Без вікон, без дверей: в Києві на час карантину розпродають елітне житло

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Ось уже два тижні у столиці триває план обмежувальних заходів, пов’язаних з недопущенням поширення коронавірусної інфекції COVID-19. І поки одні люди розкуповують останні запаси харчів у магазинах та знімають гроші з банківських карток, столичні забудовники рішуче прийнялися розпродувати елітне житло.

Маркетингові маніпуляції

Інформація про вигідні умови придбання житла в самісінькому центрі столиці почала з’являтися в стрічці новин Фейсбук ще на минулому тижні. Однак, вже ближче до вихідних рекламні оголошення стали просто таки нав’язливими. Тут тобі й акційні ціни на квадратні метри і “розстрочка” від забудовника під 0 %.

Тепер елітне житло в столиці можна придбати через Фейсбук

І тільки на одну думку це все навело – всі маркетингові маніпуляції зводяться до одного, щоб продати товар, який швидко втрачає свою привабливість. Про це вже говорять відкрито експерти. Читайте аналітичний матеріал UA-Times: “Будівництво в Україні загальмується“.

Всю потенційну аудиторію будь-якої рекламної кампанії “ділять” на рекламні “майданчики”. Зазвичай, є один – цільовий і два допоміжних (факультативних). Цільовий майданчик завжди обирається з врахуванням найбільш вірогідного споживача товарів або послуг, наприклад, реклама спортивного одягу на футбольному матчі або реклама відомого політика на ТБ. На цільовий майданчик йде основний акцент, там найбільша інтенсивність згадування і число взаємодій.

Цінопад

Вочевидь, як Ви вже, певно, встигли здогадатися, мережа Фейсбук не є цільовим майданчиком продажу преміум-житла у столиці. Звісно, багаті і впливові люди зазвичай мають власну сторінку в соціальній мережі. Однак, куди більше часу вони проводять на ділових зустрічах, за гортанням дорогих глянців та… навіть у славнозвісних столичних заторах.

За тиждень ціна впала більше ніж на тисячу гривень за квадрат

Тобто Фейсбук – це додатковий рекламний майданчик для такої категорії товару, як апартаменти преміум-класу. Майданчик, який наразі напрочуд активно використовується столичними забудовниками. Так, лише за минулий тиждень стартова ціна квадратного метру нерухомості Житловому комплексу “Franklin” (далі – ЖК “Franklin”) в рекламних оголошеннях впала більш як на тисячу гривень. При цьому вартість найбюджетнішої квартири комплексу площею в 51 м2 впала з 2 075 088 грн. до 2 016 336 грн. Тобто всього лише за перший тиждень “карантину” кожна квартира комплексу втратила в ціні щонайменше 58 752 грн. 

Чому так відбувається? Для відповіді на це питання знову повернемося  до догматичних основ маркетингу і реклами, які говорять, що інтенсивне використання допоміжних майданчиків може свідчити лиш про одне – загальну кризу попиту на товар.

Конкретна історія

Чим же зумовлена втрата у потенційних покупців попиту на елітне житло? Існує цілий ряд факторів, що впливають на ці процеси. Однак, до основних можна віднести: ризик невведення об’єкту в експлуатацію, проблеми з дозвільною документацією та неможливість його повноцінного використання на майбутнє.

Поки у забудовника є лише яскрава картинка. Матеріали із сайту житлового комплексу: https://franklin.kiev.ua/

ЖК “Franklin”, який  нині так активно намагається продавати через Фейсбук компанія одіозного столичного забудовника Андрія Вавриша, не є об’єктом нерухомості у звичному розумінні. ЖК, як і більшість подібних будівельних майданчиків в середмісті, є девелоперським проектом. Тобто, на початку існує лише проект, під реалізацію якого залучаються численні інвестори на основі придбання майнових прав на ще незбудований будинок. За сприятливих умов після завершення його будівництва інвестор отримає повноцінне право власності на конкретний об’єкт нерухомості – квартиру або парко-місце.

Право без права

Втім, майнове право, відповідно до положень Цивільного кодексу України, це лише право набути на майбутнє конкретне речове права (право власності на квартиру). Для виконання цієї умови необхідне дотримання ряду умов, першою і найголовнішою з яких є – введення об’єкту в експлуатацію. Якщо, за якихось умов, будівля не буде здана в експлуатацію, юридично підстава набуття права власності на квартиру просто не виникне. При цьому вимагати повернення власних коштів на дарма, адже фактично девелопер дотримав всіх умов типового договору, адже вжив всіх залежних від нього заходів аби виконати своє зобов’язання – розробив проект, почав будівництво тощо.

Дозволи

Згідно даних офіційного сайту девелопера SAGA development будівництво ЖК “Franklin” є насправді реконструкцією незавершеного адміністративно-готельного комплексу. У червні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю “НІКА” ЛТД (далі – ТОВ “НІКА” ЛТД), що є виконавцем робіт з реконструкції отримало дозвіл тоді ще діючої Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі – ДАБІ) на зміну відомостей у раніше виданому Товариству з обмеженою відповідальністю “Основа” (далі – ТОВ “Основа”) дозволі на реконструкцію незавершеного будівництва адміністративно-готельного та будівництво багатофункціонального комплексу з вбудованим паркінгом.

Окремо слід звернути увагу, що жодної мови ані про яке житлове будівництво ні в отриманому дозволі, ні в повідомлення про зміну даних в дозволі не йде. Тобто призначання отриманих по завершенню будівництва приміщень – нежитлові.

Дозвіл ДАБІ не містить жодної згадки про житлове будівництво

Це означиє, що підключення комунікацій і надання комунальних послуг для мешканців житлового комплексу буде здійснюватися за ціною визначеною не як для окремих фізичних осіб – домогосподарств, а як для підприємств – окремих суб’єктів господарювання, що в рази більше. Окрім того, виникають ще ряд супутніх питань, як то встановлення місця реєстрації особи в нежитловому приміщенні і т.д. Звісно, зрозуміло, що процедура отримання відповідної дозвільної документації на нежитлове будівництво значно спрощена, порівняно з житловим будівництвом, що передбачає окремі ризики пов’язані з пожежною і санітарною безпекою приміщень. Цей ризик майбутнім власникам теж варто врахувати.

Практичне використання

Припустимо, все добре і умовний проект забудовника і об’єкт ваших реальних інвестицій таки ввели в експлуатацію, а ви особисто отримали одну із запропонованих забудовником квартир.

У новому ЖК “Franklin” не передбачені вікна на кухні. Матеріали із сайту житлового комплексу: https://franklin.kiev.ua/

Відкинувши всі означені вище перестороги все ж лишаться питання практичної площини. Для прикладу, куди відвести дитину в садочок, а тоді й у школу, де поставити машину і т.д.

Попереднім проектом будівництва заплановано введення в експлуатацію 141 квартири і лише 37 паркомісць. 0 нових шкіл і садочків, 0 м додатково прокладених/перекладених мереж, 0 будь-якої додаткової соціальної інфраструктури…

Історична будівля ось уже рік не дає спокою забудовнику. Фото: Антон Короб

Можливо всі ці мінусу, компенсує гарний краєвид з вікна або свіже повітря парку, що поруч? Боюся – ні. Проектом будівництва не передбачено озеленення прилеглої території, а з поруч розташованих зелених зон лише сквер ім. Павла Шеремета, відстань до якого більше кілометра. Мабуть, його без проблем можна буде роздивитися з верхніх поверхів 22-поверхової будівлі комплексу, однак і тут невдача – проект не передбачає наявності балконів або лоджій.

Більше того, обмеженість простору для будівництва обумовила й іншу незручність – відсутність вікон на кухні. Обмежена територія забудови взагалі окремий біч проекту. Так, для реалізації другої черги будівництва Saga development довелося “вилізти” за межі будівлі, що первісно підлягала реконструкції і включити в проект земельну ділянку поруч розташовано історичної будівлі кін. ХІХ ст. Останнє влітку минулого року зумовило активні протести серед киян та істориків, що призупинило реалізацію самого проекту аж до початку 2020 року… Втім, на хвилі “карантину” і загального падіння економіки реклама будівельного проекту отримала нове дихання у Фейсбук.

А взагалі, як відбувається будівництво у Києві, читайте, наприклад, в нашому матеріалі: “Львівська компанія намагається почати будівництво в Києві в охоронній зоні ЮНЕСКО” або  “На Поштовій площі продається пам’ятка культурної спадщини”.


patroneText

загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найновіше

Асоціація платників податків посадила в Ботанічному саду 100 дерев

Асоціація платників податків України висадила у Національному Ботанічному саду ім. Н.Н.Гришка НАН України 100 дерев. Таким чином ВГО АППУ...

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Експерт: тиск на гривню формують зростаючі інфляційні очікування

Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Forex Club, зробив короткостроковий прогноз курсу національної валюти на перші дні жовтня. Курс гривні в середу, 30 вересня, відкрився...

Сім’ям загиблих в авіакатастрофі в Харківській області виплатять допомогу в розмірі 1 млн 576 грн

Міністр оборони України Андрій Таран прийняв рішення про виплату грошової допомоги сім'ям загиблих в результаті краху військового літака в Харківській області. Про це повідомляє...

Експерт: негативним фактором для гривні залишається зростання числа хворих Covid-19

Керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин дав UA-Times короткостроковий прогноз курсу національної валюти. Курс гривні в п'ятницю, 25 вересня, відкрився розширенням спреда за...

Думай

Директор SAP: “Як в Америці, так і в Європі ви побачите, що завдання нижнього рівня будуть автоматизовані”

Том Кіндерманс, директор німецької корпорації-розробника програмного забезпечення та надавача послуг консалтингу SAP у Центральній і Східній Європі розповів UA-Times,...

Читай

Влада чує бізнес: підсумки роботи ІІІ  Форуму  бізнес-асоціацій України

Верховна Рада та Уряд готові проводити усі необхідні зміни, які пропонують українські підприємці. Таким є підсумок Форуму «Діалог громадянського...

Теж цікаво

Блоги

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Єгор ШИШЕНОК | Що чекає на українську економіку восени

Нестабільний курс, проблеми з соціальними виплатами, політичні скандали останніх днів – все це початкові симптоми кризи, що насувається. Більшості людей зрозуміло, що в останній...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Ринок Big Data в Україні або як не проґавити свій шанс?

Згідно даних IBM Research, 90% усіх даних, створених людьми, з’явилися тільки останні 10 років. За таких темпів генерації даних через сто років кордон між...

ОЛЬГА КРАСКО | Як вивести з тіні трудових мігрантів і здійснити мрію президента

Влада наголошує на необхідності виведення з тіні трудової міграції, але в який спосіб? Яким чином гарантувати умови безпеки українцям з користю для держави? Більше року...

Іванна КОСТЮХІНА-ЧЕРНОВА | Сила бренду: навіщо і як розробити

"Бренд – це не річ, продукт, компанія або організація. Бренди не існують в реальному світі – це ментальні конструкції. Бренд найкраще описати як суму...
- -