Нова Земельна комісія – результат той самий: оренда в скверах, історичні будівлі під забудову

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

27 січня 2021 року відбулося друге в цьому році і третє від початку нової депутатської каденції засідання самої скандальної Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Київради. Порядок денний був наповнений одразу кількома резонансними питаннями, що турбують киян, яких під приводом карантину не допускають до участі в засіданнях. Які ж рішення прийняли депутати – читайте в матеріалі UA-Times.

Пам’ятка – буде жити!

Мабуть найбільша увага громадськості напередодні чергового засідання Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування (далі – Земельна комісія) в столиці була прикута до долі майже 200-річної міщанської садиби розташованої на Подолі.

Перша акція на захист історичних будівель була ініційована ГО “Мапа реновації” ще в жовтні 2020 р.

Будинок за адресою: вул. Боричів Тік, 20/4 спільними зусиллями киян разом і ще з шістьма історичними будівлями вдалося врятувати від зносу в жовтні минулого року. Ініціатором акції виступила ГО “Мапа реновації”, члени якої всього за два дні зібрали більше сотні “живих” підписів проти свідомого знищення історичної спадщини міста. Тоді, на останній сесії Київської міської ради попереднього скликання земельні ділянки разом з історичними будівлями планували віддати “пакетно”, під нову забудову. Втім, завдяки широкому розголосу в ЗМІ відповідні рішення так і не були прийняті.

Переїзд земельної ділянки – не вдався

“Що ж, не вдалося протягнути “пакетом”, будемо по одному”, –  подумали, бува, вже депутати нового скликання, і почали “закидувати” по одній історичній будівлі зі списку на кожну із Земельних комісій. Цікаво, що хоч з моменту попереднього розгляду минуло вже більше трьох місяців – формулювання проекту рішення аж ніяк не змінилось!

ТОВ «КОМПАНІЯ «ДЖЕРЕЛО НАДІЙ» і надалі просило столичних депутатів поновити договір орендованої підприємством ділянки, а головне – змінити МІСЦЕРОЗТАШУВАННЯ земельної ділянки з Боричів Тік, 20 на Боричів Тік, 20/4. Остання – це адреса сусідньої розташованої поруч з орендованою ділянкою пам’ятки – “Будинок житловий, 1832 р.”, охоронний № 68. Все це – задля будівництва громадського центру з підземним паркінгом.

Пам’ятка отримала уже другий поспіль шанс на життя

Про те, що проект рішення з тим же формулюванням знову потрапив до депутатів, стало відомо лише за день до проведення голосування. Однак, завдяки широкому розголосу проблеми в мережі Фейсбук думку громади таки вдалося донести до міських обранців (вдруге). У проект рішення були внесені відповідні правки.

Зокрема, був усунутий п. 2 щодо зміни місцезнаходження земельної ділянки, що в мережі вже встигли охрестити “невдалим переїздом”. Таким чином, депутати підтримали продовження договору оренди ділянки в межах, що були визначені на момент укладення договору, а значить будівництво паркінгу на місці історичної пам’ятки відміняється. Принаймні поки.

Кінець хороших новин

Певно, з хорошими новинами на сьогодні – все. Надалі депутати (хоч і новообрані під гаслами – збережемо історичний Київ та його зелені легені) прийнялися за свої уже звичні справи. Спершу було проголосована передача під “реконструкцію” історичної будівлі в стилі модерн на вул. Тургенєвській, 27б.

Цей будинок 1910 року побудови тривалий час стояв відселеним, а ось тепер депутати не знайшли нічого кращого, як передати його під реконструкцію приватній особі. Таке рішення, майже аксіоматично для столиці означає одне – знесення ще однієї існуючої будівлі з подальшим будівництвом на її місці нової багатоповерхової споруди. Заявник – ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «СПОРТ-ТУР» навіть не приховує своїх планів щодо спорудження на місці історичного будинку нового адміністративно-офісного комплексу, про що, зокрема, зазначається і в матеріалах справи, доданих до проекту рішення.

Історичну будівлю під реконструкцію навіть без погодження Мінкульту. У Києві так можливо

Слід також відмітити, що від депутата Юрія Федоренка (депутатська фракція “Слуга народу”) під час розгляду даного питання пролунало досить слушне зауваження, що реконструкція будівель в центральному історичному ареалі неможлива без відповідного погодження Мінкульту, якого забудовник не має. Однак, такі зауваження, як уже стало зрозумілим, лишилися поза увагою колег Федоренка.

Кривавий ТРЦ

Далі події розвивалися ще стрімкіше. На розгляд депутатів було винесено проект рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки під будівництво чергового ТРЦ. Цього разу біля станції метро «Осокорки».

Насправді, протистояння місцевої громади із забудовником тут має глибоку і давню історію, що своїм корінням сягає ще далекого 2015 року. Тоді на хвилі зростаючої патріотичної свідомості місцеві мешканці, серед яких було багато учасників АТО, прийшли боронити єдиний незабудований вихід з метро “Осокорки” від нагнаних забудовником “тітушок”.

На знак протесту люди перекривали 8-смугову магістраль в обидва боки

В результаті сутичок тоді постраждало більше двох десятків людей, а місцеві на знак протесту вже до вечора перекрили головну магістраль житлового масиву – проспект Бажана.

Під тиском таких обставин влада пішла на поступки: договір оренди із забудовником – ТОВ «СКАЙ-БУД ЛТД» було розірвано, а міський голова – Віталій Кличко особисто обіцяв створення скверу замість запланованого ТРЦ.

Втім, даним міським головою обіцянкам, вочевидь, збутися таки не вдасться. Принаймні, проти цього сьогодні активно виступили присутні на засіданні Земельної комісії депутати. Справа, яка шість років тому двом киянам ледь не коштувала життя, а решті – значної шкоди здоров’ю, не викликала особливого збурення серед нових і ще публічно не заплямованих лобіюванням інтересів забудовників депутатів.

11 голосів депутатів вистачило, аби перекреслити більш як 6-річну історію боротьби на Осокорках

Лиш, доволі одіозний в минулому депутат Сергій Кримчак (депутатська фракція “Єдність”) спробував нагадати Голові комісії – Михайлу Терентьєву (депутатська фракція Політичної партії “УДАР”) про його голосування за проект рішення про розірвання договору, який сьогодні намагаються поновити. Втім, відповідь Голови комісії була короткою – “як я буду голосувати [сьогодні] покаже голосування”.

Що ж, голосування показало, що  означений проект рішення підтримало лише 7 з 15 присутніх депутатів. Однак, такий стан справ ймовірно задовольняв далеко не всіх і за пропозицією депутата Віктора Грушко (депутатська фракція Політичної партії “УДАР”) міські обранці розглянули означене питання повторно, тепер взагалі без жодного обговорення. Рішення набрало необхідних 11 голосів і було прийняте в цілому.

Зелені зони

На Земельній комісії займалися не лише підготовкою до руйнування історичної спадщини стародавнього Києва. Пошматували і зелені зони. З обговорюваного в соціальних мережах – частина рекреаційної зеленої зони вздовж проспекту Соборності.

Цього документі немає у справа 619173988, доручення заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 05.11.2020 №08/231-2751/ПР на передачу в оренду на 10 років ТОВ «ДЕНЬ-НІЧ» земельної ділянки для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Івана Миколайчука, 15/17. А цим рішенням Київради від 26.09.2002 року №24/184 земельній ділянці зеленої зони, розташованій між (вздовж) проспекту Воз’єднання (сучасна Соборності) та ул.Серафимовича (сучасна Миколайчука), де знаходиться і запитувана ТОВ «День-Ноч» ділянка, було віднесено до категорії земель рекреаційного призначення та встановлено створити там парк культури та відпочинку. Замість облаштування парку його розбили на додаткові ділянки і по одній намагаються роздати під оренду, а в кінцевому результаті під забудову. Згідно з даними Держгеокадастру, ТОВ «День-Ноч» просить надати їй ділянку за розміром більшу, аніж займають його будівлі, до речі, побудовані без відповідних дозвільних документів.

Зокрема запитувана ділянка захоплює частину зеленої зони, яка знаходиться на балансі КП по УЗН Дніпровського р-ну та входить до території так званих «червоних ліній» – там проходить теплова магістраль високого тиску.

“Безпосередньо під час обговорення цього питання донести усі його обставини громада Березняків не змогла, тому що для киян двері Київради зачинені під приводом карантина – дуже зручна форма, – розповіла UA-Times місцева мешканка Ірина Ковальчук.  – Ми намагалися по телефону звернутися до місцевого депутата Страннікова з цим питанням, до членів Земельної комісії Шаповала та Федоренка. Ніхто нас не почув і навіть не врахував, що того ж ДПТ по даному мікрорайону не було”.

Читайте також: “Чому Київрада виступає на боці забудовників на прикладі Солом’янського лісопарку”


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

Найновіше

Київ часів Шолом-Алейхема в ляльках та конкурс на 150 тисяч гривень (фото)

2 березня в Києві в Музеї Шолом-Алейхема відкрилася виставка «Київ - моє місто», де головними експонатами стали авторські ляльки...

У березні бізнес очікує зростання ділової активності та цін на свої послуги

Український бізнес у лютому поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності у відповідь на послаблення карантинних заходів. Про це свідчить індекс очікувань...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня відбулися зміни у сфері сплати ЄСВ: скасовано дискримінаційні положення щодо окремих платників

1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне...

Експерт: долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн

За минулий тиждень курс долара до гривні незначно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-0,4%. Що чекати на цьому тижні, розповів UA-Times старший...

Почалася сертифікація вчителів початкової школи

Міністерство освіти і науки повідомило, що 27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021. Незалежне тестування фахових знань та умінь пройшли 1622 учителя...

- Advertisement -

Обмен Валют

Думай

Вчителька з Афганістану: “Найзаповітніше бажання моїх учнів – жити без страху та війни”

Нещодавно в 70 країнах світу, включно з Філіппінами, США, Україною, Німеччиною, Південною Африкою, Китаєм і Південною Кореєю пройшла міжконтинентальна...

Читай

За минулий тиждень хворих на COVID-19 виявилося на 10 тисяч більше, ніж тиждень раніше

За минулий тиждень коронавірус виявили у 44 472 українців. Це на 10 285 хворих більше, ніж було в середині...

Теж цікаво

Блоги

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня відбулися зміни у сфері сплати ЄСВ: скасовано дискримінаційні положення щодо окремих платників

1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | З 1 січня у закладах загальної середньої освіти діє новий Санітарний регламент: ключові моменти

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Таким чином, втратили чинність Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Технологічні тренди 2021-го: як утриматися на плаву в епоху радикальних змін та трансформацій

Світ, до якого ми звикли та в якому було досить комфортно, змінюється у нас на очах шаленими темпами. Швидкість та незворотність цих змін особливо...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | ВР усунула правову колізію у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю

3 лютого 2021 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств...

Максим ОРЫЩАК | Новая выгодная ипотека

Стимулировать бизнес активность в стране, поддерживать банковский сектор, увеличивать потребительский спрос на недвижимость и создавать рабочие места будут через условия выгодной и доступной ипотеки....
- -