– Як проходило виселення творчого колективу КЦ “Кінотеатр Київ” рік тому?
– Чи надала влада Києва інше приміщення для творчого колективу КЦ “Кінотеатр “Київ”? Де наразі продовжують свою діяльність представники колективу, як склалася їх доля?
– Ні, мерія не пропонувала нашому колективу іншого приміщення. Але ми не погодились би все одно, якщо б і була така пропозиція. Ми протягом двох десятиліть докладали свої сили для розвитку фестивального центру на міжнародному рівні. Після примусового зупинення роботи кінотеатру 52 члени Товариства залишились без роботи. Лише частина з них з часом працевлаштувалась, більшість або тимчасово працює, або у пошуках. Ось як мерські дiї вплинули на добробут співробітників Культурного центру.
– Чи були пропозиції по співпраці від мера міста Віталія Кличка та компанії «Сінема-Центр»?
– Переговорів не було. Влада не хотіла чути колектив Центру.
– До кого ви зверталися, щоб допомогли повернути приміщення для подальшої роботи КЦ “Кінотеатр “Київ”?
– Про примусове призупинення роботи Культурного центру “Кінотеатр “Київ” знають багато українців, не тільки мешканці столиці. Одні лише співчувають, інші, співчуваючи, додають “З владою нема чого боротися. Як вирішили, так і буде. Вони на людей не зважають”.
Справжніми борцями за кінотеатр “Київ” виявились наші глядачі. Протягом року боротьби за культурний осередок вони провели десятки акцій протесту біля КМДА, закритих владою кінотеатрів, звертались з листом до Президента. Наш колектив щиро вдячний киянам за їхню принципову позицію і наполегливість у боротьбі.
– На якому етапі зараз знаходиться вирішення питання по зміні орендаря?
– Вже готово оскарження постанови Касаційного Суду до Європейського Суду з прав людини щодо рішення про визнання першочергового права на оренду будівлі кінотеатру. Далі, юристами складений новий позов до КМДА щодо витребування нашого майна з чужого володіння і визнання першочергового права саме цілісного майнового комплексу, а не будівлі.
Також правники оскаржують рішення адміністративного суду м. Києва в апеляційній інстанцiї, де ми залучились третьою стороною. Про цей “креатив” від “Сінема-Центру” ми дізналися випадково з реєстру судових рішень. Уявіть собі, що вони намагались через рішення суду визнати нормальну будівлю непридатною для використання!
30.01.2020 року, за мовчазної згоди ТОВ “Сінема-Центр”, було програно суд першої інстанції в адміністративному суді м. Києва. В зазначеному рішенні, за актом обстеження (Печерського управління ГУ ДСНС України в м. Києві), будівля кінотеатру Київ була визнана аварійною. ТОВ “Сінема-Центр”, як суб’єкт господарювання, в зазначеному провадженні не оскаржує позивні вимоги з визнання будівлі непридатною для експлуатації, а повністю їх підтримує. Фіктивне міжусобне рішення.
Акт обстеження будівлі повністю скопійований і співпадає з заключенням аварійності стану будівлі, замовленої ТОВ “Сінема-Центр” у Науково-дослідного інституту інноваційного будівництва Української академії наук, який навіть не має а ні ліцензії, а ні відповідних сертифікатів на проведення експертизи аварійності стану приміщень!
“Сінема-Центр” вже намагався взяти за основу дану експертизу і ввести в оману членів комісії комунальної власності міста Києва з метою звільнення від оренди. Цікаво, що перед конкурсом на право оренди приміщення, стан кінотеатру “Київ” було перевірено Державною службою з надзвичайних ситуацій (восени 2018 року), а також відповідним оцінювачем для конкурсу. Останній визначив його як “задовільний” та оцінив вартість будівлі у 170 млн гривень, а Департамент комунальної власності зробив відповідну рецензію на цю оцінку.
– Які кроки готов в подальшому зробити КЦ “Кінотеатр Київ” для збереження своїх досягнень та напрацьованого протягом 20 років?
– Відновлення абсолютно всіх фестивалів кіно, що були напрацьовані за роки роботи колективу культурного центру і за якими вже скучили наші глядачі. Звичайно і планова реконструкція кінотеатру.
Але це потрібно зробити в стислий термін і попередньо узгодити проект реконструкції. Якщо місто не буде блокувати наші ініціативи, “Кінотеатр “Київ” насправді може стати яскравим прикладом співпраці міста, бізнесу і творчих колективів. Наша багаторічна робота доказала, що ми це робимо на високому рівні.
Читайте першу частину розмови UA-Times з директором Культурного Центру «Кінотеатр «Київ» за посиланням: “Бондаренко: “Наша команда підняла «Кінотеатр «Київ» з руїн, а рік тому відбулося рейдерське захоплення КМДА”