. Молоді люди віддані своїй країні та продовжують навчатися і працювати, незважаючи на обставини та ситуацію, що склалася. Афганці, які зазнали насильства та втратили членів родин, все ще плекають надії на світле майбутнє країни та працюють задля цього. Ось що незмінно змушує мене радіти.

-Яких елементарних заходів безпеки необхідно дотримуватися афганцям, йдучи з дому?

-Насамперед це залежить від соціального статусу. В кого є гроші, ті наймають охоронців, а тим, в кого такої можливості немає, залишається лише сподіватися, що вони повернуться додому цілими та неушкодженими. Знову ж таки: ніхто не знає, що сьогодні може трапитися у місті. Більшість афганців не почуваються безпечно, йдучи з дому. Конкретних заходів безпеки як таких немає, однак зазвичай рекомендується уникати військових районів та будівель.

-Впродовж багатьох років афганські дівчата не мали можливості навчатися у школі. Як зараз суспільство сприймає учениць? Чи є курси для дівчат і жінок, які не мали змоги навчатися за талібів?

-Довгий час дівчата були позбавлені можливості ходити до школи через упередження суспільства, але зараз у дівчат є більше можливостей навчатися. На жаль, життя в умовах небезпеки все ще заважає їм відвідувати більшість програмних та академічних конференцій. Це залежить від провінцій Афганістану, чи є вони безпечними або небезпечними. Дівчата в столиці Афганістану мають більше можливостей відвідувати школи чи конференції, ніж дівчата в небезпечних провінціях.

Станом на 2018 рік, у школах Афганістану навчаються 9 мільйонів дітей, тоді як у 2001 році кількість дітей, що навчаються у школах, становила лише 1 мільйон, і зараз 39% учнів становлять дівчата, проте ще у 2001 році школу не відвідувала ЖОДНА (!) афганська дівчинка.

Фіроза Мураді, викладачка з Афганістану

-Чи вплинув курс за програмою освіти миру HWPL на світосприйняття учнів і вчителів щодо повсякденного життя в Афганістані? Про що зараз мріють школярі?

-Так, звичайно, курс був корисним для них та вплинув як на їхнє особисте, так і на академічне життя, бо навіть з їхньої поведінки до та під час курсу видно, що завдяки освіті миру HWPL в них з’явилася можливість висловлюватися. Мрія моїх учнів – жити в мирному суспільстві без страху та війни. Це їхнє найзаповітніше бажання.

-Що допомагає вашим учням пережити наслідки війни та нестабільності? Чи є якісь реабілітаційні програми? 

-На мою думку, дітям потрібна мотивація на кожному етапі їхнього життя. Спочатку це відповідальність батьків, потім – викладачів, підтримувати та мотивувати їх іти вперед до своїх мрій та досягати своїх цілей. Мені особисто не траплялися програми для учнів шкіл, окрім програми HWPL, але по всій країні існує багато програм та конференцій для студентів університетів.

-Наскільки розвинене громадянське суспільство в Афганістані? Чи є у людей можливості та бажання брати участь у благодійних програмах і заходах?

-Афганістан – це країна, яка розвивається, і кожен громадянин має право брати активну участь у різних програмах. Немає жодних обмежень щодо цього, хіба що обмеження з міркувань безпеки, але все залежить від особистого рішення громадян, чи брати участь у благодійних програмах чи ні. Окрім цього, як і в усьому світі, громадяни Афганістану можуть здобувати освіту, ходити на роботу.

Афганістан – це демократична країна, де громадяни мають права, де існують свобода слова та ЗМІ, де жінки беруть участь у житті суспільства. І попри негативні аспекти, тут триває щасливе життя. Люди їздять у відпустки по всій країні, культурно-розважальні заходи, такі як відвідування концертів та кінотеатрів, стають звичними для людей. Афганістан сьогодення – це не Афганістан 1990-х років. Це демократична країна, яка може конкурувати з рештою світу.

-Чи складно жінкам досягати своїх цілей і реалізувати свої мрії в Афганістані? Про що мрієте Ви?

-Так, дівчатам та жінкам важко досягати своїх мрій, оскільки в Афганістані й досі існує ще багато перепон та обмежень для дівчат.

Моя мрія ще з дитинства – це стати представником Афганістану в ООН, і я плекаю надію, що колись зможу розказати світові про позитивні сторони та події в своїй країні, поділитися своєю історією зі світом. Розповісти речі, про які ніколи не чули та які не обговорювали в моїй країні. Я мрію представляти свою країну на міжнародному рівні та сприяти її позитивному іміджу. Адже коли люди чують про Афганістан, вони думають лише про війну, можливо, бо саме це висвітлюється у ЗМІ про мою країну. Але я хочу представити всьому світу надії та сподівання молоді щодо майбутнього Афганістану.

-Що сьогодні, на ваш погляд, необхідно робити, аби Афганістан став процвітаючою країною?

-Афганістан потребує міжнародної підтримки. Міжнародна спільнота має виступати єдиним фронтом задля встановлення миру в Афганістані. Інвестиції в афганську молодь, сприяння освіті громадян, незалежно від статі, та міжнародні інвестиції в економіку країни – ось ключові чинники для процвітання Афганістану.

Читайте також: “Україна взяла участь у міжконтинентальній онлайн конференції миру”


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Знищення чергової історичної будівлі: у будинку Станіславської розібрали дах

12 червня у будівлі 1906 року, що раніше належала заможній міщанці Марії Станіславській, розібрали частину даху. За словами будівельників,...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Експерт: ціна на криптовалюти буде і далі падати

Під кінець робочого тижня курс Bitcoin продовжує консолідацію після досягнення верхньої межі формуємого з 19 травня трикутника і позначки в $38 000. Що відбувається...

Боржник через суд майже повернув своє вже продане залогове майно

Стало відомо, що в юридичній практиці України може виникнути прецедент, коли  боржнику через суд повертають його залогове майно, яке  було реалізовано в рамках процедури...

“На чистоту”: бізнес, громада і влада Хмельниччини навчаться управлінню відходами

17-18 червня, за ініціативи Голови Хмельницької обласної ради Лабазюк Віолети в Хмельницькому пройде двохденний захід по обміну досвідом розробки та впровадження регіональних проектів з...

Думай

Боржник через суд майже повернув своє вже продане залогове майно

Стало відомо, що в юридичній практиці України може виникнути прецедент, коли  боржнику через суд повертають його залогове майно, яке ...

Читай

Знищення чергової історичної будівлі: у будинку Станіславської розібрали дах

12 червня у будівлі 1906 року, що раніше належала заможній міщанці Марії Станіславській, розібрали частину даху. За словами будівельників,...

Теж цікаво

Блоги

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Що дозволено колекторським компаніям

14 квітня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» від 19.03.2021...

Георгий ТИГИШВИЛИ | Цугцванг для частного бизнеса

По всей видимости частному бизнесу предстоит найти новые способы защиты собственных интересов, поскольку решения Кабмина, которые принимаются на данный момент, идут в разрез официальным...

Аліна ДЕМЧИК | Правові методи у захисті від домашнього насилля, що працюють

Приблизно 1,8 млн. жінок на рік страждають від домашнього насильства. Понад 600 жінок загинули від домашнього насильства у 2020 р. 350 фактів домашнього насильства...
- -