Депутати Київради внесли зміни до Положення по Громадському бюджету Києва. Подача проектів стартує 17 лютого і триватиме до 11 березня.
Як повідомили в Київраді, після обговорення, експертизи та доопрацювання ініціатив, голосування буде проходити з 8 травня по 7 червня. А вже в кінці червня будуть визначені проекти-переможці. Одна людина, як і раніше зможе проголосувати за 5 кращих пропозицій.
«Ключові зміни в ГБ-5: тепер лідеру Команди можна буде подавати не більше 5 проектів. Це вирішує проблему «серійних» ініціатив, коли один автор подає більше ста проектів. Збільшуємо кількість крупнобюджетних ідей-переможців, вводячи категорії «великі» і «малі». Якщо кошторис ГБ-2021 складає 170 мільйонів гривень, то 40% суми має йти саме на «великі» проекти. Вартість таких ініціатив – від 1 до 3 мільйонів гривень. «Малих» проектів – від 100 до 999 тисяч гривень», – зазначив співавтор рішення, депутат Київради Андрій Странніков.
Разом з тим вдосконалили процедуру експертизи та допуску ініціатив до голосування. У разі необхідності, відповідальні за експертизу повинні спілкуватися з командою і разом доопрацювати проект за 30 днів.
Щоб уникнути конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер не зможуть бути лідерами або членами команд проектів, що подаються в цьому році. Заборонено підкуп і політична агітація. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадської бюджету.
«Фактично автором цього проекту рішення є сама громадськість. Ще з 2018 року почалася активна робота зі збору пропозицій і проведення публічних обговорень щодо вдосконалення ГБ. Тому під час напрацювання документа були максимально враховані практичні побажання киян, яким небайдужа доля свого міста», – додав депутат.
Загалом, за чотири роки мерія виділила на ініціативи киян 510 млн грн. Більше 1700 команд подали на ГБ понад 4500 проектів на суму понад 3 мільярди гривень. Влада спільно з командами успішно реалізували 503 проекту, а також продовжує реалізовувати 18 проектів минулих років. Частина з цих проектів знаходяться на завершальній стадії. Також мають статус “На реалізації” 13 проектів, які потребують вирішення Київради про передачу майна.