Працівники кіберполіції у Луганській області спільно зі слідчими Луганщини, співробітниками СБУ та під процесуальним керівництвом прокуратури Лисичанська викрили двох мешканців Сєверодонецька, які шахрайським шляхом заволоділи грошима громадян.
Підозрювані під приводом допомоги в перерахуванні грошей від свого родича з Польщі виманювали персональні дані громадян. За цю послугу вони обіцяли грошову винагороду. Однак насправді після отримання всіх необхідних даних шахраї оформлювали на людей онлайн-кредити.
Як повідомляє департамент кіберполіції Національної поліції України, шахрайська схема виглядала так: ймовірні шахраї під легендою допомоги в перерахуванні грошей від свого родича з Польщі просили громадян надати свої персональні дані та банківські картки. Після завершення процедури переводу фігурант обіцяв винагороду – 1000 грн. Зазвичай вони обирали молодь і підлітків.
Насправді, за версією слідства, після отримання всієї необхідної інформації чоловіки оформлювали онлайн-кредити в різних фінансових установах. Так вони завдали збитки громадянам на суму понад 150 тисяч гривень.
Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання чоловіків. За результатами вилучено телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку, а також наркотичну речовину.
За даним фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо оголошення фігурантам підозри. Їм загрожує до восьми років ув’язнення. Досудове розслідування триває.
Нагадаємо, що раніше шахрай вкрав у «ПриватБанку» більш півмільйона гривень.