Історія одного шахрайства з землею в Пущі-Водиці

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

11 лютого 2021 року на чергову сесію Київської міської ради було винесено проект рішення про передачу земельної ділянки на вул. Юнкерова, 91а (Пуща-Водиця) під будівництво. Власниця розташованого тут історичного будинку – пані Валентина Іванівна ні сном ні духом про нових “господарів” її ділянки. Частина столичних депутатів певна, що все законно.

Скандальна сесія

На ІІ сесію ІХ скликання Київської міської ради (далі – КМР) було винесено одразу 8 скандальних проектів рішень. Всі вони стосувалися історичних будинків та об’єктів культурної спадщини.

Зокрема, депутати вже нового скликання КМР намагалися проштовхнути проект своїх попередників – передачу під будівництво ділянки, за адресою: вул. Лук’янівська, 29а. Історичну будівлю розташовану тут зняли з розгляду міськради попереднього скликання після значного суспільного розголосу проблеми та акцій протесту ГО “Мапа реновації”.

Будівлю на Лук’янівській, 29а ГО «Мапа реновація» вдалося врятувати ще восени

Окрім того, перелік історичної спадщини “під ковш” поповнили й нові об’єкти. Так, флігель 1911 року на вул. Тургенєвській, 27б планували передати фірмі пов’язаній з підсанкційним депутатом ВРУ Тарасом Козаком та Віктором Медведчуком.

Ділянку на вул. Трьохсвятительській, 4 планували передати компанії ТОВ “САС” ще в 2012 році, коли збиралися тут побудувати багатофункціональний торгово-офісний центр, і це попри те, що будинок має діючий статус пам’ятки місцевого значення!

Не краща доля вготована і для історичних будівель на вул. Діловій, 2/1, Коновальця, 5, вул. Виборзькій, 89, у пров. Очаківському, 3 та Пущі-Водиці (вул. Юнкерова, 91). Доля останньої садиби особливо цікава, адже ділянку вже не перший рік намагаються привласнити особи, яких власниця будинку ніколи не бачила!

Схема привласнення майна

“В 2018 році шахраї підробляють паспорт сусідки, тоді ж оформили довіреність на продаж майна на підставну особу, а в іншого нотаріуса – договори купівлі-продажу земельної ділянки та будинку”, – розповідає пан Андрій. Він останні кілька років допомагає своїй вже літній сусідці пані Валентині Іванівні відстояти своє право на житло і на земельну ділянку.

Разом з Андрієм ми навідалися до справжньої власниці історичного будинку в Пущі-Водиці – Валентини Величко, аби з’ясувати яким чином шматок її подвір’я ледь не потрапив в чужу приватну власність.

Власниця історичної садиби в Пущі-Водиці навіть не знала, що Київрада планує передати її подвір’я під забудову

“Я нічого не підписувала!.. Ніякі договори, нічого взагалі… Нічого!”, – знервовано відповідає на пряме питання пані Валентина. Вона розповіла нам, що будинок її лишився в спадок від батьків. Коли їх не стало, потрібно було якось зводити кінці з кінцями і вона почала здавати частину будинку квартирантам. Однак ті, користуючись довірою жінки, тайкома винесли з її помешкання паспорт та код платника податків, поки її не було вдома.

Було це ще влітку 2018 року. З цього моменту калейдоскоп подій лише починає стрімко набирати оберти. “У серпні 2018-ого за підробленою довіреністю будинок разом із землею продають такій собі Наталії Рябчун. Два роки ми судимось – накладаємо арешт  на майно в порядку забезпечення позову, проводимо почеркознавчу експертизу, яка підтверджує, що підпис підроблено і нарешті отримуємо рішення на нашу користь!..
Однак, в цей час шахраї встигли через сесію [міськради] проштовхнути виділення 10 соток від ділянки Валентини Іванівни гр. Ванату, який відразу ж перепродає її третім особам”, – обурюється пан Андрій.

Про те, що і другу частину подвір’я пані Валентини хочуть віддати в “приватні чужі руки” він довідався лише в день проведення пленарної сесії Київради, а Валентина Іванівна і то – після. Як виявляється Наталія Рябчун, чиє право власності на будинок і земельну ділянку було скасовано в судовому порядку, дала згоду на відведення нової земельної ділянки за рахунок домоволодіння на вул. Юнкерова, 91. Зокрема, така інформація фігурує і в проекті рішення про передачу частини подвір’я пані Валентини громадянину Євгену Пухлицькому, про якого, за її словами, вона чує вперше.

Позиція депутатів

Історія з передачею земельної ділянки в Пущі-Водиці зумовили не менші суперечки і в сесійній залі. Втім, дискусії депутатів вже меншим чином стосувалися самої суті питання. Так, депутат від фракції “Голос” Костянтин Богатов зауважив, що якщо земельна ділянка вільна від забудови, то варто це питання зняти і передати на розгляд Раді ветеранів АТО.

Костянтин Богатов: “Проект рішення потрібно зняти”

Владислав Турець (фракція «Європейська солідарність»), напроти, наполягав на поточному розгляді питання. “Ці люди були в мене на прийомі. Це звичайні люди, які відводять земельну ділянку… Там не шукайте чогось такого, чого… за шо ви переживаєте. Ця ділянка відводиться за рахунок сусідньої садиби і там є нотаріальна згода від власника на цього громадянина”, – проапелював до виступу Богатова Турець. “Вони приходили до мене на прийом – це прості, звичайні люди. Прошу підтримати, бо це питання соціальне абсолютно”, – наполягав Турець.

За результатами голосування питання передачі земельної ділянки Валентини Іванівни не дібрало один для неї рятівний голос. Втім, депутати через декілька питань зробили спробу повернулися до його обговорення, але для прийняття рішення знову не вистачило голосів.

Владислав Турець: “Прошу підтримати… Вони приходили до мене на прийом – це прості, звичайні люди”

Вже після голосування, коли історія із земельними махінаціями в Пущі-Водиці почала активно ширитися в мережі Фейсбук, депутат Турець попросив надати йому інформацію “для додаткового вивчення питання” і пообіцяв, що це питання поки голосуватися не буде.

Як боротися з такими рішеннями і що робити?

Думку щодо того, як такі рішення потрапляють до сесійної зали і як з цим можна ефективно боротися громаді, журналісти UA-Times запитали у одного з депутатів, що не підтримали скандальний проект рішення Ксенії Семенової (фракція “Слуга народу”).

“Я була щиро здивована, як активно рішення по землі намагаються таки протягти на голосуванні. Крім об’єктів, про які піклується [ГО] “Мапа Реновації”, на порядку денному були питання приватизації земельних ділянок громадянами, право яких на приватизацію не дуже зрозумілі”, – говорить депутат міськради Семенова.

Ксенія Семенова: “Місту потрібна комплексна програма реновації історичних будівель”

Однією з основних причин, чому такі сумнівні рішення потрапляють на сесію міськради вона вважає швидкий темп їх прийняття: “Чимало депутатів не готові голосувати за рішення, які викликають обурення експертів і громадськості, чи для прийняття яких немає 100% законних підстав. Проте, порядок денний формується швидко і питань у ньому багато”.

Водночас, Семенова наголошує на важливості донести думку громади, оскільки пояснювальні записки до проектів рішень не завжди відображають повну і об’єктивну інформацію по конкретній земельній ділянці: “Депутатам об’єктивно необхідна допомога, щоб розібратися у питанні. Бо диявол часто у деталях. Наприклад, у рішенні прописаний дозвіл на реконструкцію стадіону, а на ділі виявляється, що в Детальному плані території там вже значиться житлова забудова. Або як у кейсі з Юнкерова. Земельний департамент наполягає, що все законно, а виявляється власниця ділянки стверджує, що її підпис під документами фальшивий. Детальний експертний аналіз питання і суспільний розголос сильно допомагає не допустити прийняття радою необдуманих рішень”, – резюмує міська обраниця. Вона певна, що так просто проблему залишати не можна, а самому місту потрібна комплексна програма реновації історичних будівель, що допоможе концептуально змінити підхід до питань охорони культурної спадщини.

Читайте також: “Нова Земельна комісія – результат той самий: оренда в скверах, історичні будівлі під забудову”

або “Схема, як заволоділи будинком в центрі Києва і як через Київраду намагаються легалізувати оборудку”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Неліквідний актив: забудовник виставив на продаж під знос комплекс із 5 унікальних пам’яток на Подолі

Приватне підприємство “Конвалія-Нерухомість”, яку в ЗМІ пов’язують з другом сім’ї Януковичів та екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським виставило на продаж...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про мову і отримати перший досвід...

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Неліквідний актив: забудовник виставив на продаж під знос комплекс із 5 унікальних пам’яток на Подолі

Приватне підприємство “Конвалія-Нерухомість”, яку в ЗМІ пов’язують з другом сім’ї Януковичів та екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським виставило на продаж...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -