Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА оприлюднив результати перевірки Управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської РДА як замовника добудови зовнішніх мереж водопроводу та каналізації на вул. Косенка на житловому масиві «Виноградар».
Як завжди, в ході аудиту булі встановлені системні порушення, допущені учасниками будівництва при визначенні вартості робіт. Внаслідок чого бюджет Києва витратив зайві понад 1,6 млн грн. Ще 249 тис. грн було неефективно використано, внаслідок неналежного аналізу замовником поточних цін на ринку будівельних матеріалів.
У звіті сказано, «По-перше: завищення підрядною організацією ПП «ВОДОЛІТ» в актах за жовтень – грудень 2018 року обсягів і вартості виконаних робіт з будівництва із добудовою зовнішніх мереж водопроводу та каналізації на вул. Косенка на житловому масиві «Виноградар» у Подільському районі м. Києва на суму 1 667,078 тис. грн або 43,3%вартості перевірених робіт,із яких: 1 600,421 тис. грн – завищення вартості обсягів робіт, 4,100 тис. грн – завищення вартості, пов’язане з невірним застосуванням РЕКН, 58,928 тис. грн – завищення вартості пов’язане з окремим включенням до актів форми No КБ-2в робіт по вартості ОДР, вартості відключення/включення водопровідної мережі та вартості оформлення контрольної картки, 3,628 тис. грн – завищення вартості експлуатації машин і механізмів, призвело до незаконного витрачання бюджетних коштів на відповідну суму та викривлення даних фінансової звітності за відповідний період.
По-друге: внаслідок неналежного проведення Управлінням капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської районної в місті Києві державної адміністрації,як замовником будівельних робіт,аналізу поточних цін на ринку будівельних матеріалів, виробів та конструкцій під час укладання інвесторського договору з підрядною організацією ПП «ВОДОЛІТ» та підписання актів форми No КБ-2в неефективно використано бюджетних коштів на суму 249,913 тис. грн або 6,5% вартості перевірених робіт, як наслідок призвело до втрати фінансових ресурсів на відповідну суму.
Департамент також повідомляє, що за результатами аудиту було надано 7 рекомендацій, із яких частково була врахована лише одна. Що надалі буде робити влада Києва по цьому питання, не повідомляється.
Раніше UA-Times повідомляло, що аудит діяльності Комунального об’єднання “Київзеленбуд” тільки під час закупівлі однієї партії техніки спеціального призначення та електромобілів виявив втрати на 204,6 млн грн. – «Київзеленбуд» закупив техніку за завищеними на 241% цінами».