Національний банк України спільно з іншими державними органами та громадськими організаціями 24 лютого підписав Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників.
Буде створено першу Транснаціональну електронну лабораторію (ТеЛАБ).
Від Нацбанку меморандум підписав заступник голови банку Олег Чурій.
Меморандум укладено строком на 3 роки. У ньому зазначено напрями співпраці між сторонами і мета – створення «екосистеми механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам».
Для досягнення цієї мети, за повідомленням Нацбанку, буде створена Транснаціональна електронна лабораторія (TeЛАБ). Це офіційна платформа для комунікації та тестування інноваційних технологій між урядовими структурами, громадськими організаціями, бізнесом та експертами на міжнародному рівні. Працюватиме вона на засадах електронного офісу.
Банк озвучив основні напрями діяльності ТеЛАБ:
1) правові: аналіз та розробка законодавства на міжнародному та національному рівнях;
2) організаційні: вироблення політик та процедур, аналіз бізнеспроцесів для інтеграції ресурсів, напрацювання методик проведення експертиз;
3) технічні: розробка, тестування та впровадження технічних рішень;
4) моніторинг ефективності діяльності.
Крім Національного банку, такі зобов’язання взяли на себе також Міністерство юстиції, Міністерство цифрової трансформації, Держфінмоніторинг, ДП «Національні інформаційні системи».
Серед партнерів від громадського сектору – громадська організація “Трансперенсі Інтернешнл Україна”, громадська організація “Разом проти корупції”, Open Up Ukraine, YouControl, Міжнародний фонд “Відродження”, OpenOwnership, Innovating Governance Association (Австрія).
Нагадаємо, що Нацбанк наполягає на відмові кандидатам на посади у Ощадбанку.
Також Національний банк України знизив облікову ставку до 11%. Так НБУ продовжує пом’якшення монетарної політики, щоб забезпечити інфляцію на рівні 5%.