“ФОРУМ ДОБРИХ СПРАВ”: В Україні з’явився майданчик, який об’єднав людей доброї волі

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

4 червня 2021 року в Києві відбувся 4-й «ФОРУМ ДОБРИХ СПРАВ», де зустрілися  для обговорення нагальних питань представники центральної та міської влади, благодійних фондів та організацій, які розвивають громадянське суспільство в Україні. Мета була – донести до представників влади проблеми, які не дають розвиватися громадянському суспільству, а пересічних українців познайомити з добрими справами, до яких може долучитися кожний.

«Форум Добрих Справ» –  не про політику, а про самодостатніх українців. Саме ці люди щодня своєю енергію, добрими справами розвивають громадянське суспільство в Україні. Вони не чекають допомоги, а самі стають  прикладом та натхненниками!», –  зазначив на відкритті заходу Олександр Сосіс, Голова Наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, бізнесмен, акціонер АТ «Банк Альянс».

Одним з модераторів Форуму став акціонер АТ «Банк Альянс» Олександр Сосіс

Програма 4-го «ФОРУМУ ДОБРИХ СПРАВ» складалася з двох панелей: «Взаємодія активних громадян в успішному суспільстві. Приклади добрих справ» та «Механізм взаємодії муніципалітетів та громадянського суспільства».  Традиційно організаторами «ФОРУМА ДОБРИХ СПРАВ» став  Інститут розвитку громадського суспільства імені Голди Меїр за підтримки АТ «Банк Альянс».

З вітальними словами виступили: Грабан Тетяна, директор Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр; Олександр Сосіс, Голова Наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, акціонер АТ «Банк Альянс»; Андрій Чесноков, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції; Марина Хонда, заступниця голови КМДА; Світлана Горбунова-Рубан, заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення; Марина Радова, начальниця Управління туризму та промоцій КМДА; Іван Степурін, директор  та співзасновник видавництва «Саміт-книга», секретар Громадської ради з питань культури, молоді і спорту; Оксана Пекун, зірка української естради і телебачення, співачка і телеведуча, Народна артистка України; співачка Олена Діаманті та Олена Репіна, акторка театру та кіно.

Відкрила Форум Тетяна Грабан, директор Інституту розвитку громадянського суспільство ім.Голди Меїр (справа)

«Під  час «ФОРУМу ДОБРИХ СПРАВ», ми на широкий загал демонструємо  історії, які надихають, та знайомимо  з людьми, які змінюють країну на краще! Щодня крок за кроком, цеглинка за цеглинкою учасники Форуму будують та розвивають  громадянське суспільство.  Під час Форуму на реальних прикладах був розглянутий механізм взаємодії муніципалітетів та громадянського суспільства», –  зазначила директор Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр та організатор «ФОРУМа ДОБРИХ СПРАВ» Тетяна Грабан.

Під час урочистої частини заходу було повідомлено, що почесний титул «Амбасадор  Добрих справ» був наданий Світлані Горбуновій-Рубан, заступниці Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, депутату Харківської міської ради, Заслуженому працівнику соціальної сфери України та почесній громадянці міста Харкова.

Світлана Горбунова-Рубан, заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

Першу дискусійну панель «Взаємодія активних громадян в успішному суспільстві. Приклади добрих справ» відкрив Валерій Чигляєв, Народний артист України, український актор театру та кіно з помічницею Заріною Очаковою. «Велика честь сьогодні бути присутнім в цьому залі з багатьма чудовими людьми, – зазначив Чигляєв. – Те, що ми робимо, це наш спосіб життя. Ми дізнаємося, що потрібно тяжко хворим дітям або ветеранам театру. Складаємо список необхідного, не переводимо нікуди гроші, ні у кого нічого не беремо, ми самі за допомогою творчих зустрічей, за допомогою спектаклів заробляємо гроші, самостійно купляємо необхідне і привозимо в потрібний заклад.  І так по всій Україні. Все це ми знімаємо на відео, передаємо онлайн не для піару – особистим прикладом ми намагаємося залучити людей до нашого руху. Це вдається: ми обросли вже достатньою достатньою кількістю людей, які нам довіряють».

Валерій Чигляєв, Народний артист України розповів про свій благодійний проєкт

Про свої благодійні проєкти розповів Олександр Лисиця, Дитячий онкогематолог, Завідуючий відділенням трансплантації кісткового мозку ОХМАТДИТу; Володимир  Чеповий, підприємець, письменник і громадський діяч; Катерина Крючкова, засновниця проекту «Важлива»; Світлана Трифонова, заслужений майстер спорту з гонок та біатлону, багаторазова чемпіонка, срібна та бронзова призерка параолімпійських ігор; Лариса Рибик, кандидат психологічних наук, автор програми психологічного супроводження при переживанні раптової втрати близької людини; Світлана Рудікова, художниця, ілюстратор.

Світлана Трифонова, заслужений майстер спорту з гонок та біатлону

Кожний під час свого виступу торкався і теми взаємодії з органами влада, з боку якої чекають співпраці задля більш ефективної реалізації своїх проектів. Спікери з боку урядовців продемонстрували розуміння в цьому питанні.

«Коли у людей з’являються нові і нові виклики, в цей момент дуже важливо, аби люди доброї волі, люди, які хочуть робити добро, волонтери єдналися, знаходили якісь точки дотику і можливості для реалізації своїх задумів. І в цьому розумінні цей майданчик – Форум Добрих справ – важливий, – сказав Андрій Чесноков, Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції. – Хочу розповісти, що робить в цьому напрямі наше міністерство. Звичайно наші пріоритети – це молодь. Добрі справи, які робить молодь, вони полягають в першу чергу у волонтерстві. Тому волонтерство є одним з пріоритетів нашого міністерства, воно прописано в Національній молодіжній стратегії, яка була нещодавно затверджена Президентом України Володимиром Зеленським. Вона є одним з пріоритетів  нового Закону «Про молодіжну політику». Це  також частина угоді об Асоціації між Україною та ЄС. Нашим міністерством створюються різни можливості для реалізації ваших добрих справ. Передусім це конкурс проектів для молодіжних громадських організацій, обміни між молоддю України і молоддю Польщі та Литви».

Під час другого блоку «Механізм взаємодії муніципалітетів та громадянського суспільства» з представниками громадського сектору спілкувалися: Роман Деркач, Заступник головного лікаря ДУ «Інститут травматології та ортопедії АМН України»; Володимир Бондаренко, Заступник міського голови – секретар Київської міської ради; Анастасія Попсуй, Президентка  ГО «Європейська Асамблея жінок-депутатів», засновниця національного конкурсу «Кращі жіночі ініціативи України», голова правління «Національної мережі розвитку локальної філантропії»; Алла Шлапак,  Депутат  Київської міської ради V-IX скликань, перший   заступник голови  Постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку; кандидат економічних наук, професор; Віра Хорунжа, лікар-терапевт та дієтолог.

Останнє слово було надано  Наталі Міщєріковій, Начальнику групи цивільно-військового співробітництва 128-ї окремої гірсько-піхотної бригад, волонтеру БФ «КОЛО».

«Ми почали наш форум з визначення, що таке громадянське суспільство. Але там, де я працюю як волонтер з 2014 року – це така зона, Зона операції об’єднаних сил – це місце, де напевно менше всього люди думають про громадянське суспільство. Але все ж таки і там воно потрібно, – зазначила  Наталія Міщєрікова. – Хочеться згадати слова Олексія Резнікова, що ми намагаємося зараз побудувати навколо тимчасово окупованих територій «пояс успішності». Але для людей там сьогодні головне вижити. На сьогодні наша задача – надати цим людям допомогу, яка б дала їм можливість годувати себе самостійно. Людям, які хочуть щось робити, а не виїхали звідти, їм потрібно допомагати. Завдяки таким людям ми надалі і будемо будувати це громадянське суспільство на дуже ризикованій, дуже складній території, яка по сей день охоплена біллю».

Довідково

«ФОРУМ ДОБРИХ СПРАВ» проходить у Києві четвертий рік поспіль. Захід згуртовує волонтерів і активістів, представників благодійних фондів і громадських організацій – усіх, хто забезпечує розвиток громадянського суспільства в Україні. Організатором «Форуму добрих справ» є Інститут розвитку громадського суспільства імені Голди Меїр.

Перший Форум відбувся 27 листопада 2019 року. В цьому році Інформаційне агентство UA-Times було одним з інформаційних партнерів “Форуму Добрих Справ”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Неліквідний актив: забудовник виставив на продаж під знос комплекс із 5 унікальних пам’яток на Подолі

Приватне підприємство “Конвалія-Нерухомість”, яку в ЗМІ пов’язують з другом сім’ї Януковичів та екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським виставило на продаж...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про мову і отримати перший досвід...

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Неліквідний актив: забудовник виставив на продаж під знос комплекс із 5 унікальних пам’яток на Подолі

Приватне підприємство “Конвалія-Нерухомість”, яку в ЗМІ пов’язують з другом сім’ї Януковичів та екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським виставило на продаж...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -