Наступ на парк “Перемога”: МАФ-мафія та забудовники, яких не може здолати Кличко

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

В Україну завітала календарна весна, а це означає, що вже невдовзі столичні зони відпочинку заполонять натовпи відпочивальників, а головні алеї парків та скверів, вочевидь, знову перетворяться на місця стихійної торгівлі. Чому так відбувається із року в рік, та як з нелегальними торгівцями бореться місто, на прикладі парку “Перемога”, UA-Times розповів директор комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Дніпровського р-ну м. Києва Євген Ковшун.

Один парк – два “господарі”

Парк “Перемога”, про який піде далі мова, є одним з найстарших і найбільших парків столичного Лівобережжя. Йому притаманні проблеми, які стали типовими для багатьох зелених зон столиці – незаконна забудова, несвідомі відпочивальники та самовільна торгівля. Остання набула тут особливого поширення, адже в парку щодень відпочиває більше 10 тисяч киян та гостей міста, що автоматично робить його новим “шовковим шляхом” для різного роду підприємців.

Екскурсію парком “Перемога” провів нам директор КП по УЗН Дніпровського району Євген Ковшун (в центрі)

“Ганяти” торговців мала б адміністрація парку. Однак, фактично на сьогодні вона відсутня, як така. Натомість, територія парку поділена на зони відповідальності між двома підрозділами Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА) – Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради та Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва (далі – КП по УЗН).

Замість комунального підприємства – новий ЖК

Втім, вже зовсім скоро боротися з незаконною торгівлеє в парку, так само як і займатися його благоустроєм, буде нікому – столичні забудовники уже розробили проект чергового житлового комплексу, що має постати на місці адміністрації і господарських будівель КП по УЗН Дніпровського району, які ще з радянських часів розміщені за парком “Перемога”.

Територія комунального підприємства піде під будівництво нового житла

За словами Євгена Ковшуна, житловий комплекс із більш ніж символічною назвою – “Перемога”, має постати просто на місці, де нині стоїть адміністративна двоповерхова будівля КП по УЗН, побудовані теплиці для паркових квітів, та гаражі для комунальної техніки підприємства.

Зауважимо, що територія, яку займає КП по УЗН нині не виділена в окрему земельну ділянку, а її цільове призначення не визначено. Проте, відповідно до даних Містобудівного кадастру міста Києва, зона підприємства вже віднесена до території житлової  багатоповерхової забудови.

“Раніше ця територія належала до земель промисловості… Зараз йде активний наступ на комунальне підприємство з боку забудовників. Вже створюються ініціативні групи, які говорять про те, що підприємство забруднює повітря, а його робота шкодить здоров’ю мешканців поруч розташованих будинків”, – розповідає директор КП по УЗН.

На території гаражного кооперативу палять сміття і пластик, запах якого заполоняє територію парку і мешканці вважають, що запах з території КП по УЗН

Директор комунального підприємства наголошує на тому, що викиди в повітря, через які і хочуть “викинути” підприємство на вулицю, справа рук не комунальників, а поруч розташованого гаражного кооперативу “Авторемонтник”, користувачі якого палять пластикові пляшки та інший непотреб на території кооперативу, що і спричиняє постійний сморід довкола. На доказ власних слів Ковшун демонструє фото “працюючих” димарів, що виходять просто з дахів окремих гаражних боксів кооперативу. Водночас, єдиний котел на території самого підприємства працює на дровах, які комунальники рубають із залишків всохлих дерев, обрізок кущів тощо. І працює цей котел непостійно.

АТОвці проти кавової мафії

Другій “фронт” у КП по УЗН – боротьба з малими архітектурними формами (далі – МАФ) в парку – має досить давню і тривалу історію. Свого часу тут, як і в багатьох столичних зелених зонах, все починалося з тимчасових шатрів та брезенту. Втім, вже невдовзі МАФи, ставши окремою формою життя парку, почали активно еволюціонувати. Недолугі намети змінилися причепами на колесах, а останні трансформувалися у вищу форму – “вагончики” обшиті екологічними матеріалами та обладнані LED-освітленням.

На ряду з еволюцією МАФової торгівлі відбувався й розвиток методів і способів боротьби з нею. “Все починалося зі звичайних приписів…, – розповів нам директор КП по УЗН пан Ковшун. – Але одного разу мені вже урвався терпець і я “видзвонив” АТОвців і попросив допомогти прибрати ці “вагончики”.

Досить радикально, подумали Ви. Але це ще далеко не все. За час нашої тривалої розмови чиновник описав зо два десятки ідей та методів боротьби з МАФами, які він вже встиг, або готується випробувати. Проте, МАФи наполегливо продовжують повертатися на свої улюблені місця. Причина тому – пояснює чиновник – неабиякий інтерес зацікавлених осіб як ззовні, так і в середині самого керівництва міста.

“Прийшло АТОвців хлопців п’ятдесят і почали ці ятки розвертати. Так тут приїхала ця “кавова” мафія і там було дуже серйозне протистояння… А знаєте чим закінчилось? АТОвці і “кавомани” прийшли до висновку, що “вагончики” мають лишитися в парку!”, – розводить руками Ковшун.

Програвши битву, але бажаючи виграти війну керівник КП по УЗН вирішив напряму звернутися до очільників міста з проханням повпливати на ситуацію. Втім, і такий перехід, від вкрай радикальних до більш поміркованих методів боротьби, теж не дав бажаного результату. “Коли сюди приїздив Кличко (мова йде про відкриття другої черги парку “Перемога” у вересні 2019 року, – UA-Times), вони всі, наче по дзвіночку, швидко “знялися” і переїхали туди на стоянку. Але, вочевидь, комусь забули повідомити і там лишилося 2-3 МАФи. Їх і знесли. А коли Кличко поїхав, всі знов стали на свої місця”, – посміхається пан Євген.

А хто ж відповідатиме?

Яскрава і насичена розповідь про боротьбу з незаконною торгівлею в парку, що поперемінно набуває обрисів то голлівудського бойовика про “добрих” і “поганих” хлопців, то нагадує безсмертний твір Мігеля де Сервантеса, де, щоправда, замість вітряків Віталій Кличко бореться з МАФами, все ж зводиться до одного вкрай прозаїчного питання – “Хто крайній?”.

Нова партія МАФів уже на паркінгу обабіч головної алеї парку чекає теплого сезону

Проте, тут теж не все так очевидно. “КП “Київблагоустрій” заявив, що вони будуть операторами і забрав функції у районного комунального підприємства на демонтаж об’єктів… Вони їх демонтують, але якось воно так виходить, що вибірково – деякі МАФи вони демонтують, а деякі МАФи вони не помічають”, – каже Ковшун.  

За його словами, КП по УЗН, яке сьогодні фактично й забезпечує належний стан парку, де-факто позбавлено реальних важелів впливу на незаконну торгівлю. Простіше кажучи, у підприємства відсутні прямі повноваження з демонтажу незаконних об’єктів на території міста.

Означені повноваження, звісно, належать до відання Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та КП “Київблагоустрій”. Однак, останні не поспішають виконувати своїх функцій. “Ми відправляємо запити на район, а звідти відписують, що всі документи на демонтаж уже передали на “Київблагоустрій”, а “благоустрій” нічого не демонтує”, – обурюється директор.

Перелік незаконно встановлених на території парку об’єктів торгівлі з сайту “Київблагоустрій”

Зрештою, бачимо вже типову для України ситуацію, що склалася за останні декілька десятків років – одні підприємства, установи, організації, яким ввірено відповідати за стан того чи іншого об’єкту, наділені повноваженнями виключно в цій сфері. Якщо це парки – висаджувати дерева і кущі, якщо архітектурна пам’ятка – лише білити стіни. Водночас, питання, що змістовно зовсім і не пов’язані з роботою цих підприємств, установ і організацій, проте, потенційно несуть загрозу збереженню і підтриманню в належному стані ввіреного їм об’єкту, як то торгівля або будівництво на цій території – виключені з їх компетенції. Цими повноваженнями наділені інші спеціалізовані організації, але за старою доброю традицією, у Києві голова не знає, що руки роблять. Так і живемо…

До речі, раніше ми писали про інші проблеми парку “Перемога”. Про це в нашому матеріалі: “Дерибан парку “Перемога”: частина здана інвестору, а замість очисних споруд може з’явитися ресторан”.


patroneText

загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найновіше

Асоціація платників податків посадила в Ботанічному саду 100 дерев

Асоціація платників податків України висадила у Національному Ботанічному саду ім. Н.Н.Гришка НАН України 100 дерев. Таким чином ВГО АППУ...

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Експерт: тиск на гривню формують зростаючі інфляційні очікування

Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Forex Club, зробив короткостроковий прогноз курсу національної валюти на перші дні жовтня. Курс гривні в середу, 30 вересня, відкрився...

Сім’ям загиблих в авіакатастрофі в Харківській області виплатять допомогу в розмірі 1 млн 576 грн

Міністр оборони України Андрій Таран прийняв рішення про виплату грошової допомоги сім'ям загиблих в результаті краху військового літака в Харківській області. Про це повідомляє...

Експерт: негативним фактором для гривні залишається зростання числа хворих Covid-19

Керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин дав UA-Times короткостроковий прогноз курсу національної валюти. Курс гривні в п'ятницю, 25 вересня, відкрився розширенням спреда за...

Думай

Директор SAP: “Як в Америці, так і в Європі ви побачите, що завдання нижнього рівня будуть автоматизовані”

Том Кіндерманс, директор німецької корпорації-розробника програмного забезпечення та надавача послуг консалтингу SAP у Центральній і Східній Європі розповів UA-Times,...

Читай

Влада чує бізнес: підсумки роботи ІІІ  Форуму  бізнес-асоціацій України

Верховна Рада та Уряд готові проводити усі необхідні зміни, які пропонують українські підприємці. Таким є підсумок Форуму «Діалог громадянського...

Теж цікаво

Блоги

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Єгор ШИШЕНОК | Що чекає на українську економіку восени

Нестабільний курс, проблеми з соціальними виплатами, політичні скандали останніх днів – все це початкові симптоми кризи, що насувається. Більшості людей зрозуміло, що в останній...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Ринок Big Data в Україні або як не проґавити свій шанс?

Згідно даних IBM Research, 90% усіх даних, створених людьми, з’явилися тільки останні 10 років. За таких темпів генерації даних через сто років кордон між...

ОЛЬГА КРАСКО | Як вивести з тіні трудових мігрантів і здійснити мрію президента

Влада наголошує на необхідності виведення з тіні трудової міграції, але в який спосіб? Яким чином гарантувати умови безпеки українцям з користю для держави? Більше року...

Іванна КОСТЮХІНА-ЧЕРНОВА | Сила бренду: навіщо і як розробити

"Бренд – це не річ, продукт, компанія або організація. Бренди не існують в реальному світі – це ментальні конструкції. Бренд найкраще описати як суму...
- -