День “суворих” заборон: всі, окрім спортсменів, в парках гуляють вільно

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

У столиці, як і на всій території України, з 6 квітня введено нові обмеження задля уникнення подальшого розповсюдження коронавірусу COVID-19. Як їх дотримуються кияни і що для цього робить столична влада, досліджували журналісти UA-Times.

Що нового?

Відповідно до змін, що торкнулися постанови Кабінету Міністрів України
від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (далі – Постанова) з 6 квітня громадянам заборонено: пересуватися більше двох осіб у громадських місцях, знаходитись там без захисних засобів (маски або респіратора, в тому числі і саморобних) та паспорту, перебувати у парках і скверах, зонах відпочинку, дитячих та спортивних майданчиках, відпускати дітей молодше 14 років на вулицю без нагляду.

Втім, такі обмеження мають і свої виключення. Для прикладу, перебування у громадських місцях більше двох осіб дозволено у разі супроводу тих же дітей або у разі службової необхідності. Також заборона не стосується вигулу домашніх тварин: його можна здійснювати у парках, скверах та прибережній зоні.

Заборони на папері

Попри широку інформаційну кампанію, яка розпочалася ще у четвер, 2 квітня, кияни не сильно зважали на перестороги урядовців. Звернення з екранів телевізорів, фейсбук і телеграм-каналів та навіть сповіщення через гучномовці не злякали найбільш спраглих до весняної краси жителів столиці. Понеділок, 6 квітня у них не дуже вирізнявся серед інших сонячних днів.

Шлях через парк – найкоротший від житлових будинків на вул. Генерала Жмаченка до зупинки тролейбуса “Станція Київ-Дніпровський”

Так, люди з самого ранку без проблем ходили парком “Перемога”, грілися на сонечку на Русанівській та Дніпровській набережній, та, мабуть в багатьох інших зелених зонах столицы, куди журналісти UA-Times не мали змоги добратися. Наприклад, у парку “Перемоги” ми не побачили співробітників поліції, які, за словами глави Головного управління Нацполіції у м. Києві Ігоря Клименка, до кінця карантину зобов’язані патрулювати громадські місця в посиленому режимі. За порушення нових протиепідемічних обмежень ст. 44-3 “Порушення правил щодо карантину людей” передбачено штраф у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-34 тис. грн).

Небезпечна зупинка

Прийнявши рішення, як законослухняні громадяни, рухатися надалі осторонь від всіх визначених у Постанові “місць обмежень”, журналісти UA-Times попрямували далі у глибину міської забудови. І що ж, як Ви мабуть вже здогадалися, тут теж не обійшлося без порушень “карантинного режиму”.

Люди не дотримуються безпечної дистанції, чим наражають на небезпеку не лише себе, а й інших пасажирів громадського транспорту, на який вони чекають

Так, на зупинці трамваю “Вул. Івана Сергієнка” (тут влада залишила один маршрут) ми помітили скупчення людей – 4 особи. Між жіночками, що, візуально, можуть входити у т.зв. “групу ризику” зараження небезпечною недугою, не було відстані й в 1 метр! При цьому, у однієї з них була спущена марлева пов’язка. Звісно індивідуальна безпека на те й індивідуальна, щоб кожен з нас стежив за її дотриманням особисто. Швидше за все, ці панянки чекали наступного трамваю і в питаннях безпеки проявили елементарну безпечність, а в транспорті на них вже чекали інші сумлінніші пасажири, від яких тепер уже нічого не залежатиме.

Кавомани спокушають торгівців

Однак, не транспортом єдиним, на сьогодні був багатий особливий “антикарантиний” день у Києві. Буквально за 500 м від зупинки серед багаточисленних торгових яток загубився маленький кіоск із кавою. Загубився він тому, що  відповідно до п. 4 протоколу засідання Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.03.2020 № 17 «Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2 та введення додаткових обмежувальних заходів на території міста Києва», торгувати кавою у столиці заборонено ще з 23 березня.

“Який ранок без кави”

Однак, підприємці на власний страх і ризик продовжують свою діяльність, а кияни лише підштовхують бізнесменів на порушення закону, створюючи попит на продукцію, від якої легко можна було б відмовитися. В першу чергу, задля власної безпеки.

Чарівна набережна

Якщо ви не кавоман, то іншою, не менш привабливою, спокусою для Вас на “карантині” може стати прогулянка вздовж Дніпра, яке нині прикрашене особливими барвами весняного цвіту.

Люди відпочивають на березі Дніпра. На “Венеціанському” мосту, що видніється попереду, за аналогічні дії ще зранку були затримані громадські активісти

Дійсно, якщо ви маєте цуцика або іншу домашню тваринку, яка потребує щоденних прогулянок – насолодитися радістю заквітчаної набережної Вам ніхто не завадить. Втім, якщо тваринки у Вас дома немає, то і прямої необхідності Вам йти у прибережну зону теж нема. Тому, за краще спостерігати за весняним Дніпром з балкону або власного авто (поки їх ще не заборонили, знаходитись там може кількість людей відповідно до посадкових місць), чи мосту (пересування ними теж поки ще не заборонено).

Полісмени спостерігають за відпочивальниками, але поки що не втручаються

І ось тут якраз поведінка столичних копів може здатися найбільш дивною. З одно боку, у них розпорядження керівництва всієї столичної поліції про посилення контролю за громадським порядком, про що вже йшлося вище. З іншого боку, “ловити” і “пакувати” літніх людей і мам з дітьми лише за те, що вони в сонячну днину вийшли на беріг річки, їм складно. Все ж, попри слова Арсена Авакова, там теж є люди.

Політика подвійних стандартів

У цьому контексті показовою є історія нашого колеги – Сергія Бригадира. Вранці 6 квітня група активістів, що виступали проти антиконституційних, на їх думку, обмежень, потрапила під “роздачу” столичних правоохоронців. Спортсмени, що прямували у столичну зону відпочинку “Гідропарк”, виявили незадоволення блокуванням заїзду і вільного проходу до зони відпочинку.

За їх словами, такі дії правоохоронців порушували їх право людини на свободу пересування, оскільки режиму надзвичайного стану в Україні й досі не введено. В результаті між активістами та правоохоронцями виникла штовханина, внаслідок якої був затриманий і доправлений до райвідділку журналіст Сергій Бригадир, що висвітлював події протистояння. Читайте “На двох порушників карантину в Гідропарку склали адмінпротоколи”.

Райвідділ поліції, куди був доправлений журналіст Сергій Бригадир, теж був підданий санітарній обробці

Водночас, поки поліцейські складали адміністративні протоколи на журналіста за недотримання правил карантинних обмежень, зовсім поруч на Русанівській набережній, з якої добре видно такий недоступний сьогодні Гідропарк, інші правоохоронці самі раділи святу приходу весни і прогулявалися набережною поміж мам з дітьми, пенсіонерів та закоханих пар, більша частина яких була без масок. При цьому, нікого не затримували, не “пакували” і не складали адмінпротоколів. То ж у мене виникає резонне питання, а в чому ж тоді різниця?

Є й питання юридичного характеру. Чому не можна спершу опублікувати текст постанови у новій редакції на офіційному сайті парламенту (це обов’язкова умова набрання відповідними змінами юридичної сили, згідно положень тієї ж Конституції), узгодивши її положення, в першу чергу, з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, а лише тоді “показувати силу”, щоб вона, ну хоч якось виглядала правомірною? Питання, вочевидь, риторичне.

Докладніше про нові обмеження читайте в нашому матеріалі: “Роз`яснення уряду стосовно заходів від 6 квітня: в ліфт – в масці, без маски на вулиці – штраф до 34000 грн”.

Найновіше

Виконавець стягує 50% з доходу замість дозволених 20%! Що робити?

Серед передбаченого законодавством України переліку заходів примусового виконання рішень можна виділити такий вид, як звернення стягнення на заробітну плату,...

Неліквідний актив: забудовник виставив на продаж під знос комплекс із 5 унікальних пам’яток на Подолі

Приватне підприємство “Конвалія-Нерухомість”, яку в ЗМІ пов’язують з другом сім’ї Януковичів та екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським виставило на продаж пам’ятку місцевого значення на Подолі....

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про мову і отримати перший досвід...

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Неліквідний актив: забудовник виставив на продаж під знос комплекс із 5 унікальних пам’яток на Подолі

Приватне підприємство “Конвалія-Нерухомість”, яку в ЗМІ пов’язують з другом сім’ї Януковичів та екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським виставило на продаж...

Теж цікаво

Блоги

Виконавець стягує 50% з доходу замість дозволених 20%! Що робити?

Серед передбаченого законодавством України переліку заходів примусового виконання рішень можна виділити такий вид, як звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід...

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...
- -