Без вікон, без дверей: в Києві на час карантину розпродають елітне житло

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Ось уже два тижні у столиці триває план обмежувальних заходів, пов’язаних з недопущенням поширення коронавірусної інфекції COVID-19. І поки одні люди розкуповують останні запаси харчів у магазинах та знімають гроші з банківських карток, столичні забудовники рішуче прийнялися розпродувати елітне житло.

Маркетингові маніпуляції

Інформація про вигідні умови придбання житла в самісінькому центрі столиці почала з’являтися в стрічці новин Фейсбук ще на минулому тижні. Однак, вже ближче до вихідних рекламні оголошення стали просто таки нав’язливими. Тут тобі й акційні ціни на квадратні метри і “розстрочка” від забудовника під 0 %.

Тепер елітне житло в столиці можна придбати через Фейсбук

І тільки на одну думку це все навело – всі маркетингові маніпуляції зводяться до одного, щоб продати товар, який швидко втрачає свою привабливість. Про це вже говорять відкрито експерти. Читайте аналітичний матеріал UA-Times: “Будівництво в Україні загальмується“.

Всю потенційну аудиторію будь-якої рекламної кампанії “ділять” на рекламні “майданчики”. Зазвичай, є один – цільовий і два допоміжних (факультативних). Цільовий майданчик завжди обирається з врахуванням найбільш вірогідного споживача товарів або послуг, наприклад, реклама спортивного одягу на футбольному матчі або реклама відомого політика на ТБ. На цільовий майданчик йде основний акцент, там найбільша інтенсивність згадування і число взаємодій.

Цінопад

Вочевидь, як Ви вже, певно, встигли здогадатися, мережа Фейсбук не є цільовим майданчиком продажу преміум-житла у столиці. Звісно, багаті і впливові люди зазвичай мають власну сторінку в соціальній мережі. Однак, куди більше часу вони проводять на ділових зустрічах, за гортанням дорогих глянців та… навіть у славнозвісних столичних заторах.

За тиждень ціна впала більше ніж на тисячу гривень за квадрат

Тобто Фейсбук – це додатковий рекламний майданчик для такої категорії товару, як апартаменти преміум-класу. Майданчик, який наразі напрочуд активно використовується столичними забудовниками. Так, лише за минулий тиждень стартова ціна квадратного метру нерухомості Житловому комплексу “Franklin” (далі – ЖК “Franklin”) в рекламних оголошеннях впала більш як на тисячу гривень. При цьому вартість найбюджетнішої квартири комплексу площею в 51 м2 впала з 2 075 088 грн. до 2 016 336 грн. Тобто всього лише за перший тиждень “карантину” кожна квартира комплексу втратила в ціні щонайменше 58 752 грн. 

Чому так відбувається? Для відповіді на це питання знову повернемося  до догматичних основ маркетингу і реклами, які говорять, що інтенсивне використання допоміжних майданчиків може свідчити лиш про одне – загальну кризу попиту на товар.

Конкретна історія

Чим же зумовлена втрата у потенційних покупців попиту на елітне житло? Існує цілий ряд факторів, що впливають на ці процеси. Однак, до основних можна віднести: ризик невведення об’єкту в експлуатацію, проблеми з дозвільною документацією та неможливість його повноцінного використання на майбутнє.

Поки у забудовника є лише яскрава картинка. Матеріали із сайту житлового комплексу: https://franklin.kiev.ua/

ЖК “Franklin”, який  нині так активно намагається продавати через Фейсбук компанія одіозного столичного забудовника Андрія Вавриша, не є об’єктом нерухомості у звичному розумінні. ЖК, як і більшість подібних будівельних майданчиків в середмісті, є девелоперським проектом. Тобто, на початку існує лише проект, під реалізацію якого залучаються численні інвестори на основі придбання майнових прав на ще незбудований будинок. За сприятливих умов після завершення його будівництва інвестор отримає повноцінне право власності на конкретний об’єкт нерухомості – квартиру або парко-місце.

Право без права

Втім, майнове право, відповідно до положень Цивільного кодексу України, це лише право набути на майбутнє конкретне речове права (право власності на квартиру). Для виконання цієї умови необхідне дотримання ряду умов, першою і найголовнішою з яких є – введення об’єкту в експлуатацію. Якщо, за якихось умов, будівля не буде здана в експлуатацію, юридично підстава набуття права власності на квартиру просто не виникне. При цьому вимагати повернення власних коштів на дарма, адже фактично девелопер дотримав всіх умов типового договору, адже вжив всіх залежних від нього заходів аби виконати своє зобов’язання – розробив проект, почав будівництво тощо.

Дозволи

Згідно даних офіційного сайту девелопера SAGA development будівництво ЖК “Franklin” є насправді реконструкцією незавершеного адміністративно-готельного комплексу. У червні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю “НІКА” ЛТД (далі – ТОВ “НІКА” ЛТД), що є виконавцем робіт з реконструкції отримало дозвіл тоді ще діючої Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі – ДАБІ) на зміну відомостей у раніше виданому Товариству з обмеженою відповідальністю “Основа” (далі – ТОВ “Основа”) дозволі на реконструкцію незавершеного будівництва адміністративно-готельного та будівництво багатофункціонального комплексу з вбудованим паркінгом.

Окремо слід звернути увагу, що жодної мови ані про яке житлове будівництво ні в отриманому дозволі, ні в повідомлення про зміну даних в дозволі не йде. Тобто призначання отриманих по завершенню будівництва приміщень – нежитлові.

Дозвіл ДАБІ не містить жодної згадки про житлове будівництво

Це означиє, що підключення комунікацій і надання комунальних послуг для мешканців житлового комплексу буде здійснюватися за ціною визначеною не як для окремих фізичних осіб – домогосподарств, а як для підприємств – окремих суб’єктів господарювання, що в рази більше. Окрім того, виникають ще ряд супутніх питань, як то встановлення місця реєстрації особи в нежитловому приміщенні і т.д. Звісно, зрозуміло, що процедура отримання відповідної дозвільної документації на нежитлове будівництво значно спрощена, порівняно з житловим будівництвом, що передбачає окремі ризики пов’язані з пожежною і санітарною безпекою приміщень. Цей ризик майбутнім власникам теж варто врахувати.

Практичне використання

Припустимо, все добре і умовний проект забудовника і об’єкт ваших реальних інвестицій таки ввели в експлуатацію, а ви особисто отримали одну із запропонованих забудовником квартир.

У новому ЖК “Franklin” не передбачені вікна на кухні. Матеріали із сайту житлового комплексу: https://franklin.kiev.ua/

Відкинувши всі означені вище перестороги все ж лишаться питання практичної площини. Для прикладу, куди відвести дитину в садочок, а тоді й у школу, де поставити машину і т.д.

Попереднім проектом будівництва заплановано введення в експлуатацію 141 квартири і лише 37 паркомісць. 0 нових шкіл і садочків, 0 м додатково прокладених/перекладених мереж, 0 будь-якої додаткової соціальної інфраструктури…

Історична будівля ось уже рік не дає спокою забудовнику. Фото: Антон Короб

Можливо всі ці мінусу, компенсує гарний краєвид з вікна або свіже повітря парку, що поруч? Боюся – ні. Проектом будівництва не передбачено озеленення прилеглої території, а з поруч розташованих зелених зон лише сквер ім. Павла Шеремета, відстань до якого більше кілометра. Мабуть, його без проблем можна буде роздивитися з верхніх поверхів 22-поверхової будівлі комплексу, однак і тут невдача – проект не передбачає наявності балконів або лоджій.

Більше того, обмеженість простору для будівництва обумовила й іншу незручність – відсутність вікон на кухні. Обмежена територія забудови взагалі окремий біч проекту. Так, для реалізації другої черги будівництва Saga development довелося “вилізти” за межі будівлі, що первісно підлягала реконструкції і включити в проект земельну ділянку поруч розташовано історичної будівлі кін. ХІХ ст. Останнє влітку минулого року зумовило активні протести серед киян та істориків, що призупинило реалізацію самого проекту аж до початку 2020 року… Втім, на хвилі “карантину” і загального падіння економіки реклама будівельного проекту отримала нове дихання у Фейсбук.

А взагалі, як відбувається будівництво у Києві, читайте, наприклад, в нашому матеріалі: “Львівська компанія намагається почати будівництво в Києві в охоронній зоні ЮНЕСКО” або  “На Поштовій площі продається пам’ятка культурної спадщини”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Експерт: сьогодні ринок більше орієнтується на покупців валюти

Курс гривні в середу, 7 липня, торгується з невеликим ослабленням, відкотуючись до 27,33 гривень за долар. Напередодні продавці валюти так і не змогли перехопити...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Що українці купують в інтернеті до відпустки

У червні українці готувалися до випускних і святкових днів, а також до прийдешніх поїздок. В інтернеті купували сукні до...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -