Долаючи кризу: як бізнес працює в умовах карантину

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Хоча коронавірус вже завдав серйозного удару українській економіці, вітчизняний бізнес не має наміру здаватися без бою. Ресторани навчилися готувати для клієнтів обіди або напівфабрикати в форматі онлайн-доставки, швейні фабрики перейшли з виготовлення одягу на пошиття захисних костюмів для лікарів, приватні дитсадки та школи перевели навчання підростаючого покоління в інтернет та ін. І це далеко не всі приклади, коли підприємцям доводиться шукати нові бізнес-моделі, щоб вижити в умовах карантину, який може тривати не один місяць. Тому якщо зараз не навчитися швидко і гнучко реагувати на різко мінливі правила бізнес-гри, простіше відразу ж здатися і заявити про банкрутство.

У зв’язку з цим, UA-Times спільно з EU4Business – ініціативою ЄС, яка допомагає підприємцям розвиватися в Україні, Білорусі, Молдові, Грузії, Вірменії та Азербайджані – вирішили розповісти кілька історій бізнес-успіху в кризу. EU4Business свого часу допоміг цим компаніям встати на ноги, і зараз герої нашої публікації можуть мотивувати інших підприємців не здаватися, які б труднощі не чекали попереду.

Почали шити захисні маски

Швейна компанія «Санта Україна» розташована в місті Первомайськ, що в Миколаївській області. Підприємство займається виготовленням одягу, яку замовляють європейські бренди. Пару років назад EU4Business разом з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоміг фабриці консультаціями, внаслідок чого була впроваджена технологія автоматичного проектування лекал для пошиття суконь, блузок, спідниць. Однак нинішня карантинна весна стала справжнім викликом для компанії: буквально за один день довелося переорієнтувати виробництво на пошиття масок, оскільки в країні виник гострий дефіцит даного засобу захисту, пояснює директор «Санта Україна» Євген Дирдін.

У підсумку співробітники компанії вирішили добровільно залишатися після роботи на фабриці, щоб зайнятися пошиттям масок. Цей підхід вже дозволив виготовити близько 70 тис. виробів, які підходять і для медичного, і для приватного використання. Частина продукції була безкоштовно передана лікарям, пенсіонерам та малозабезпеченим людям. Решта ж виробів йдуть в оптову реалізацію, причому продаються виключно за собівартістю. Замовниками компанії є місцеві підприємства, муніципалітет і правоохоронці.

Варто відзначити, що зараз попит на захисні маски дуже високий, тому виробництво не встигає виконати всі замовлення. Хоча один фахівець виготовляє близько чотирьохсот масок в день.

У той же час фабрика займається виготовленням і звичної для себе продукції – блузок, суконь, брюк та ін. Для цього на виробництві реалізовані всі необхідні заходи з охорони здоров’я. Але частковий перехід на пошиття масок був необхідний, оскільки тепер бізнес зможе впоратися з будь-якими середньостроковими викликами.

«Ми розуміємо, що це абсолютно незвичайні часи. Однак цілком впевнені, що наша компанія в хорошій формі. Виробництво масок – тільки один із прикладів того, які ми гнучкі і як швидко здатні пристосовуватися до навіть найскладніших умов», – пояснює голова наглядової ради Оксана Пастушок.

Придбали 10 000 експрес-тестів

Кластер виробників весільних суконь Podillya Wedding Group складається з шести малих підприємств і знаходиться в Хмельницькому. Ця команда почала свою роботу в 2018 році за підтримки EU4Business. Зараз – в карантин – кластер також вирішив скорегувати свою бізнес-діяльність і допомогти місцевій громаді.

Справа в тому, що ще на початку весни до Podillya Wedding Group звернулися китайські партнери та попросили надіслати маски разом з весільними сукнями. На той момент ці засоби захисту коштували в нашій країні недорого – межах до однієї гривні за штуку. Але разом з тим в Україні явно відчувалася нестача експрес-тестів для виявлення COVID-2019.

«У перші дні карантину в Україні ми звернулися до нашого міського голови з питанням, як наш кластер може допомогти. Голова запропонував закупити експрес-тести, адже на всю Хмельницьку область на той момент їх було всього 25 штук. Всі розуміли, що цієї кількості не вистачить навіть на тестування лікарів. І державним установам дуже важко зробити закупівлю швидко, минаючи бюрократичні перепони», – уточнила керівник кластеру Катерина Марковська.

Ініціативу хмельничан підхопили Вінниця та Тернопіль. В результаті для закупівлі експрес-тестів підприємці змогли зібрати близько 40 тис. доларів. Після цього українські маски були спрямовані вантажем китайським партнерам, а ті, в свою чергу, допомогли знайти виробника тестів з перевіреною репутацією.

«Без китайських партнерів ми навряд чи змогли б знайти тести по 2-4 долара. Середня ціна у численних посередників на той момент була не менше 10 доларів. Ми вибрали тести за 4 долари, тому що ними можна діагностувати як носіїв коронавируса, так і тих, хто перехворів протягом попередніх 30 днів», – продовжує Катерина.

Всього в три області було завезено близько 10 тис. експрес-тестів. А реалізація самої ініціативи – від збору грошей до отримання продукції в Україні – зайняла три тижні.

Організували навчання в онлайн-режимі

На період карантину українські підприємці отримали можливість пройти онлайн-навчання. Для цього Центри інформаційної підтримки бізнесу організовують заходи, а платформа Merezha забезпечує консультації відомих експертів.

Зокрема, Центри інформаційної підтримки бізнесу вже перевели в онлайн десять з сорока анонсованих заходів. Йдеться про секторальну програму з управління бізнесом індустрії краси та здоров’я; тренінгах «Digital стратегія бізнесу», «Методи залучення й утримання персоналу в компанії», «Бізнес-процеси: від формалізації до оптимізації», «Маркетинг і залучення клієнтів в готельно-ресторанному бізнесі» та ін.

Важливо відзначити, що згідно з рішенням Євросоюзу, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також Центрів інформаційної підтримки бізнесу, більшість тренінгів проходять безкоштовно до кінця карантину.

І хоча підприємці поки скаржаться на те, що вчитися в онлайн не так вже й просто, адже інтернет недостатньо розвинений у віддалених районах країни. Вирішити проблему, впевнені експерти, можуть розвиток інтернет-мережі, впровадження діджитал-послуг і розвиток мобільних технологій.

Залишається трохи докладніше розповісти про можливості отримання нових знань на платформі Merezha. Тут підприємці можуть знайти кейси та онлайн-події або отримати відповіді та консультації за такими напрямками, як маркетинг, експорт, сертифікація, фінанси, франчайзинг та ін. Ця інформація доступна у викладі і різноманітна за тематикою, оскільки в Merezha вже зареєстровано більше ста бізнес-експертів і тисячі компаній. Причому в період карантину підприємці зможуть отримати від одного до трьох годин безкоштовних консультацій від експертів платформи.


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

- Advertisement -

Український бренд одягу

Найновіше

Справу начальника митного поста Київської митниці передали до суду

Прес-служба Генпрокуратури України повідомила про завершення розслідування та передачу до суду справи начальника митного поста Київської митниці Державної митної...

- Advertisement -

Обмен Валют

Мінекономіки: посіяно 58% запланованих обсягів зернових та зернобобових культур

Станом на 6 травня 2021 року українські сільгоспвиробники посіяли 4 370 тисяч га ярих зернових та зернобобових культур, що становить 58% від раніше прогнозованих...

Голова Служби судової охорони: “Без належного рівня безпеки незалежність судової влади не можлива”

7 травня Голова Служби судової охорони України (ССО) Валерій Бондар прийняв участь у вебінарі на тему: “Вдосконалення роботи судів через впровадження модельних рішень у...

Експерт: на вихідних гривня буде “відчувати” себе досить впевнено

Курс гривні в п'ятницю, 7 травня, утримувався на рівні 27,74 гривень за долар. Про його подальшу короткострокову перспективу розповів UA-Times керівник відділу аналітики ГК...

Кияни блокують будівельників біля історичної будівлі на Обсерваторній

В п'ятницю, 7 травня, в центрі Києва продовжилися роботи навколо садиби титулярного радника Олександра Андрійовича Барбана, яка розташована у верхів’ях Обсерваторного яру, поруч з...

Думай

На цьому тижні на цінні папери вплине рішення Банку Англії і безробіття в США

Для Українського фондового ринку зараз намітилася позитивна тенденція, так як збільшення кількості інструментів породжує збільшення попиту на торгівлю і...

Читай

Звіт Нацбанку-2020: Україна краще подолала кризу COVID-19 чим кризу 2009 та 2014 років

Національний банк України оприлюднив Річний звіт за 2020 рік, у якому підбив підсумки фінансового життя країни в умовах першого...

Теж цікаво

Блоги

Аліна ДЕМЧИК | Правові методи у захисті від домашнього насилля, що працюють

Приблизно 1,8 млн. жінок на рік страждають від домашнього насильства. Понад 600 жінок загинули від домашнього насильства у 2020 р. 350 фактів домашнього насильства...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Ринок робототехніки в Україні: майбутнє вже поруч!

Останніми роками у світі досить активно розвивається ринок робототехніки, що є характерною рисою розвитку четвертої промислової революції. Країнами-лідерами у сфері робототехніки на сьогоднішній день...

Крістіна ГЕРАСИМЧУК | Карантин, що змінив світ бізнесу

Карантинні обмеження, які діють на території України вже більше року, вплинули практично на всі сфери життя. У когось це пов’язано з перенесенням робочого простору...

Оксана СКОРОБОГАЧ | ФОПи та наймані працівники можуть отримати матеріальну допомогу під час карантину

Постановою від 07 квітня 2021 р. № 329 Кабінет Міністрів затвердив перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Як працює автоматичний арешт рахунків та списання коштів

23 березня 2021 року Міністерство юстиції своїм наказом № 1061/5 внесло зміни до Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках, що дозволило...
- -