Історія одного шахрайства з землею в Пущі-Водиці

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

11 лютого 2021 року на чергову сесію Київської міської ради було винесено проект рішення про передачу земельної ділянки на вул. Юнкерова, 91а (Пуща-Водиця) під будівництво. Власниця розташованого тут історичного будинку – пані Валентина Іванівна ні сном ні духом про нових “господарів” її ділянки. Частина столичних депутатів певна, що все законно.

Скандальна сесія

На ІІ сесію ІХ скликання Київської міської ради (далі – КМР) було винесено одразу 8 скандальних проектів рішень. Всі вони стосувалися історичних будинків та об’єктів культурної спадщини.

Зокрема, депутати вже нового скликання КМР намагалися проштовхнути проект своїх попередників – передачу під будівництво ділянки, за адресою: вул. Лук’янівська, 29а. Історичну будівлю розташовану тут зняли з розгляду міськради попереднього скликання після значного суспільного розголосу проблеми та акцій протесту ГО “Мапа реновації”.

Будівлю на Лук’янівській, 29а ГО «Мапа реновація» вдалося врятувати ще восени

Окрім того, перелік історичної спадщини “під ковш” поповнили й нові об’єкти. Так, флігель 1911 року на вул. Тургенєвській, 27б планували передати фірмі пов’язаній з підсанкційним депутатом ВРУ Тарасом Козаком та Віктором Медведчуком.

Ділянку на вул. Трьохсвятительській, 4 планували передати компанії ТОВ “САС” ще в 2012 році, коли збиралися тут побудувати багатофункціональний торгово-офісний центр, і це попри те, що будинок має діючий статус пам’ятки місцевого значення!

Не краща доля вготована і для історичних будівель на вул. Діловій, 2/1, Коновальця, 5, вул. Виборзькій, 89, у пров. Очаківському, 3 та Пущі-Водиці (вул. Юнкерова, 91). Доля останньої садиби особливо цікава, адже ділянку вже не перший рік намагаються привласнити особи, яких власниця будинку ніколи не бачила!

Схема привласнення майна

“В 2018 році шахраї підробляють паспорт сусідки, тоді ж оформили довіреність на продаж майна на підставну особу, а в іншого нотаріуса – договори купівлі-продажу земельної ділянки та будинку”, – розповідає пан Андрій. Він останні кілька років допомагає своїй вже літній сусідці пані Валентині Іванівні відстояти своє право на житло і на земельну ділянку.

Разом з Андрієм ми навідалися до справжньої власниці історичного будинку в Пущі-Водиці – Валентини Величко, аби з’ясувати яким чином шматок її подвір’я ледь не потрапив в чужу приватну власність.

Власниця історичної садиби в Пущі-Водиці навіть не знала, що Київрада планує передати її подвір’я під забудову

“Я нічого не підписувала!.. Ніякі договори, нічого взагалі… Нічого!”, – знервовано відповідає на пряме питання пані Валентина. Вона розповіла нам, що будинок її лишився в спадок від батьків. Коли їх не стало, потрібно було якось зводити кінці з кінцями і вона почала здавати частину будинку квартирантам. Однак ті, користуючись довірою жінки, тайкома винесли з її помешкання паспорт та код платника податків, поки її не було вдома.

Було це ще влітку 2018 року. З цього моменту калейдоскоп подій лише починає стрімко набирати оберти. “У серпні 2018-ого за підробленою довіреністю будинок разом із землею продають такій собі Наталії Рябчун. Два роки ми судимось – накладаємо арешт  на майно в порядку забезпечення позову, проводимо почеркознавчу експертизу, яка підтверджує, що підпис підроблено і нарешті отримуємо рішення на нашу користь!..
Однак, в цей час шахраї встигли через сесію [міськради] проштовхнути виділення 10 соток від ділянки Валентини Іванівни гр. Ванату, який відразу ж перепродає її третім особам”, – обурюється пан Андрій.

Про те, що і другу частину подвір’я пані Валентини хочуть віддати в “приватні чужі руки” він довідався лише в день проведення пленарної сесії Київради, а Валентина Іванівна і то – після. Як виявляється Наталія Рябчун, чиє право власності на будинок і земельну ділянку було скасовано в судовому порядку, дала згоду на відведення нової земельної ділянки за рахунок домоволодіння на вул. Юнкерова, 91. Зокрема, така інформація фігурує і в проекті рішення про передачу частини подвір’я пані Валентини громадянину Євгену Пухлицькому, про якого, за її словами, вона чує вперше.

Позиція депутатів

Історія з передачею земельної ділянки в Пущі-Водиці зумовили не менші суперечки і в сесійній залі. Втім, дискусії депутатів вже меншим чином стосувалися самої суті питання. Так, депутат від фракції “Голос” Костянтин Богатов зауважив, що якщо земельна ділянка вільна від забудови, то варто це питання зняти і передати на розгляд Раді ветеранів АТО.

Костянтин Богатов: “Проект рішення потрібно зняти”

Владислав Турець (фракція «Європейська солідарність»), напроти, наполягав на поточному розгляді питання. “Ці люди були в мене на прийомі. Це звичайні люди, які відводять земельну ділянку… Там не шукайте чогось такого, чого… за шо ви переживаєте. Ця ділянка відводиться за рахунок сусідньої садиби і там є нотаріальна згода від власника на цього громадянина”, – проапелював до виступу Богатова Турець. “Вони приходили до мене на прийом – це прості, звичайні люди. Прошу підтримати, бо це питання соціальне абсолютно”, – наполягав Турець.

За результатами голосування питання передачі земельної ділянки Валентини Іванівни не дібрало один для неї рятівний голос. Втім, депутати через декілька питань зробили спробу повернулися до його обговорення, але для прийняття рішення знову не вистачило голосів.

Владислав Турець: “Прошу підтримати… Вони приходили до мене на прийом – це прості, звичайні люди”

Вже після голосування, коли історія із земельними махінаціями в Пущі-Водиці почала активно ширитися в мережі Фейсбук, депутат Турець попросив надати йому інформацію “для додаткового вивчення питання” і пообіцяв, що це питання поки голосуватися не буде.

Як боротися з такими рішеннями і що робити?

Думку щодо того, як такі рішення потрапляють до сесійної зали і як з цим можна ефективно боротися громаді, журналісти UA-Times запитали у одного з депутатів, що не підтримали скандальний проект рішення Ксенії Семенової (фракція “Слуга народу”).

“Я була щиро здивована, як активно рішення по землі намагаються таки протягти на голосуванні. Крім об’єктів, про які піклується [ГО] “Мапа Реновації”, на порядку денному були питання приватизації земельних ділянок громадянами, право яких на приватизацію не дуже зрозумілі”, – говорить депутат міськради Семенова.

Ксенія Семенова: “Місту потрібна комплексна програма реновації історичних будівель”

Однією з основних причин, чому такі сумнівні рішення потрапляють на сесію міськради вона вважає швидкий темп їх прийняття: “Чимало депутатів не готові голосувати за рішення, які викликають обурення експертів і громадськості, чи для прийняття яких немає 100% законних підстав. Проте, порядок денний формується швидко і питань у ньому багато”.

Водночас, Семенова наголошує на важливості донести думку громади, оскільки пояснювальні записки до проектів рішень не завжди відображають повну і об’єктивну інформацію по конкретній земельній ділянці: “Депутатам об’єктивно необхідна допомога, щоб розібратися у питанні. Бо диявол часто у деталях. Наприклад, у рішенні прописаний дозвіл на реконструкцію стадіону, а на ділі виявляється, що в Детальному плані території там вже значиться житлова забудова. Або як у кейсі з Юнкерова. Земельний департамент наполягає, що все законно, а виявляється власниця ділянки стверджує, що її підпис під документами фальшивий. Детальний експертний аналіз питання і суспільний розголос сильно допомагає не допустити прийняття радою необдуманих рішень”, – резюмує міська обраниця. Вона певна, що так просто проблему залишати не можна, а самому місту потрібна комплексна програма реновації історичних будівель, що допоможе концептуально змінити підхід до питань охорони культурної спадщини.

Читайте також: “Нова Земельна комісія – результат той самий: оренда в скверах, історичні будівлі під забудову”

або “Схема, як заволоділи будинком в центрі Києва і як через Київраду намагаються легалізувати оборудку”


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

Найновіше

Київ часів Шолом-Алейхема в ляльках та конкурс на 150 тисяч гривень (фото)

2 березня в Києві в Музеї Шолом-Алейхема відкрилася виставка «Київ - моє місто», де головними експонатами стали авторські ляльки...

У березні бізнес очікує зростання ділової активності та цін на свої послуги

Український бізнес у лютому поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності у відповідь на послаблення карантинних заходів. Про це свідчить індекс очікувань...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня відбулися зміни у сфері сплати ЄСВ: скасовано дискримінаційні положення щодо окремих платників

1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне...

Експерт: долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн

За минулий тиждень курс долара до гривні незначно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-0,4%. Що чекати на цьому тижні, розповів UA-Times старший...

Почалася сертифікація вчителів початкової школи

Міністерство освіти і науки повідомило, що 27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021. Незалежне тестування фахових знань та умінь пройшли 1622 учителя...

- Advertisement -

Обмен Валют

Думай

Вчителька з Афганістану: “Найзаповітніше бажання моїх учнів – жити без страху та війни”

Нещодавно в 70 країнах світу, включно з Філіппінами, США, Україною, Німеччиною, Південною Африкою, Китаєм і Південною Кореєю пройшла міжконтинентальна...

Читай

За минулий тиждень хворих на COVID-19 виявилося на 10 тисяч більше, ніж тиждень раніше

За минулий тиждень коронавірус виявили у 44 472 українців. Це на 10 285 хворих більше, ніж було в середині...

Теж цікаво

Блоги

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня відбулися зміни у сфері сплати ЄСВ: скасовано дискримінаційні положення щодо окремих платників

1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня у закладах загальної середньої освіти діє новий Санітарний регламент: ключові моменти

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Таким чином, втратили чинність Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Технологічні тренди 2021-го: як утриматися на плаву в епоху радикальних змін та трансформацій

Світ, до якого ми звикли та в якому було досить комфортно, змінюється у нас на очах шаленими темпами. Швидкість та незворотність цих змін особливо...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | ВР усунула правову колізію у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю

3 лютого 2021 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств...

Максим ОРЫЩАК | Новая выгодная ипотека

Стимулировать бизнес активность в стране, поддерживать банковский сектор, увеличивать потребительский спрос на недвижимость и создавать рабочие места будут через условия выгодной и доступной ипотеки....
- -