У такому вигляді зустріла зиму одна з визначних пам’яток Києва Річковий вокзал на Подолі. Вранці будь-який перехожий може помітити, що на величезному об’єкті, закритому на реконструкцію ще у 2011 році, працює всього кілька людей.
А якщо поглянути на вежу оглядового майданчика вокзалу, яка за задумом архітекторів Вадима Гопкало, Вадима Ладного і Григорія Слуцького нагадує щоглу парусного судна – видно, що вона розібрана, і сніг, і дощ легко проникає через цей пролом всередину історичної будови.
На офіційних порталах влади Києва немає інформації, коли ж закінчиться реконструкція колишнього головного річкового порту столиці України. Раніше звучали заяви, що ця реконструкція пов’язана з будівництвом на Поштовій площі, яке, на вимогу киян, мерія змушена була призупинити на невизначений термін. Влада натякала: немає продовження забудови історичної площі, немає і реконструкції Річкового вокзалу. Напевно ця схема працює і зараз, оскільки на сайті електронних публічних і державних закупівель ProZorro ми не знайшли даних про відкриті тендери на роботу на Річковому вокзалі.
Будівля Річкового вокзалу була побудована в 1953-1961 роках. На перших двох поверхах раніше був розташований касовий зал, камери схову та інші адміністративні приміщення. На третьому і четвертому – були пошта, ресторан, кафе-буфет на відкритій терасі, читальний зал і душ.
Фасад був прикрашений інкерманським вапняком, а цоколь виконаний з полірованого граніту. У приміщенні все ще збереглися мозаїчні панно «Дніпро – торговий шлях» і «Чайки над водою», зроблені ще в роки СРСР. Сьогодні подібні панно повсюдно знищуються. Однак у випадку з Річковим вокзалом за збереження цих зображень виступають київські громадські діячі, яким вдалося переконати балансоутримувача, зробити все для збереження мозаїки. Згідно із заявою на фейсбук-сторінці компанії «Київпорт», вона замовила у проектного інституту «УкрНДІпроектреставрація» проект консервації мозаїки.
Інф. «UATimes»