Андрій Пальчевський: «Потрібно дати вірусу вигоріти. Вакцина затягується на рік»

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

В інтерв’ю UA-Times президент клініки і фонду Eurolab, відомий публіцист Андрій Пальчевський розповів про помилки, які допускає наша влада в боротьбі з коронавірусом COVID-19, а також про те, чи буде він балотуватися в мери Києва.

– Сьогодні мер Віталій Кличко вирішив ввести карантин у Києві до кінця березня. Чи не передчасний цей захід, чи ми вже запізнилися?

– Як кажуть боксери жартома, звичайно: «Це тобі не шахи, тут думати треба». Думати треба було два тижні тому. Якщо Ви звернули увагу, я в масці з’являюся вже два тижні поспіль. Дуже борюся з усіма «недолугими» телелікарями, які розповідають, що досить повідкривати кватирки, як зазвичай помити підлогу або потримати відкритими вагони метро і т.д. Це все, звичайно, нісенітниця. Я хочу сказати, абсолютно було ясно ще з 1 січня, що це не грип, це набагато гірше.

В Італії смертність вища ніж в Китаї, а колишній міністр МОЗ Скалецька говорила: «Ми ж не якийсь там Китай!». Так ось, хочеться сказати тим, хто не був у Китаї і не був в їхніх лікарнях. Ви будете в шоці, якщо побуваєте там. Тому що там в палатах окрема подача повітря, працюють спеціальні протоколи. І то втрати людей були дуже великі. Летальність у нас, так як ми не готові, кількість смертей будете, на жаль, вище…

Тактика Радуцького (Михайло Радуцький – займається питаннями медичної реформи, засновник медичної клініки «Борис» – UA-Times), “смотрящий” за медициною, і президента Зеленського, якого ввели в оману, була такою: давайте не будемо нікому нічого говорити, воно пройде, а далі з усім світом… Світом одним мазані, ми всі дійсно одним вірусом мазані.

Ломбардію (адміністративна область на півночі Італії, де зафіксована найбільша кількість тих, хто заразився коронавірусом в ЄС – UA-Times) покинула ціла група заробітчан. Серед них багато жінок, які приїхали зі своїми італійськими чоловіками і залицяльниками. Швейцарці проти цього протестували, перекривали кордон не випадково. Ми ж не проти допомогти братам по розуму, але і брати – італійські, китайські, корейські – повинні розуміти, що в таку країну, як Україна, вірус привозити не можна. Нам лікувати нічим! Всі ці розмови про готовність, нехай ці придурки від медицини залишать собі. Вони будуть просто приховувати, як це вони роблять зараз.

У Києві хоча б з’явилися тест-системи. У Eurolab можна зробити комерційні тести. Ніби як роздають лікарням. Ще подивимося, як будуть видавати. Знову 50-т папірців потрібно буде зібрати, поки там якась дитина або бабуся хворіє… Я думаю, киянам потрібно організувати якийсь фонд, і безкоштовно робити ці аналізи як мінімум особливо найбіднішим хворим.

Звертаючись, хочу сказати дві речі. Корейці роблять аналізи, не покидаючи автомобіля. Ті, хто погано себе почуває, заїжджають під намет, дають або ніс, або руку, як в нашому випадку, і не ходять по лікарнях. Якщо у когось є автомобіль, ласкаво просимо! Потрібно бути інноваційними, не треба боятися. Найголовніше – це скупчення людей. Коли ви сидите в лікарні, поруч 20-ть тих, хто чхає, і ви не знаєте, чим вони хворі…

– Що відомо про розробку вакцин проти коронавірусу COVID-19?

– Люди чекають повідомлень з Америки з приводу розробки антивірусних препаратів. На жаль, розробка вакцини затягується на рік. Я підкреслюю – на рік! І єдиний ефективний спосіб зараз – це дати вірусу вигоріти, як кажуть лікарі. А саме, не передавати його один одному. Для цього китайці навіть побудували між вулицями глухі стіни з воротами і ввели кримінальну відповідальність, якщо хтось спробує втекти або не донести про те, що хворий. Наш менталітет – український, народний – Ви знаєте. У нас люди оголосять себе в ізоляції і спокійно ходитимуть до сусідки, пити чай.

Це справа в першу чергу керівників держави. В масці не ми з Вами повинні бути, а як голова Китаю Сі Цзіньпін. Він в масці і, виступаючи, весь час миє руки, тим самим показуючи людям: «Я з вами».

Нам «кварталізація» цього процесу зараз не потрібна. Тут не до жартів. Це надзвичайно серйозні питання. Але школи закривати абсолютно правильно, тільки зробити це потрібно було 10 днів тому, коли Італія вже почала закриватися на карантин. Тому що у нас немає такої можливості боротися. Тому що у нас на весь Київ апаратів штучної вентиляції легенів – раз, два та й усе. А що буде в областях? А я розповім, що буде – будуть брехати, розповідати, що це звичайний бронхіт і взагалі, Марія Іванівна, сидите вдома і вмирайте теж вдома. Це буде 100%.

Потрібно також розуміти, що відповідальність у наших людей в порівнянні з китайцями, ми самі знаємо яка. Це китайці надягають маски, а наші будуть чхати в метро. Починати треба з себе. Нічого страшного, якщо ви з’являєтеся в масці. А маска працює не стільки на вхід, скільки на вихід. Якщо ви погано себе почуваєте, її потрібно надягати. Але і на вхід теж працює. Адже не випадково всі китайці ходять в масках. Хоча б для того, щоб показати – біда прийшла в наш будинок. З нею потрібно боротися і все залежить від нашої дисципліни і грошей.

У цьому сенсі я пропонував нашому президенту Зеленському, звернутися до наших мільярдерів, щоб ті створили фонд і скинулися б по $100 млн. Щось цього не відбувається. Мабуть, не відбудеться. Як завжди, доведеться скидатися простим людям.

– Ті протоколи, за якими наш уряд намагається стримати проникнення в Україну коронавірусу, а потім будуть намагатися запобігти його розповсюдженню, наскільки вірно обрані для реалій нашої країни?

– Це складне питання. Ви ж розумієте, що бюрократи прикривають спину собі, а не лікують людей. Нам же лікувати їх нічим. Антивірусних препаратів явно не вистачатиме. Я подивився протоколи африканської країни Ботсвана. Нам такий протокол і не снився… Вони скажуть, що наш протокол був зроблений відповідно до рекомендацій ВООЗ. А у мене питання до Тедроса Гебреісуса (генеральний директор ВООЗ – UA-Times) і до усіх інших: «А чому ви не затиснули це в Китаї?».

Мені було абсолютно ясно, а я не сама обізнана людина, що ще в січні ситуація виходила з-під контролю. Чому не закрили кордон? Чому літали літаки? Чому це не робиться зараз? У нас Україна єдина країна, куди з Італії ще літають літаки! 20 рейсів в тиждень! І плюс всі їдуть наземним транспортом.

Між іншим, американці ввели національну гвардію в передмістя Нью-Йорка. Чому? Тому що бояться, що люди не будуть виконувати положень карантину. А у китайців за допомогою дронів спостерігали, хто куди ходить. Вони підлітали і повідомляли: «Товариш, повернися-ка ти додому, бо гірше буде». А у нас дронів немає.

Я думаю, що нам якомога більше потрібно звертати увагу на серйозних докторів. Не на телелікарів, які одночасно фахівці і по дітям, і по дорослим, і очі «відремонтувати» можуть, якщо потрібно. Але тільки безсовісні поради, по типу провітрювання автобусів – це дурниці. З собою потрібно мати завжди, і у мене є в машині, антисептики з вмістом не менш як 60% спирту. Протирайте все, що тільки можна – від рук до знайомих. І всі зустрічі потрібно проводити не вдома, а в великому приміщенні, але ще краще на вулиці. Бажано їх скоротити і бажано берегти своїх мам і тат. Особливо тат, тому що жінки переносять захворювання набагато легше, а чоловіки йдуть, особливо після 60 років. А це якось шкода, можна ж цього уникнути.

Те, що продаються тест-системи по 300 грн – це огидно. Більшість людей не може навіть 300 грн викинути з кишені. До речі, і чому вони їх повинні викидати, якщо у нас безкоштовна медицина? Це вже питання до «слуг народу», яких вже охрестили «вороги народу». Щоб не відбувалося, в Конституції написано – безкоштовна медицина. У нас епідемія, якщо не сказати пандемія, а тут в газетах написано – йдіть і купуйте по 300 грн. Ви розумієте, сім’я з трьох осіб по 300 гривень, це вже майже 1000 гривень, а у деяких пенсія по дві тисячі! Це все – неподобство.

Пальчевский

Ситуація, що склалася – це найбільший «чорний лебідь» для Зеленського. Я думаю, він ще цього не розуміє. Рейтинг був низьким, буде ще нижче. Багато в чому винне керівництво країни. Зверніть увагу на президента США Дональда Трампа. Він зібрав фармацевтів, мільярдерів, всіх зібрав, фонди створив і $8,3 млрд виділили. Що виділив Зеленський, крім аналізів?

Нічого, ми переборемо і це. Головне пам’ятати, коли будемо вибирати когось в керівництво країни, бажано, щоб це були не люди, у яких немає життєвого досвіду. І бажано, щоб людина, яка керує медициною, як це зараз з Радуцьким, не була фельдшером. Я не знаю, Зеленський знає різницю між фельдшером і лікарем? Даною ситуацією повинні займатися люди високої медичної культури і це повинно бути багато фахівців. Не якась Скалецька, ні якийсь новий міністр один. Потрібно, щоб проблемою займалася велика група фахівців і найголовніше, треба спиратися на підтримку народу. Треба з людьми розмовляти, своїм прикладом показувати, а не просто ходити по нарадам.

– Ви підете в мери Києва?

– Ні, я нікуди не йду. Мені задають це питання досить часто. Ви розумієте, в перебігу цього року ситуація може змінитися настільки, враховуючи все те, що відбувається на території нашої країни, що подібного роду речі не будуть дуже серйозними. Я не буду розповідати, що я ніколи не думав про це. Звичайно, я думав. Прикро буде, якщо знову виберуть чорт знає що. Але на сьогоднішній день відповідь «ні», а далі подивимося.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Експерт: сьогодні ринок більше орієнтується на покупців валюти

Курс гривні в середу, 7 липня, торгується з невеликим ослабленням, відкотуючись до 27,33 гривень за долар. Напередодні продавці валюти так і не змогли перехопити...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Що українці купують в інтернеті до відпустки

У червні українці готувалися до випускних і святкових днів, а також до прийдешніх поїздок. В інтернеті купували сукні до...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -