Фондові індекси США систематично ростуть і мають потенціал ходу вгору завдяки останньому схваленню бюджетних заходів підтримки економіки на $ 1,9 трильйона. Яка зараз склалася ситуація на світовому ринку цінних паперів, розповів UA-Times старший аналітик компанії Empori group Артем Беркович.
Можливо деталі дискусій з приводу програми викупу облігацій, щомісячний обсяг якої зараз досягає $120 мільярдів, будуть часом відкочувати індекси США і акції великих компаній трохи вниз, але в цілому, США мають намір поборотися за інвестиційну привабливість своїх компаній. Поступатися акціям азіатських компаній ніхто не збирається.
З квітня минулого року S & P500 зріс на 58% (до складу цього індексу входить і Apple, і Microsoft, і Amazon, і Facebook і т.д.), DJI + 54% (до складу цього індексу входять такі компанії як Boeing, Coca-Cola, Goldman Sachs, IBM та інші), NASDAQ + 74% (тут також є Apple, і Microsoft, і Amazon, і Alphabet, Netflix і т.д.).
Для населення України покупка акцій закордонний компаній логічна і зрозуміла, так як багато років ми чуємо про успіхи на світовій арені того, чи іншого інвестиційного фонду, про подорожчання вартості самих компаній, регулярно користуємося послугами/продукцією міжнародних компаній. Цілком логічно, що інвестиційні активи на слуху і рівень довіри українців до них високий.
З новин на поточному тижні для американського фондового ринку в пріоритеті буде Протокол США за ставкою, яку опублікували в середу. Спекулянти можуть на нього відреагувати збільшенням довгих позицій за активами фондового ринку. Якщо ж в риториці почуємо, що ФРС США побоюються інфляційного тиску, то останні оптимістичні дані по ринку праці Америки (рівень безробіття на рівні 6%, в той час як ще в квітні минулого року на тлі пандемії безробіття в США була на рівні 14,7%) будуть забуті і індекси подешевшають.
Окремо відзначимо, що величезний обсяг надлишкових заощаджень у американців за час пандемії і поступове повернення до нормального життя може допомогти економіці США незабаром показати рекордне за багато десятиліть зростання. Це означає, що будь-яке просідання за індексами і акціям вниз варто сприймати як привід для відкриття нових довгих позицій по ним.
Трейдерам і інвесторам потрібно пам’ятати про ризики, які несе в собі торгівля акціями. Ніколи не можна інвестувати останні свої гроші. Ніколи не можна чекати швидкий ефект від покупки акцій, облігацій, індексів. Перед покупкою чогось, з метою отримання прибутку на різниці ціни, потрібно вивчити ринкові закони і інші правила торгівлі на міжнародній арені, щоб не вчитися на власних помилках.
Зараз ще можна купувати акції Microsoft, у них є хороший потенціал зростання до рівня 316 $ від поточної ціни 249 $ (+ 26%). Boeing зараз стоїть 258 $ за акцію, а мета зростання на тлі відновлення споживчої активності лежить до 340 $ за акцію (+ 32%). З індексів – пріоритет покупки у SP500 і DJI. Вони за останній час демонстрували меншу волатильність ніж Nasdaq.
Читайте також: “CNN: United Airlines прогнозує туристичний зліт і купує 25 літаків Boeing 737 Max”