Нова Земельна комісія – результат той самий: оренда в скверах, історичні будівлі під забудову

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

27 січня 2021 року відбулося друге в цьому році і третє від початку нової депутатської каденції засідання самої скандальної Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Київради. Порядок денний був наповнений одразу кількома резонансними питаннями, що турбують киян, яких під приводом карантину не допускають до участі в засіданнях. Які ж рішення прийняли депутати – читайте в матеріалі UA-Times.

Пам’ятка – буде жити!

Мабуть найбільша увага громадськості напередодні чергового засідання Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування (далі – Земельна комісія) в столиці була прикута до долі майже 200-річної міщанської садиби розташованої на Подолі.

Перша акція на захист історичних будівель була ініційована ГО “Мапа реновації” ще в жовтні 2020 р.

Будинок за адресою: вул. Боричів Тік, 20/4 спільними зусиллями киян разом і ще з шістьма історичними будівлями вдалося врятувати від зносу в жовтні минулого року. Ініціатором акції виступила ГО “Мапа реновації”, члени якої всього за два дні зібрали більше сотні “живих” підписів проти свідомого знищення історичної спадщини міста. Тоді, на останній сесії Київської міської ради попереднього скликання земельні ділянки разом з історичними будівлями планували віддати “пакетно”, під нову забудову. Втім, завдяки широкому розголосу в ЗМІ відповідні рішення так і не були прийняті.

Переїзд земельної ділянки – не вдався

“Що ж, не вдалося протягнути “пакетом”, будемо по одному”, –  подумали, бува, вже депутати нового скликання, і почали “закидувати” по одній історичній будівлі зі списку на кожну із Земельних комісій. Цікаво, що хоч з моменту попереднього розгляду минуло вже більше трьох місяців – формулювання проекту рішення аж ніяк не змінилось!

ТОВ «КОМПАНІЯ «ДЖЕРЕЛО НАДІЙ» і надалі просило столичних депутатів поновити договір орендованої підприємством ділянки, а головне – змінити МІСЦЕРОЗТАШУВАННЯ земельної ділянки з Боричів Тік, 20 на Боричів Тік, 20/4. Остання – це адреса сусідньої розташованої поруч з орендованою ділянкою пам’ятки – “Будинок житловий, 1832 р.”, охоронний № 68. Все це – задля будівництва громадського центру з підземним паркінгом.

Пам’ятка отримала уже другий поспіль шанс на життя

Про те, що проект рішення з тим же формулюванням знову потрапив до депутатів, стало відомо лише за день до проведення голосування. Однак, завдяки широкому розголосу проблеми в мережі Фейсбук думку громади таки вдалося донести до міських обранців (вдруге). У проект рішення були внесені відповідні правки.

Зокрема, був усунутий п. 2 щодо зміни місцезнаходження земельної ділянки, що в мережі вже встигли охрестити “невдалим переїздом”. Таким чином, депутати підтримали продовження договору оренди ділянки в межах, що були визначені на момент укладення договору, а значить будівництво паркінгу на місці історичної пам’ятки відміняється. Принаймні поки.

Кінець хороших новин

Певно, з хорошими новинами на сьогодні – все. Надалі депутати (хоч і новообрані під гаслами – збережемо історичний Київ та його зелені легені) прийнялися за свої уже звичні справи. Спершу було проголосована передача під “реконструкцію” історичної будівлі в стилі модерн на вул. Тургенєвській, 27б.

Цей будинок 1910 року побудови тривалий час стояв відселеним, а ось тепер депутати не знайшли нічого кращого, як передати його під реконструкцію приватній особі. Таке рішення, майже аксіоматично для столиці означає одне – знесення ще однієї існуючої будівлі з подальшим будівництвом на її місці нової багатоповерхової споруди. Заявник – ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «СПОРТ-ТУР» навіть не приховує своїх планів щодо спорудження на місці історичного будинку нового адміністративно-офісного комплексу, про що, зокрема, зазначається і в матеріалах справи, доданих до проекту рішення.

Історичну будівлю під реконструкцію навіть без погодження Мінкульту. У Києві так можливо

Слід також відмітити, що від депутата Юрія Федоренка (депутатська фракція “Слуга народу”) під час розгляду даного питання пролунало досить слушне зауваження, що реконструкція будівель в центральному історичному ареалі неможлива без відповідного погодження Мінкульту, якого забудовник не має. Однак, такі зауваження, як уже стало зрозумілим, лишилися поза увагою колег Федоренка.

Кривавий ТРЦ

Далі події розвивалися ще стрімкіше. На розгляд депутатів було винесено проект рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки під будівництво чергового ТРЦ. Цього разу біля станції метро «Осокорки».

Насправді, протистояння місцевої громади із забудовником тут має глибоку і давню історію, що своїм корінням сягає ще далекого 2015 року. Тоді на хвилі зростаючої патріотичної свідомості місцеві мешканці, серед яких було багато учасників АТО, прийшли боронити єдиний незабудований вихід з метро “Осокорки” від нагнаних забудовником “тітушок”.

На знак протесту люди перекривали 8-смугову магістраль в обидва боки

В результаті сутичок тоді постраждало більше двох десятків людей, а місцеві на знак протесту вже до вечора перекрили головну магістраль житлового масиву – проспект Бажана.

Під тиском таких обставин влада пішла на поступки: договір оренди із забудовником – ТОВ «СКАЙ-БУД ЛТД» було розірвано, а міський голова – Віталій Кличко особисто обіцяв створення скверу замість запланованого ТРЦ.

Втім, даним міським головою обіцянкам, вочевидь, збутися таки не вдасться. Принаймні, проти цього сьогодні активно виступили присутні на засіданні Земельної комісії депутати. Справа, яка шість років тому двом киянам ледь не коштувала життя, а решті – значної шкоди здоров’ю, не викликала особливого збурення серед нових і ще публічно не заплямованих лобіюванням інтересів забудовників депутатів.

11 голосів депутатів вистачило, аби перекреслити більш як 6-річну історію боротьби на Осокорках

Лиш, доволі одіозний в минулому депутат Сергій Кримчак (депутатська фракція “Єдність”) спробував нагадати Голові комісії – Михайлу Терентьєву (депутатська фракція Політичної партії “УДАР”) про його голосування за проект рішення про розірвання договору, який сьогодні намагаються поновити. Втім, відповідь Голови комісії була короткою – “як я буду голосувати [сьогодні] покаже голосування”.

Що ж, голосування показало, що  означений проект рішення підтримало лише 7 з 15 присутніх депутатів. Однак, такий стан справ ймовірно задовольняв далеко не всіх і за пропозицією депутата Віктора Грушко (депутатська фракція Політичної партії “УДАР”) міські обранці розглянули означене питання повторно, тепер взагалі без жодного обговорення. Рішення набрало необхідних 11 голосів і було прийняте в цілому.

Зелені зони

На Земельній комісії займалися не лише підготовкою до руйнування історичної спадщини стародавнього Києва. Пошматували і зелені зони. З обговорюваного в соціальних мережах – частина рекреаційної зеленої зони вздовж проспекту Соборності.

Цього документі немає у справа 619173988, доручення заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 05.11.2020 №08/231-2751/ПР на передачу в оренду на 10 років ТОВ «ДЕНЬ-НІЧ» земельної ділянки для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Івана Миколайчука, 15/17. А цим рішенням Київради від 26.09.2002 року №24/184 земельній ділянці зеленої зони, розташованій між (вздовж) проспекту Воз’єднання (сучасна Соборності) та ул.Серафимовича (сучасна Миколайчука), де знаходиться і запитувана ТОВ «День-Ноч» ділянка, було віднесено до категорії земель рекреаційного призначення та встановлено створити там парк культури та відпочинку. Замість облаштування парку його розбили на додаткові ділянки і по одній намагаються роздати під оренду, а в кінцевому результаті під забудову. Згідно з даними Держгеокадастру, ТОВ «День-Ноч» просить надати їй ділянку за розміром більшу, аніж займають його будівлі, до речі, побудовані без відповідних дозвільних документів.

Зокрема запитувана ділянка захоплює частину зеленої зони, яка знаходиться на балансі КП по УЗН Дніпровського р-ну та входить до території так званих «червоних ліній» – там проходить теплова магістраль високого тиску.

“Безпосередньо під час обговорення цього питання донести усі його обставини громада Березняків не змогла, тому що для киян двері Київради зачинені під приводом карантина – дуже зручна форма, – розповіла UA-Times місцева мешканка Ірина Ковальчук.  – Ми намагалися по телефону звернутися до місцевого депутата Страннікова з цим питанням, до членів Земельної комісії Шаповала та Федоренка. Ніхто нас не почув і навіть не врахував, що того ж ДПТ по даному мікрорайону не було”.

Читайте також: “Чому Київрада виступає на боці забудовників на прикладі Солом’янського лісопарку”


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Знищення чергової історичної будівлі: у будинку Станіславської розібрали дах

12 червня у будівлі 1906 року, що раніше належала заможній міщанці Марії Станіславській, розібрали частину даху. За словами будівельників,...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Експерт: ціна на криптовалюти буде і далі падати

Під кінець робочого тижня курс Bitcoin продовжує консолідацію після досягнення верхньої межі формуємого з 19 травня трикутника і позначки в $38 000. Що відбувається...

Боржник через суд майже повернув своє вже продане залогове майно

Стало відомо, що в юридичній практиці України може виникнути прецедент, коли  боржнику через суд повертають його залогове майно, яке  було реалізовано в рамках процедури...

“На чистоту”: бізнес, громада і влада Хмельниччини навчаться управлінню відходами

17-18 червня, за ініціативи Голови Хмельницької обласної ради Лабазюк Віолети в Хмельницькому пройде двохденний захід по обміну досвідом розробки та впровадження регіональних проектів з...

Думай

Боржник через суд майже повернув своє вже продане залогове майно

Стало відомо, що в юридичній практиці України може виникнути прецедент, коли  боржнику через суд повертають його залогове майно, яке ...

Читай

Знищення чергової історичної будівлі: у будинку Станіславської розібрали дах

12 червня у будівлі 1906 року, що раніше належала заможній міщанці Марії Станіславській, розібрали частину даху. За словами будівельників,...

Теж цікаво

Блоги

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Що дозволено колекторським компаніям

14 квітня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» від 19.03.2021...

Георгий ТИГИШВИЛИ | Цугцванг для частного бизнеса

По всей видимости частному бизнесу предстоит найти новые способы защиты собственных интересов, поскольку решения Кабмина, которые принимаются на данный момент, идут в разрез официальным...

Аліна ДЕМЧИК | Правові методи у захисті від домашнього насилля, що працюють

Приблизно 1,8 млн. жінок на рік страждають від домашнього насильства. Понад 600 жінок загинули від домашнього насильства у 2020 р. 350 фактів домашнього насильства...
- -