Президент Європейської Асоціації журналістів: “Це не страшна ядерна війна, а війна підступного вірусу”

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Багато європейських асоціації всіляко намагаються підтримати жителів європейських країн, які опинилися практично один на один з коронавірусом COVID-19. У розпорядженні редакції UA-Times виявилося звернення президента Європейської Асоціації журналістів Паоло Магагнотті, який дає свою оцінку процесам, що відбуваються, нарікає, що всередині ЄС кожна країна виявилася надана сама собі в боротьбі за виживання, але при цьому він закликає не рубати з гаряча єдність Європейського Союзу. Ми подаємо у повному обсязі звернення пана Паоло Магагнотті, щоб наш читач міг зрозуміти, що сьогодні переживає “заражена” Італія.

Шановні колеги і друзі! Світ вступив в один з найпохмуріших моментів людського існування. Це не страшна ядерна війна, а «війна» підступного вірусу, який проникає в наші тіла, щоб знищити нас, погрожуючи народам, націям і континентах. Я сподіваюся, що Ви і всі Ваші родини в порядку і не порушені вірусом.

Після Китаю наша дорога Європа зараз перебуває під вогнем “противника”. Італія – країна Європейського Союзу, яка найбільш сильно постраждала першої і до сих пір бореться з усією своєю «Національною системою охорони здоров’я» і залучає зусилля багатьох добровольців і всього населення.

Я повинен з гіркотою сказати, що, як і в разі епохального феномена міграції, в цей раз Італія також не побачила європейської солідарності – основоположного принципу солідарності – закріпленої в договорах ЄС. Вона залишилася одна, а сама конкретна і своєчасна допомога прийшла з Китаю.

Крім інститутів ЄС і Міністерств національної безпеки, було також дуже сумно бачити, що національні і міжнародні ЗМІ зображують Італію, як країни, яка страждає від чуми та ще й винною у виникненні і поширенні вірусної епідемії за її межами. Ви всі знаєте європейський дух, який завжди надихав моє мислення і мої дії, і моя відраза до політики, яка піднімає національну цінність вище духу європейської єдності. Але я не можу не висловити своє розчарування відсутністю чутливості Європи до Італії, яка перша з європейських країн драматично занурилася в трагедію коронавірусу.

Я також запрошую до роздумів, які стосуються не тільки однієї країни ЄС, в даному випадку моєї країни, але і всієї політико-інституційної системи європейського проекту.

Послання президента Єврокомісії на італійській мові, адресоване всім італійцям пару днів тому, і рішення Комісії, дозволити гнучкість для задоволення економічних потреб, викликаних пандемією, безумовно, були дуже високо оцінені, навіть якщо це і було зроблено пізно.

Проте, ми не можемо приховати той факт, що Брюссель вжив заходів після того, як вірус почав особливо тривожно заражати традиційно сильні держави-члени ЄС. Це сумний і зовсім не обнадійливий факт для майбутнього Союзу. Важко повірити, що це був чистий збіг. Або ми повинні вірити, що у нас є сплячі представники в Брюсселі?

Ми знаємо, наприклад, про важливість Європейського центрального банку для економіки, особливо в період різного роду криз. І якщо це так, що ми можемо сказати про невдалу заяву президента ЄЦБ два дні тому про поширення, яке за кілька хвилин призвело до виникнення мільярдних боргів в країнах, які вже знаходяться на дні через пандемію вірусу? Як сумно!

Кілька днів тому вірус почав поширюватися по всьому Європейському союзу, що викликає дуже велике занепокоєння. Ця ситуація вимагає сильної солідарності і європейської координації між різними державами-членами і ЄС. На жаль, за винятком декількох поодиноких випадків, кожна країна думала, думає і діє тільки виходячи зі своїх інтересів.

Проте, згідно зі ст. 168 Договору про функціонування Європейського Союзу з питань охорони здоров’я, Європейський Союз «зокрема, заохочує співпрацю між державами-членами з метою поліпшення взаємодоповнюваності їх служб охорони здоров’я в транскордонних районах».

І ще сильніше потрібні і повинні бути дії ЄС за ст. 222 того ж Договору, згідно з якою, з посиланням на «пункт про солідарність», «Європейська Рада має регулярно здійснювати оцінку загроз, з якими стикається Союз, щоб дати можливість Союзу та його державам-членам вжити ефективних заходів».

Безсумнівно, існує інституціональна межа, встановлена в статті 5 Договору про Європейський Союз, згідно з яким «Союз діє тільки в межах повноважень, наданих йому державами-членами в договорах”. Тому держави-члени повинні вирішувати, що має і що може зробити Союз.

Є також принципи і цінності, закладені в Договорі, які дозволяють – і зажадають – спільних дій перед лицем трагедій, подібних до тієї, яку ми переживаємо зараз.

Все це означає, що в разі коронавірусу ЄС мав, має і буде мати інституційну силу діяти, діяти набагато більше. Потрібна тільки одна річ: сила волі!

На жаль, сумно усвідомлювати, що, стикаючись з серйозними проблемами, єдність і солідарність в Європейському союзі стали в основному туманною концепцією, використовуваною в політичній недільній риториці, і замість об’єднання сил в загальних інтересів кожна країна йде своїм шляхом, зважуючи тільки на себе. На жаль, це відбувається вже багато років, починаючи з нафтової кризи початку 1970-х років.

Було б логічно сподіватися, що процес європейської інтеграції і виклики, що зростають, з якими ми зіткнулися, навчили б нас, що тільки при єдності ми можемо думати про краще майбутнє в інтересах усіх нас.

Багато ідеалів, які надихали відважних і далекоглядних батьків-засновників, були розтоптані або, якщо бути більш м’якими, просто забуті.

Шановні колеги і друзі! Можливо, Вас може здивувати цей гнів, але я відчував необхідність зробити це, тому що я твердо вірив в європейську єдність, яка рухала мій образ мислення і дії понад 50 років, коли я був молодим студентом.

Ця трагічна пандемія вже забрала занадто багато жертв і в Європі. Щодня з’являються «військові бюлетені» з оголошенням про кількість нових смертей. І що точно, так це те, що після виходу з цієї трагедії світ не буде таким, як раніше.

Європейський Союз, безумовно, не буде таким, як раніше. У нас буде значно ослаблений Союз через помилки і безпричинне неробство як на рівні європейських інститутів, так і з боку його держав-членів.

У нас буде Європейський Союз, який запропонував націоналістам і популістам нові аргументи, щоб звинувачувати його. Ми ще більше втратимо довіру громадян до і без того низького ступеня довіри до цього Європейського союзу. Нам також буде складніше відстоювати ЄС в його нинішньому вигляді з його державами-членами, а колеги, які вже є професіоналами в атаці на Європейський Союз, стануть ще більш агресивними: ми додали кисень в їх обвинувальний вогонь.

Однак ми повинні продовжувати рішуче підтримувати ідеал європейської єдності. Ми, безумовно, повинні засудити те, що ми вважаємо неправильним, і не давати знижок тим, хто використовує європейські інститути тільки для своїх прихованих інтересів.

Особисто я оптимістичний за своєю природою, і навіть невдачі в європейському проекті не відрадили мене підтримувати його як принцип, як ідеал і як єдиний шлях вперед для майбутнього європейських народів і для забезпечення миру і стабільності у всьому світі. Ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати найважливіший і захоплюючий демократичний і мирний Проект по об’єднанню народів, коли-небудь бачених в історії людства.

На нашому наступному міжнародному конгресі в Тімішоарі ми повинні будемо ретельно запитати себе, що ми можемо і повинні зробити як Асоціація і кожен індивідуально. У нас вже є начерк програми, але поточна ситуація говорить про те, що ми повинні уважно стежити за розвитком подій і діяти відповідно. Ми будемо своєчасно інформувати Вас.

Я хотів би подякувати всім тим колегам, які, знаючи серйозну вірусну ситуацію в Італії, зв’язалися зі мною. Поки я в порядку, і моя сім’я теж.

Виконуючи суворі приписи органів влади, які поставили всю країну під повну драматичну ізоляцію, я «відділений» в своєму гірському будинку. Я можу тільки вийти, щоб купити їжу і, при необхідності, піти в аптеку або в разі серйозної необхідності. Перед виходом на вулицю я повинен підписати самооцінку із зазначенням під свою відповідальність причини і часу відходу з будинку і місця, куди я повинен йти.

Якщо поліція вважає, що самооцінка не виправдана, ми стикаємося з кримінальними наслідками, які ще більш серйозні для людей, що знаходяться на карантині.

Президент Європейської Асоціації журналістів

Паоло Магагнотті

Яка була ситуація з поширенням коронавірусу в європейських країнах вчора, дивіться на нашій інтерактивній мапі  “Інтерактивна мапа коронавірусу. «Хвора» Європа: стан «пацієнта» на вечір 16 березня”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Експерт: сьогодні ринок більше орієнтується на покупців валюти

Курс гривні в середу, 7 липня, торгується з невеликим ослабленням, відкотуючись до 27,33 гривень за долар. Напередодні продавці валюти так і не змогли перехопити...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Що українці купують в інтернеті до відпустки

У червні українці готувалися до випускних і святкових днів, а також до прийдешніх поїздок. В інтернеті купували сукні до...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -