Сайти оголошень – це не тільки відмінний спосіб позбутися від непотрібних речей, але і можливість поповнити особистий бюджет. Гіперпростір оголошень IZI.ua вибрав для UA-Times ТОП-5 приватних продавців і розпитав їх як правильно розміщувати оголошення, яку ціну ставити і як спілкуватися з клієнтами, щоб ваші товари купували.
Зробіть відмінні фотографії і зніміть відеоогляд
Андрій Войченко, продає самокати та скейтборди:
“Зараз покупцям треба набагато більше, ніж парочку стандартних фото і опису в два рядки. Для продажу товарів дуже важливий контент, перш за все – відмінні фото. Додатковому перевагою будуть відеоогляди, так як вони передають більше інформації про продукт. До того ж багато хто звик дивитися їх на Youtube і сприймають такий контент дуже добре.
Зробіть якомога більше знімків з різних ракурсів. Фотографії повинні бути студійними.
Якщо оренда студії і послуги фотографа не по кишені, спробуйте зняти самі. Фотографувати потрібно при денному світлі і без прямих сонячних променів. У кадрі не повинно бути тіней і відволікаючих елементів. Більшість сайтів орієнтовані на горизонтальні фото, тому намагайтеся знімати саме такі кадри.
Для нових товарів не соромтеся фотографувати ярлики, етикетки і гарантійні талони. Все, що говорить про те, що продукт новий. Якщо помітні сліди використання, зробіть більш детальні знімки. Важливо чесно показати покупцеві, в якому стан знаходиться товар”.
Придумайте короткий і зрозумілий заголовок
Роман Ткачов, продає шампура ручної роботи:
“При пошуку товару покупець отримує перелік оголошень, в якому немає опису, зате видно заголовки, тому в назву важливо вказати інформацію, яка відповідає запиту клієнта.
Заголовок повинен бути ємний і по суті. Наприклад, кросівки жіночі Nike Free Run. Якщо у вас брендовий товар, модель, індивідуальний номер – вкажіть це в назві.
Перевіряйте чи немає в тексті граматичних помилок. Благо в інтернеті багато спеціальних сервісів. Не скажу, що вони відлякують покупця, але ймовірність відгуку на оголошення з грамотним текстом вище “.
Дайте максимум інформації в опис
Геннадій, продає вироби з дерева:
“В описі важливо чесно і по справі розповісти про товар, привести необхідні характеристики, його переваги і недоліки. Якщо продукт б/у, варто написати і про причини продажу. Як правило про неї запитують більшість покупців. Чим більше корисної інформації буде написано, тим краще. Так клієнти не будуть витрачати час на з’ясування всіх подробиць.
Я також розповідаю про вигоди і переваги, які надає товар. Їх можна відшукати у будь-якого продукту. Наприклад, якщо продаєте дитяче крісло, знайдіть інформацію щодо його безпеки. В оголошенні про продаж письмового столу, розкажіть про зручність. Подумайте над головною причиною, навіщо його купують і напишіть про це, але важливо, щоб характеристики дійсно відповідали продукту.
Намагайтеся структурувати текст, розділяючи на абзаци. В кінці опису я зазвичай додаю інформацію про можливі способи і часу зв’язку, наприклад: «Пишіть в чат на сайті з 10:00 до 21:00». Це дозволяє уникнути дзвінків в незручне для мене час”.
Підберіть оптимальну ціну
Тетяна, продає книги:
“Оцінка вартості товару – важливий етап продажу. Часто саме за ціною клієнти фільтрують оголошення і порівнюють товар з продукцією конкурентів. Для більшості з них вартість – головний аргумент на користь прийняття рішення про покупку.
Перш ніж визначити вартість, я вивчаю конкурентів. Майже ніколи не ставлю ціну вище середньої. Однак якщо готові торгуватися, ставте трохи більше ринкової. Але в цьому випадку вкажіть, що торг доречний. Деякі продавці спочатку вказують ціну нижче, а коли клієнти звертатися до них, виявляється, що річ коштує дорожче. Це дратує покупців.
Мій метод добору ціни простий. Визначте комфортну суму і поставте себе на місце покупця. Прикиньте, могли б ви віддати цю суму за товар чи ні. Якщо сумніваєтеся, то знижуйте ціну”.
Отримайте позитивні відгуки
Віталій, продає аксесуари до мобільних телефонів:
“Не новина, що багато хто вибирає товари, грунтуючись на думці інших людей. Так, звичайно, на всіх не догодиш, але для себе я засвоїв правило: нормально роби, нормально буде. Якщо продукт хороший, ви не обманюєте, швидко і ввічливо відповідаєте на повідомлення, то позитивних відгуків буде більше. Якщо продукт так собі, а сервіс залишає бажати кращого, то негативний відгуків не уникнути. Ображатися на них не варто. Головне робити правильні висновки і в наступний раз виправити ситуацію.
Також рекомендую подумати на тим, який бонус можна запропонувати покупцеві. Це потрібно для того, щоб передбачити його очікування і йому захотілося залишити відгук. Наприклад, я завжди відправляю товар за свій рахунок, а в кожне відправлення супроводжується листівкою з вдячністю за покупку”.
Читайте также: “Все для дітей: що купують дітям влітку в умовах карантину”