Президент Європейської Асоціації журналістів: “Це не страшна ядерна війна, а війна підступного вірусу”

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Багато європейських асоціації всіляко намагаються підтримати жителів європейських країн, які опинилися практично один на один з коронавірусом COVID-19. У розпорядженні редакції UA-Times виявилося звернення президента Європейської Асоціації журналістів Паоло Магагнотті, який дає свою оцінку процесам, що відбуваються, нарікає, що всередині ЄС кожна країна виявилася надана сама собі в боротьбі за виживання, але при цьому він закликає не рубати з гаряча єдність Європейського Союзу. Ми подаємо у повному обсязі звернення пана Паоло Магагнотті, щоб наш читач міг зрозуміти, що сьогодні переживає “заражена” Італія.

Шановні колеги і друзі! Світ вступив в один з найпохмуріших моментів людського існування. Це не страшна ядерна війна, а «війна» підступного вірусу, який проникає в наші тіла, щоб знищити нас, погрожуючи народам, націям і континентах. Я сподіваюся, що Ви і всі Ваші родини в порядку і не порушені вірусом.

Після Китаю наша дорога Європа зараз перебуває під вогнем “противника”. Італія – країна Європейського Союзу, яка найбільш сильно постраждала першої і до сих пір бореться з усією своєю «Національною системою охорони здоров’я» і залучає зусилля багатьох добровольців і всього населення.

Я повинен з гіркотою сказати, що, як і в разі епохального феномена міграції, в цей раз Італія також не побачила європейської солідарності – основоположного принципу солідарності – закріпленої в договорах ЄС. Вона залишилася одна, а сама конкретна і своєчасна допомога прийшла з Китаю.

Крім інститутів ЄС і Міністерств національної безпеки, було також дуже сумно бачити, що національні і міжнародні ЗМІ зображують Італію, як країни, яка страждає від чуми та ще й винною у виникненні і поширенні вірусної епідемії за її межами. Ви всі знаєте європейський дух, який завжди надихав моє мислення і мої дії, і моя відраза до політики, яка піднімає національну цінність вище духу європейської єдності. Але я не можу не висловити своє розчарування відсутністю чутливості Європи до Італії, яка перша з європейських країн драматично занурилася в трагедію коронавірусу.

Я також запрошую до роздумів, які стосуються не тільки однієї країни ЄС, в даному випадку моєї країни, але і всієї політико-інституційної системи європейського проекту.

Послання президента Єврокомісії на італійській мові, адресоване всім італійцям пару днів тому, і рішення Комісії, дозволити гнучкість для задоволення економічних потреб, викликаних пандемією, безумовно, були дуже високо оцінені, навіть якщо це і було зроблено пізно.

Проте, ми не можемо приховати той факт, що Брюссель вжив заходів після того, як вірус почав особливо тривожно заражати традиційно сильні держави-члени ЄС. Це сумний і зовсім не обнадійливий факт для майбутнього Союзу. Важко повірити, що це був чистий збіг. Або ми повинні вірити, що у нас є сплячі представники в Брюсселі?

Ми знаємо, наприклад, про важливість Європейського центрального банку для економіки, особливо в період різного роду криз. І якщо це так, що ми можемо сказати про невдалу заяву президента ЄЦБ два дні тому про поширення, яке за кілька хвилин призвело до виникнення мільярдних боргів в країнах, які вже знаходяться на дні через пандемію вірусу? Як сумно!

Кілька днів тому вірус почав поширюватися по всьому Європейському союзу, що викликає дуже велике занепокоєння. Ця ситуація вимагає сильної солідарності і європейської координації між різними державами-членами і ЄС. На жаль, за винятком декількох поодиноких випадків, кожна країна думала, думає і діє тільки виходячи зі своїх інтересів.

Проте, згідно зі ст. 168 Договору про функціонування Європейського Союзу з питань охорони здоров’я, Європейський Союз «зокрема, заохочує співпрацю між державами-членами з метою поліпшення взаємодоповнюваності їх служб охорони здоров’я в транскордонних районах».

І ще сильніше потрібні і повинні бути дії ЄС за ст. 222 того ж Договору, згідно з якою, з посиланням на «пункт про солідарність», «Європейська Рада має регулярно здійснювати оцінку загроз, з якими стикається Союз, щоб дати можливість Союзу та його державам-членам вжити ефективних заходів».

Безсумнівно, існує інституціональна межа, встановлена в статті 5 Договору про Європейський Союз, згідно з яким «Союз діє тільки в межах повноважень, наданих йому державами-членами в договорах”. Тому держави-члени повинні вирішувати, що має і що може зробити Союз.

Є також принципи і цінності, закладені в Договорі, які дозволяють – і зажадають – спільних дій перед лицем трагедій, подібних до тієї, яку ми переживаємо зараз.

Все це означає, що в разі коронавірусу ЄС мав, має і буде мати інституційну силу діяти, діяти набагато більше. Потрібна тільки одна річ: сила волі!

На жаль, сумно усвідомлювати, що, стикаючись з серйозними проблемами, єдність і солідарність в Європейському союзі стали в основному туманною концепцією, використовуваною в політичній недільній риториці, і замість об’єднання сил в загальних інтересів кожна країна йде своїм шляхом, зважуючи тільки на себе. На жаль, це відбувається вже багато років, починаючи з нафтової кризи початку 1970-х років.

Було б логічно сподіватися, що процес європейської інтеграції і виклики, що зростають, з якими ми зіткнулися, навчили б нас, що тільки при єдності ми можемо думати про краще майбутнє в інтересах усіх нас.

Багато ідеалів, які надихали відважних і далекоглядних батьків-засновників, були розтоптані або, якщо бути більш м’якими, просто забуті.

Шановні колеги і друзі! Можливо, Вас може здивувати цей гнів, але я відчував необхідність зробити це, тому що я твердо вірив в європейську єдність, яка рухала мій образ мислення і дії понад 50 років, коли я був молодим студентом.

Ця трагічна пандемія вже забрала занадто багато жертв і в Європі. Щодня з’являються «військові бюлетені» з оголошенням про кількість нових смертей. І що точно, так це те, що після виходу з цієї трагедії світ не буде таким, як раніше.

Європейський Союз, безумовно, не буде таким, як раніше. У нас буде значно ослаблений Союз через помилки і безпричинне неробство як на рівні європейських інститутів, так і з боку його держав-членів.

У нас буде Європейський Союз, який запропонував націоналістам і популістам нові аргументи, щоб звинувачувати його. Ми ще більше втратимо довіру громадян до і без того низького ступеня довіри до цього Європейського союзу. Нам також буде складніше відстоювати ЄС в його нинішньому вигляді з його державами-членами, а колеги, які вже є професіоналами в атаці на Європейський Союз, стануть ще більш агресивними: ми додали кисень в їх обвинувальний вогонь.

Однак ми повинні продовжувати рішуче підтримувати ідеал європейської єдності. Ми, безумовно, повинні засудити те, що ми вважаємо неправильним, і не давати знижок тим, хто використовує європейські інститути тільки для своїх прихованих інтересів.

Особисто я оптимістичний за своєю природою, і навіть невдачі в європейському проекті не відрадили мене підтримувати його як принцип, як ідеал і як єдиний шлях вперед для майбутнього європейських народів і для забезпечення миру і стабільності у всьому світі. Ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати найважливіший і захоплюючий демократичний і мирний Проект по об’єднанню народів, коли-небудь бачених в історії людства.

На нашому наступному міжнародному конгресі в Тімішоарі ми повинні будемо ретельно запитати себе, що ми можемо і повинні зробити як Асоціація і кожен індивідуально. У нас вже є начерк програми, але поточна ситуація говорить про те, що ми повинні уважно стежити за розвитком подій і діяти відповідно. Ми будемо своєчасно інформувати Вас.

Я хотів би подякувати всім тим колегам, які, знаючи серйозну вірусну ситуацію в Італії, зв’язалися зі мною. Поки я в порядку, і моя сім’я теж.

Виконуючи суворі приписи органів влади, які поставили всю країну під повну драматичну ізоляцію, я «відділений» в своєму гірському будинку. Я можу тільки вийти, щоб купити їжу і, при необхідності, піти в аптеку або в разі серйозної необхідності. Перед виходом на вулицю я повинен підписати самооцінку із зазначенням під свою відповідальність причини і часу відходу з будинку і місця, куди я повинен йти.

Якщо поліція вважає, що самооцінка не виправдана, ми стикаємося з кримінальними наслідками, які ще більш серйозні для людей, що знаходяться на карантині.

Президент Європейської Асоціації журналістів

Паоло Магагнотті

Яка була ситуація з поширенням коронавірусу в європейських країнах вчора, дивіться на нашій інтерактивній мапі  “Інтерактивна мапа коронавірусу. «Хвора» Європа: стан «пацієнта» на вечір 16 березня”.


patroneText

загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найновіше

Асоціація платників податків посадила в Ботанічному саду 100 дерев

Асоціація платників податків України висадила у Національному Ботанічному саду ім. Н.Н.Гришка НАН України 100 дерев. Таким чином ВГО АППУ...

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Експерт: тиск на гривню формують зростаючі інфляційні очікування

Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Forex Club, зробив короткостроковий прогноз курсу національної валюти на перші дні жовтня. Курс гривні в середу, 30 вересня, відкрився...

Сім’ям загиблих в авіакатастрофі в Харківській області виплатять допомогу в розмірі 1 млн 576 грн

Міністр оборони України Андрій Таран прийняв рішення про виплату грошової допомоги сім'ям загиблих в результаті краху військового літака в Харківській області. Про це повідомляє...

Експерт: негативним фактором для гривні залишається зростання числа хворих Covid-19

Керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин дав UA-Times короткостроковий прогноз курсу національної валюти. Курс гривні в п'ятницю, 25 вересня, відкрився розширенням спреда за...

Думай

Директор SAP: “Як в Америці, так і в Європі ви побачите, що завдання нижнього рівня будуть автоматизовані”

Том Кіндерманс, директор німецької корпорації-розробника програмного забезпечення та надавача послуг консалтингу SAP у Центральній і Східній Європі розповів UA-Times,...

Читай

Влада чує бізнес: підсумки роботи ІІІ  Форуму  бізнес-асоціацій України

Верховна Рада та Уряд готові проводити усі необхідні зміни, які пропонують українські підприємці. Таким є підсумок Форуму «Діалог громадянського...

Теж цікаво

Блоги

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Єгор ШИШЕНОК | Що чекає на українську економіку восени

Нестабільний курс, проблеми з соціальними виплатами, політичні скандали останніх днів – все це початкові симптоми кризи, що насувається. Більшості людей зрозуміло, що в останній...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Ринок Big Data в Україні або як не проґавити свій шанс?

Згідно даних IBM Research, 90% усіх даних, створених людьми, з’явилися тільки останні 10 років. За таких темпів генерації даних через сто років кордон між...

ОЛЬГА КРАСКО | Як вивести з тіні трудових мігрантів і здійснити мрію президента

Влада наголошує на необхідності виведення з тіні трудової міграції, але в який спосіб? Яким чином гарантувати умови безпеки українцям з користю для держави? Більше року...

Іванна КОСТЮХІНА-ЧЕРНОВА | Сила бренду: навіщо і як розробити

"Бренд – це не річ, продукт, компанія або організація. Бренди не існують в реальному світі – це ментальні конструкції. Бренд найкраще описати як суму...
- -