Ціни на оренду житла: що чекає на ринок у 2020 році

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Початок цього року знову грає на руку орендарям, кажуть експерти. А все тому, що в кінці року вартість оренди помітно просіла. Чи справді орендоване житло стало доступнішим українцям, яку квартиру частіше шукають орендарі, та як правильно оформляти договір найму, – читайте в матеріалі агентства UA-Times.

Які тренди насправді: вгору або вниз

У грудні-2019 ціни на орендоване житло знизилися на 10-20%, розповів нам ріелтор Максим Єрмоленко. І найбільше цьому сприяло зміцнення гривні. А ось в введенням в експлуатацію великої кількості новобудов, фахівець цю тенденцію пов’язувати не поспішає.

«Новобудови вводять в експлуатацію щорічно десятиліттями, але ціни на оренду, починаючи з 2016 року, тільки зростають. Так, є деякі коливання, пов’язані з різними факторами, але такого, щоб ринок оренди надто вже просів, не спостерігається », – пояснює ріелтор.

Це підтверджує і статистика. За даними Держстату про середні споживчі ціни на товари і послуги по Україні за 2019 рік, середня плата за місячну оренду однокімнатної квартири за рік зросла на 10,4% – з 3352 грн до 3701 грн.

На першому місці за вартістю оренди розташувався Київ – 7 538 грн. Далі Одеса і Одеська область – 5 429 грн, Львів і Львівська область – 4706 грн. Найдешевша оренда на Сумщині – 2 118 грн, і в Луганській області – 2056 грн.

Фахівці вважають, що, якщо не буде будь-яких форс-мажорів, то ця тенденція зростання вартості оренди збережеться і в наступному році.

Вартість: новобуд або «чим гірше, тим краще»

Оренда київської нерухомості стартує від 6 тис. Грн. Це однокімнатне житло в районах Троєщина, Виноградар, з радянськими умовами і технікою. Від 10 тис. гривень вже можна шукати квартиру в новобудові з сучасним ремонтом.

І саме таке житло обирає все більше квартиронаймачів. Причому багато хто вимагають наявність лічильника тепла. Адже оренда житла з включеними у вартість комунальними послугами – давно канула в Лету, в столиці так точно. А в старому житловому фонді такі лічильники практично неможливо встановити.

І, тим не менш, принцип для районів, розташованих ближче до метро – «чим гірше, тим краще» – все ще залишається актуальним.

«Приїжджі частіше готові орієнтуватися на локацію. І якщо оренда за гостинку або доглянуту квартиру різниться на 500 грн, то орендарі виберуть зручніше місце розташування. Люди, що знімають житло, готові економити і йти на компроміси. І орендодавці швидко підлаштовуються під ринок. Навіть в новобудовах великі студії перепланують під житло для двох квартиронаймачів або сімей. У підсумку замість тривалого пошуку орендаря на 12 тис. грн, простіше знайти двох по 8 тис », – говорить ріелтор.

Зараз майже немає попиту на кімнату «з господинею». За словами ріелтора Вікторії Мартинчук, раніше поширене правило, що таке житло знімають студенти, майже не працює.

«Бідність студентів в столиці перебільшена. Вони часто знімають 2-3-кімнатні квартири на кілька людей, причому непогані і ближче до метро. Перевага віддається кімнаті в новому будинку, а не однокімнатної на околиці міста», – говорить Мартинчук.

Та й багато людей старшого віку намагаються не здавати кімнати, адже бояться втратити субсидії, які здаються надійніші, ніж додатковий заробітк.

Хоча, в свою чергу, аналітик департаменту маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький зазначає, що в березні-квітні часто знижується ціна на житло на 20-30% саме через виїзд киян-пенсіонерів на дачі. Вони здають своє житло до осені. А якщо врахувати ще і від’їзд студентів на канікули, то стає зрозуміло, чому ринок відчутно просідає на цей час.

Договірні відносини

Зараз більшість квартир здається через ріелторів. Хоча існує багато груп в соцмережах і інтернет-майданчиків по самостійному пошуку житла. Але ця тенденція збережеться до тих пір, поки для орендодавця ця послуга буде безкоштовною.

За словами Сергія Костецького, вигод в посередництві для тих, хто хоче зняти житло – безліч. Наприклад, це є підтвердженням того, що орендар платоспроможний – не на останні копійки знімає.

Угод до договорів буде все більше, оскільки правова грамотність зростає. Причому, за словами ріелторів, вже 10-15% клієнтів оформляють письмову угоду з нотаріальним посвідченням, і таких буде ще більше. В основному  поширення даної практики гальмують два фактори – небажання орендодавців платити податки та економія орендарів на оплаті послуг нотаріуса.

Втім, багато юристів відзначають, що необхідності в нотаріальному завіренні немає.

«Я вважаю, що це зайва трата коштів. Угода про оренду квартири вважається дійсною, якщо укладається відповідно до діючих норм законів за участю тільки двох сторін: орендодавця і квартиронаймача », – говорить Сергій Костецький.

За його словами, відповідно до пункту 1 статті 811 Цивільного кодексу України, договір про передачу квартири в оренду повинен оформлятися в письмовому вигляді. Засвідчення такого документа нотаріусом здійснюється, якщо одна зі сторін виявить таке бажання.

«При виникненні спірних моментів, навіть якщо справа дійде до суду, договір, незасвідчений нотаріусом, має статус – це поширена практика. Просто потрібно відповідально ставитися до складання договорів», – пояснює експерт.

Договір оренди може підписати тільки власник. Або людина з довіреністю від імені власника, а цей документ повинен бути обов’язково завірений нотаріусом. Згоду на оренду повинні дати всі власники житла, а якщо власник в шлюбі, то необхідна згода чоловіка/дружини.

При оформленні договору обов’язково повинні бути оригінали паспортів учасників угоди і оригінал документа на право власності.


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Результат карантинних обмежень: за тиждень на 14 тисяч менше хворих на COVID-19

Впродовж минулого тижня в Україні було виявлено 30 612 випадків захворювання на COVID-19, що майже на 14 тис. менше...

Чому Україні необхідно впроваджувати лізинг землі

Необхідність впровадження лізингу землі в Україні пояснюється тим, що цей фінансовий механізм є перспективним механізмом з відвертими перевагами, який сприятиме розвитку українського аграрного бізнесу...

Замначальника митниці та головний інспектор недооформілі вантаж на 1,6 млн грн

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило, що до суду направлено обвинувальний акт стосовно заступника начальника одного із відділів митного оформлення та головного державного інспектора митного...

Суд зобов’язав… суд розглянути справу “Будинку-монстра” на Подолі

Справа так званого "Будинку-монстра", що на Подолі стала для столиці знаковою. Тут є все, що характеризує нове будівництво в середмісті Києва: "зайві" поверхи, "обдурені"...

Єгор ШИШЕНОК | Яким країнам американські гроші приносять щастя?

Якщо ми поглянемо в історію та проаналізуємо «економічні дива» останніх 70 років – то побачимо, що всі вони збудовані на інвестиціях Сполучених Штатів Америки....

Думай

Національна економічна стратегія-2030 очима експертів

Кабмін запускає широке обговорення напрацювань Національної економічної стратегії-2030. Цей документ, який мусить визначити напрямки економічного розвитку України на найближче...

Читай

Чому Україні необхідно впроваджувати лізинг землі

Необхідність впровадження лізингу землі в Україні пояснюється тим, що цей фінансовий механізм є перспективним механізмом з відвертими перевагами, який...

Теж цікаво

Блоги

Єгор ШИШЕНОК | Яким країнам американські гроші приносять щастя?

Якщо ми поглянемо в історію та проаналізуємо «економічні дива» останніх 70 років – то побачимо, що всі вони збудовані на інвестиціях Сполучених Штатів Америки....

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Підприємці і держава під час карантину: як влада підтримує бізнес (12 полегшень для бізнесу)

Із зрозумілих причин пандемія COVID-19 негативно впливає на економічне становище українців: обмеження чи взагалі зупинення певних видів господарської діяльності, як наслідок, падіння економічної активності,...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Технології штучного інтелекту на службі «розумних міст»: Україна та світ

Наразі існує чималий світовий досвід застосування технологій на базі штучного інтелекту для потреб «розумних міст»: починаючи від обслуговування дорожнього руху (як наприклад, у м. Барселона...

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Єгор ШИШЕНОК | Що чекає на українську економіку восени

Нестабільний курс, проблеми з соціальними виплатами, політичні скандали останніх днів – все це початкові симптоми кризи, що насувається. Більшості людей зрозуміло, що в останній...
- -