Поки світ продовжує протистояти коронавірусу, криптовалюти демонструють рекордне зростання. UA-Times пропонує огляд ринку криптовалют і прогноз на короткострокову перспективу від старшого аналітика компанії Hamilton Алекса Шустера.
З початку року капіталізація ринку криптовалюти зросла на 40,5%, зростання вартості Біткоїна досягав 43%, але за станом на 19 січня торгується поблизу 37100$ за монету, що на 28% вище початку торгів 2021 року. Тобто як і раніше основна частка ринку криптовалют в Біткоїні. Населення країни зацікавлене в ризикових інвестицій через нестабільну економіки, слабкості банківського сектора, низької прибутковості за банківськими вкладами, стабільної сильної гривні без перспектив різкої девальвації. Однак, однозначно порахувати кількість власників криптовалют не вдасться, так як ніякого реєстру немає.
Варто відзначити, що в середньому відношення до криптовалют вже стабільне, звичне, так як всі знають про її існування. Однак, говорити про тенденції стрімкого попиту на цей актив не доводиться – у населення немає грошей. Тільки люди з середнім і високим рівнем заробітку зможуть диверсифікувати накопичення в криптовалюта.
Якщо говорити про тенденції останнього часу, то Біткоїн призупинив зростання ще з 8 січня і знаходиться в стані корекції. Грамотні технічні аналітики чітко бачать рівні корекції ціни і перспективи відновлення стрімкого зростання з метою в 56 тисяч доларів за монету. Можна сказати, що таке різке зростання як на початку січня можна буде спостерігати, якщо ціна пройде вгору позначку в 38700$. Закінчення поточного тижня і початок наступної якраз стануть тим переломним моментом, коли ми зможемо спостерігати або відновлення зростання, або більш глибоку корекцію до 28300$ за монету. Новинними драйверами для динаміки Біткоїну будуть події в Америці з нагоди інавгурації новообраного президента.
Незважаючи на привабливість потенційного зростання ціни за один Біткоїн на 30-35%, будь-якому інвесторові в крипторинок потрібно розуміти високий рівень ризику цих активів, відсутність гарантій по прибутковості і необхідно бути готовими втратити всі вкладення, або заморозити їх (за прикладом тих, хто купував Біткоїну по 20000$ за монету в 2017 році). Тобто при наявності коштів, які не шкода, можна купувати хоч за поточними цінами з очікуванням зростання вище 50000$ за монету.
Купити криптовалюту можна за допомогою банківської картки на біржі, або за готівку через спеціальні обмінні пункти. Або, наприклад, є сайти (https://localbitcoins.com/), де для кожної країни створена платформа обміну криптовалют. Там розміщують приватні оголошення з продажу/купівлі криптовалют. Однак, питання захищеності будь-яких грошових операцій потрібно опрацьовувати окремо, і, тим більше, потрібно розуміти, що при особистих зустрічах з тими, хто продає криптовалюту, завжди є ризики елементарного грабежу.
Ринок криптовалюти може виявитися міхуром, якщо з’явиться альтернатива. Зараз це вже актив, який має не тільки спекулятивний попит, а й реальний попит, відзначає Алекс Шустер.
Читайте також: “Експерт: на курс гривні зараз впливають переговори з МВФ і зростання числа хворих COVID-19″