23 липня відбулася одинадцята сесія Київської міської ради VIII скликання. Проте, далеко не всім депутатам вдалося потрапити на її засідання.
Колективізм думок
Ситуація, за якої засідання Київради «відкривається» не для всіх її депутатів трапляється не вперше. Так, на минулій сесії міськради, що відбулася у березні і на якій, зокрема, депутати розглядали питання перерозподілу бюджетних коштів для подолання наслідків пандемії COVID-19, групі опозиційних депутатів не дали слова, а запропоновані ними пропозиції було проігноровано.
Запорука того індивідуалізм, що, вочевидь, мало подобається керівництву міста. Адже більшість рішень радою приймається «пакетно», більшістю голосів, які сьогодні міському голові Віталію Кличку забезпечують фракції «Єдність» і «Солідарність».
Водночас, порядок денний уже скандальної сесії міськради, побив усі рекорди продуктивності. На розгляд міських депутатів вчора було подано цілих 700 питань, на важливості прийняття рішень з яких міський голова Віталій Кличко наголосив на початку роботи сесії.
Свобода від
Доволі тривалий час опозицією до провладною більшості в столиці вважалося Всеукраїнське об’єднання «Свобода», депутати якого подавали альтернативні проекти рішень і могли кількісно блокували ухвалення скандальних питань.
Втім, після внутрішньопартійної кризи, що накрила столичний осередок партії восени минулого року, «Свобода» уже припинила бути монолітом опозиційної думки у раді.
На початку року депутати партії фізично блокували примсутність своїх уже колишній однопартійців – депутатів Київради Святослава Кутняка і Прохора Антоненка, на засіданнях Посиійних комісій міськради, а вчора це протистояння перекинулося просто до сесійної зали.
Звернення в поліцію
«Міський голова [Віталій Кличко – Авт.] просто дав завдання окремим депутатам не пускати нас в залу», – певен депутат Київради Прохор Антоненко, – «Ми двічі заходили в сесійну залу, і нас двічі звідти виштовхували. Міський голова все це бачив і навіть не намагався зупинити порушення Закону – перешкоджання депутату виконувати свої обов’язки», – пояснює міський обранець. За його словами Кличко в цій ситуації мав би зупинити сесію, оскільки перешкоджання роботі депутата є не лише порушенням Регламенту міської ради, а й містить в собі склад окремого кримінального правопорушення, а отже, не втручаючись в ситуацію, міський голова сам став співучасником злочину.
Одразу по завершенню скандального засідання Антоненком та його колегою Святославом Кутняком були подані відповідні звернення до поліції щодо перешкоджання роботі міських депутатів.