Курс гривні продовжує відкочувати вниз, і вона торгується на позначці 24,81 грн за долар.
Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Forex Club пояснює причини.
“Ринок відіграє результати розміщення ОВДП 28 січня. Вперше за тривалий період (6 років) на аукціоні були запропоновані 7-річні облігації. Як і побоювався ринок, попит на них виявився не таким значним. В цілому, не дивлячись на залучення 6,3 млрд грн, підтримувати інтерес інвесторів до паперів при поточної прибутковості повноцінно не виходить. Мінфіну довелося відсікати багато заявок від учасників просили підвищену премію.
Тиск на гривню також надає наближається засідання НБУ, на якому відбудеться чергове зниження облікової ставки. Все це, на ряду з негативними новинами по високому дефіциту бюджету, ризиками для агросектору, падінням промисловості тисне на гривню. Така динаміка спостерігається також на тлі повідомлень про те, що держборг України за минулий рік в доларовому вираженні виріс на 7,71% – до 84,4 млрд доларів.
В цілому, експортери скоротили приплив валюти, і нерезиденти накопичивши гривневу ліквідність, не поспішають продавати валюту для інвестицій. Посилює тиск нестабільність на світових ринках, які перебувають під впливом поширення короновіруса і ризиків суттєвого томоженія економіки Китаю на тлі пандемії “, – говорить Шевчишин.
На думку експерта, найближчим часом гривня ще кілька продовжить своє зниження, що пов’язано, перш за все, з гальмуванням припливу валюти в країну і невизначеною ситуацією на світових фінансових ринках. Вона може піти в діапазон 24,8-25 грн за долар.