Директор SAP: “Як в Америці, так і в Європі ви побачите, що завдання нижнього рівня будуть автоматизовані”

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Том Кіндерманс, директор німецької корпорації-розробника програмного забезпечення та надавача послуг консалтингу SAP у Центральній і Східній Європі розповів UA-Times, як коронавірус вплинув на способи ведення бізнесу та що його очікує в майбутньому.

– Як бізнес, на вашу думку, пережив весняну пандемію коронавірусу? З якими проблемами зіткнулися підприємці насамперед?

– Те, як компанія справляється зі спалахом COVID-19, залежить від трьох чинників: галузі, відношення компанії до того, що відбувається, і рівня її цифрової зрілості.

У період пандемії доволі сильно постраждали туристична індустрія та торгові мережі, які не мають онлайн-магазинів. Проте є галузі, що досягли успіхів під час карантину, наприклад, природничі науки, фармацевтика й роздрібна торгівля продуктами харчування.

Інтернет-магазини справляються дуже добре, гляньте, до прикладу, на акції Amazon. Деякі компанії розглядають цю кризу як своєрідну можливість удосконалити бізнес і прискорити цифровізацію. Уповільнення економіки, яке ми зараз спостерігаємо, впливає на попит, тож це − вдалий час для того, щоб вкладати ресурси у внутрішні проєкти й оптимізувати процеси завдяки автоматизації, адже компанії, що пройшли цифрову трансформацію, набагато краще справляються з кризовою ситуацією. Пам’ятаю, як у SAP оголосили, що ми працюватимемо дистанційно. Для цього в нас була повністю готова технічна інфраструктура, зокрема додатки для відеоконференцій та інші інструменти, необхідні для віддаленої роботи. Однак не всі компанії були готові до нових умов — деякі з них не мали можливості забезпечити своїх співробітників віддаленим форматом роботи. Звісно, такий бізнес постраждав, наприклад, через реальний дефіцит ноутбуків.

– Як ваша компанія адаптувалася до нинішнього бізнес-середовища? Чи з’явилися нові запити від клієнтів, які важливо вирішити найближчим часом?

– Цифровізація надзвичайно важлива для виживання. Уявіть собі роздрібний бізнес без можливості онлайн-продажів під час карантину. Усе просто — у таких компаній немає доходів. Ось чому наші хмарні рішення для електронної комерції зараз дуже затребувані.

Повністю змінився й підхід до реалізації проєктів. Нашим консультантам більше не потрібно їхати до замовника для впровадження продукту: тепер це вдало виконується дистанційно. Хмарні обчислення в ширшому сенсі — це рішення для кризи, коли люди не можуть працювати в офісі й управляти центром обробки даних. Управління всіма процесами в хмарі набагато простіше та гнучкіше.

– З чого починається успішна трансформація бізнесу? Які основні кроки потрібні для досягнення цієї мети?

– Усе починається з аналізу ситуації. Для цього ми часто використовуємо метод, який називається дизайн-мисленням. Спочатку ви описуєте ідеальну картину взаємодії з клієнтами й організацію основних процесів. Завдяки цій вправі клієнти створюють основу для свого бізнес-кейсу. Звичайно, іноді потрібно йти на компроміс. Наприклад, у деяких випадках ви не можете реалізувати ідеальний варіант через технічні або фінансові обмеження. В іншій ситуації організація не може прийняти всі необхідні зміни.

Грунтуючись на всіх цих обмеженнях та описаному ідеальному способі, ми вибудовуємо конкретний бізнес-кейс, враховуючи переваги, які можуть бути отримані в межах проєкту, а також конкретні терміни. Останній фактор особливо важливий, оскільки він безпосередньо пов’язаний з бізнес-кейсом. Це те, що ми називаємо «часом окупності»: коли ви побачите перше повернення інвестицій на часовій шкалі, коли перейдете в продуктову експлуатацію та коли отримаєте переваги завдяки реалізації проєкту.

– Що мається на увазі під терміном «інновації»? І що для вас означає поняття «клієнтські інновації»?

– Існує безліч різновидів інновацій. Говорячи про них, ми часто маємо на увазі технології. Але існують й інші варіанти, наприклад, інновації бізнес-моделей, інновації процесів або навіть інновації партнерства.

Ось кілька дуже простих прикладів: компанія Amazon колись продавала книги, але, будучі дуже революційною, робила це онлайн. Подивіться на такі компанії, як Tupperware, і те, як вони виводили на ринок свій продукт у 60-х і 70-х роках. Це було своєрідне новаторство. Можна згадати й наше партнерство з Microsoft. Ми називаємо це «обіймами», коли реалізуємо разом кілька проєктів, що також є надзвичайно інноваційним.

Усе це — різні форми інновацій. Якщо ви хочете їх успішно реалізовувати, вам, окрім усього іншого, необхідно побудувати IT-ландшафт, який буде підтримувати такі формати. Найчастіше клієнти використовують застарілі системи, що надзвичайно ускладнює впровадження інновацій. Ми бачимо це досить часто: бізнес-організація дуже творча, вона генерує нові ідеї, але системна сторона не може їх підтримувати через відсутність гнучкості.

– Які основні тенденції простежуються в Європі та Америці у сфері інновацій і трансформації бізнесу? У чому полягають відмінності?

– Відмінностей не так уже й багато. Я б сказав, що Америка трохи випереджає Європу стосовно хмарних обчислень, але загалом технічні інновації дуже схожі. Про які тенденції йдеться? Це IoT (Інтернет речей), машинне навчання, глибоке навчання і штучний інтелект. Інновації дуже важливі. Як в Америці, так і в Європі ви побачите, що завдання нижнього рівня будуть автоматизовані. Наприклад, з кількома чат-ботами на основі штучного інтелекту ваші спеціалісти зможуть краще зосередитись на більш важливих завданнях.

Наведу приклад, пов’язаний із журналістикою. Коли ви берете інтерв’ю, то можете записати його на диктофон, а потім перетворити почуте в текст. Усе це можливо зробити за допомогою машини, а також можна скористатися програмним забезпеченням й автоматично перевести весь текст на потрібну мову завдяки штучному інтелекту. Читаючи переклад з Google Translate, ви думаєте: «О, а в цьому є сенс». Це тип завдань, які будуть автоматизовані.

Але коли ви хочете висловити судження, порівняти дві точки зору чи зв’язати їх з історією, то не можете делегувати це завдання машині — саме в цьому й проявляється людський фактор і його цінність. Отже, основна тенденція тут полягає в тому, що технології будуть підтримувати автоматизацію рутинних і стандартних процесів, таких як перетворення мови в текст або переклад. При цьому більш важливі завдання виконуватимуться, як і раніше, людиною.

Том Кіндерманс, директор SAP у Центральній і Східній Європі

– З якими основними проблемами, з вашого досвіду, стикаються клієнти SAP в процесі трансформації?

– Найбільшим обмеженням є здатність компанії сприймати зміни. І річ не тільки в технологіях, адже обмеження, пов’язані з ними, найлегше усунути. Що ж стосується людей, то їх потрібно переконати й навчити, упевнившись, що працівники приймають зміни. Тут ідеться про трансформацію мислення. У кожної організації є обмеження, пов’язані зі сприйняттям змін. Іноді це людський фактор, але можуть виникати й фінансові обмеження. Будь-яка трансформація — це витратний процес, що вимагає вкладень. Отже, доступність інвестицій також може бути обмеженням для стимулювання змін і впровадження інновацій.

– Що для вас означає «інтелектуальне підприємство»?

– Повернімося на крок назад. Наша стратегія — зробити компанію кожного клієнта інтелектуальним підприємством (Intelligent Enterprise). Таке підприємство складається з трьох основних елементів: досвіду, інтелекту й процесів.

Почнемо з досвіду. Усі ми знаємо, що бездоганний клієнтський досвід чудово сприяє успіху клієнта, який використовує хмарні рішення. Сюди також можна додати досвід працівників і самого бренду. Це ключ до успішного бізнесу. Ось чому надзвичайно важливо вимірювати сприйняття досвіду й оптимізовувати його. Щоб отримати такий інсайт, вам необхідно пов’язати дані про ваш досвід, які зазвичай отримують завдяки опитуванням, з операційними даними, що надходять в основному з ERP-системи, і зовнішніми даними. Платформа управління досвідом, яку ми надаємо нашим клієнтам, об’єднує три різні типи інформації та надає ці інсайти.

Наведу приклад, який я часто згадую. Ви керуєте кав’ярнею та хочете проаналізувати, що впливає на досвід клієнта. Ви помічаєте, що в певний момент враження клієнта набагато кращі тоді, коли температура повітря нижче 20 градусів, ніж у спекотні дні. Ви бачите такі результати в анкеті, і вам цікаво, у чому ж причина. Потім ви пов’язуєте ці дані зі своїми операційними даними. Скільки я продаю в прохолодний і в жаркий день? Ви помічаєте, що продажі падають, коли на вулиці теплішає. Потім ви поєднуєте дані про продажі з даними про ваш досвід і, можливо, із зовнішнім джерелом даних, наприклад, із інформацією про погоду. І тут ви розумієте, що простежується чіткий зв’язок між погодою, рівнем задоволеності ваших клієнтів і продажами в спекотні дні. Можна зробити висновок, що в деякі дні у вашій кав’ярні надто жарко для комфортного задоволення від чашки кави. Можна також припустити, що відсутність кондиціонера значно погіршує якість обслуговування клієнтів. Це всього лише простий приклад, але такого роду інсайти доступні, тільки якщо ви можете пов’язати операційні дані з даними про ваш досвід.

Друга складова Intelligent Enterprise — це інтелект, і тут необхідна технологічна платформа, яка надасть вам те, що ми називаємо «комплексним досвідом управління даними». Це означає, що для прийняття будь-якого рішення вам будуть доступні необхідні дані, подані в потрібній формі та в режимі реального часу. Іншими словами, кожне рішення, яке ви хочете прийняти, буде обґрунтовуватися наборами даних, що надаються в потрібний момент і в необхідній формі. Повернемося до прикладу з кав’ярнею й ухваленим рішенням. Вам потрібно встановити кондиціонер? Рішення підтверджується тим фактом, що ви бачите наслідки відсутності кондиціонера у вашому кафе. Через погоду в ньому надто жарко, і це видно з даних про продажі. Саме таку інформацію інтелектуальна технологічна платформа надає в режимі реального часу.

Третій елемент інтелектуального підприємства — операції. Це інтелектуальний набір додатків. Як я вже пояснював раніше, рутинні завдання доручені машині, а більш інтелектуальні й цінні — виконуються людиною. Це дає вам змогу стати рентабельнішим і надавати клієнтам досвід іншого рівня. Це також сприяє зменшенню кількості помилок. Наведу приклад. Вам потрібно забронювати квиток на літак — зазвичай ви робите це онлайн. Ви можете вибирати пункт призначення або клас квитка, порівнювати ціни тощо. Та уявімо, що вам необхідно забронювати квитки для виконання складного маршруту з декількома пунктами призначення, різними класами обслуговування та для великої групи людей. Складність зростає. Що ви робитимете? Зателефонуєте кому-небудь. Це приклад того, що прості рутинні операції повинні оброблятися машиною чи системою, але в більш складних випадках вам, як і раніше, потрібне буде втручання людини.

– У червні ви проводили захід SAPPHIRE. Які нові продукти представила компанія SAP?

– Цього року наш захід SAPPHIRE, який зазвичай збирає більше 30 тисяч відвідувачів в Орландо, був зовсім іншим, оскільки проводився онлайн. Проте клієнти, партнери та працівники SAP могли стежити за оголошеннями про бачення SAP на майбутнє. Наша продуктова стратегія переслідує одну мету — бути інноваційним і надійним партнером для комплексної трансформації вашого бізнесу. У кожному з трьох компонентів інтелектуального підприємства (інтелекті, досвіді й операціях) ми бачимо інновації. Іноді вони специфічні для галузі, але й можуть також бути специфічними і для технологій. У всіх трьох випадках інтелектуальні технології відіграють важливу роль.

Галузева хмара підтримує розробку хмарних додатків для диференціації бізнес-можливостей, забезпечуючи «четверту промислову революцію».

Разом з нашими партнерами ми можемо допомогти клієнтам здійснити рентабельну трансформацію та забезпечити стійке зростання за допомогою широкого спектра спеціалізованих додатків, розроблених для задоволення конкретних потреб галузі. Ці рішення, створені SAP і нашими партнерами на основі відкритої SaaS-платформи (software as a service — програмне забезпечення як послуга) з використанням SAP Cloud Platform, працюють разом з вашими наявними системами, підвищуючи цінність інвестицій.

Ініціатива «Climate 21» стала новинкою, анонсованою на SAPPHIRE. Завдяки цьому рішенню ми надамо компаніям можливість вимірювати свій вплив на викиди в кожному виробничому процесі. Наприклад, якщо вам необхідно доставити до Іспанії товар вантажівкою, ви можете розрахувати вироблені викиди CO2. Так ми будемо підтримувати всіх наших клієнтів у прагненні стати стійкими компаніями, додаючи аналітичні та транзакційні можливості (для відстеження викидів парникових газів) у наші основні бізнес-додатки.

– У всьому світі говорять про ризики другої хвилі коронавірусу восени цього року. Чи допоможе нова цифровізація адаптуватись підприємцям до поточних умов ведення бізнесу та вирішити проблеми в разі їхнього виникнення?

– Звісно, сьогодні компанії та люди організовані краще, ніж п’ять чи шість місяців тому. І здатність працювати з дому — це лише один приклад. Я не думаю, що залишилися компанії, у яких ще немає можливості працювати дистанційно. З іншого боку, кожна компанія, у якої раніше не було інтернет-магазину, вже створила його — за умови, що вона не збанкрутувала раніше. Але загалом економіка, компанії, люди й навіть лікарні набагато підготовлені до другої хвилі краще, ніж до першої, яка захопила нас зненацька.

– Пандемія загалом змінила спосіб ведення бізнесу: онлайн-конференції, віддалена робота, відмова від офісів, їжа на виніс… За вашими даними, чи варто в найближчому майбутньому очікувати глобальної трансформації ведення бізнесу і яка це буде трансформація?

– Гадаю, що так, як раніше, уже не буде. Навіть я прийшов до висновку, що надто багато подорожував. Щорічно близько 200 днів я проводив у робочих поїздках, але в майбутньому, коли буде змога, планую виконувати свої завдання онлайн, навіть якщо пандемія COVID-19 закінчиться. Таке рішення буде ставати все більш популярним через те, що ми пережили за останні п’ять місяців. Є багато завдань, які ви можете виконати онлайн. Дозвольте проілюструвати це на прикладі конференц-дзвінка, який я провів з CEO з Італії. Ми говорили про бізнес 30 хвилин, і в кінці розмови я запитав: «Думаєш, ця зустріч була б іншою, якби ми зустрілись особисто, як і планували?». Його відповідь була дуже показовою. Він сказав: «За змістом, напевно, ні. Результат був би таким же, але ми, імовірно, випили б трохи італійського вина чи бельгійського пива». Це хороший приклад. Я маю на увазі, що зі змістом усе гаразд, але людям потрібно щось більше, і це не можна замінити віртуальним форматом. Я — завзятий гравець у гольф, але грати в гольф онлайн — не варіант. Ось чому ми організовуємо неформальні чи святкові зустрічі онлайн, куди запрошуються навіть наші домашні тварини. Однак це навіть близько не схоже на святкування в барі з нагоди хороших квартальних результатів або великого успіху в бізнесі. Отже, ніщо не буде таким, як раніше, але я майже впевнений, що багато звичних форматів спілкування між людьми ще повернуться.


patroneText

загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найновіше

Асоціація платників податків посадила в Ботанічному саду 100 дерев

Асоціація платників податків України висадила у Національному Ботанічному саду ім. Н.Н.Гришка НАН України 100 дерев. Таким чином ВГО АППУ...

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Експерт: тиск на гривню формують зростаючі інфляційні очікування

Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Forex Club, зробив короткостроковий прогноз курсу національної валюти на перші дні жовтня. Курс гривні в середу, 30 вересня, відкрився...

Сім’ям загиблих в авіакатастрофі в Харківській області виплатять допомогу в розмірі 1 млн 576 грн

Міністр оборони України Андрій Таран прийняв рішення про виплату грошової допомоги сім'ям загиблих в результаті краху військового літака в Харківській області. Про це повідомляє...

Експерт: негативним фактором для гривні залишається зростання числа хворих Covid-19

Керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин дав UA-Times короткостроковий прогноз курсу національної валюти. Курс гривні в п'ятницю, 25 вересня, відкрився розширенням спреда за...

Думай

Директор SAP: “Як в Америці, так і в Європі ви побачите, що завдання нижнього рівня будуть автоматизовані”

Том Кіндерманс, директор німецької корпорації-розробника програмного забезпечення та надавача послуг консалтингу SAP у Центральній і Східній Європі розповів UA-Times,...

Читай

Влада чує бізнес: підсумки роботи ІІІ  Форуму  бізнес-асоціацій України

Верховна Рада та Уряд готові проводити усі необхідні зміни, які пропонують українські підприємці. Таким є підсумок Форуму «Діалог громадянського...

Теж цікаво

Блоги

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Єгор ШИШЕНОК | Що чекає на українську економіку восени

Нестабільний курс, проблеми з соціальними виплатами, політичні скандали останніх днів – все це початкові симптоми кризи, що насувається. Більшості людей зрозуміло, що в останній...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Ринок Big Data в Україні або як не проґавити свій шанс?

Згідно даних IBM Research, 90% усіх даних, створених людьми, з’явилися тільки останні 10 років. За таких темпів генерації даних через сто років кордон між...

ОЛЬГА КРАСКО | Як вивести з тіні трудових мігрантів і здійснити мрію президента

Влада наголошує на необхідності виведення з тіні трудової міграції, але в який спосіб? Яким чином гарантувати умови безпеки українцям з користю для держави? Більше року...

Іванна КОСТЮХІНА-ЧЕРНОВА | Сила бренду: навіщо і як розробити

"Бренд – це не річ, продукт, компанія або організація. Бренди не існують в реальному світі – це ментальні конструкції. Бренд найкраще описати як суму...
- -