Приватні спортклуби хочуть зрівняти в правах з ДЮСШ в питанні доступу до фінансування. Такі ідеї обговорюються в рамках реформи спорту, про яку UA-Times поспілкувався із заступником міністра з питань спорту Володимиром Шуміліним.
“Головні запити, які є в українців, – це запит на здоров’я і запит на престиж. Держава повинна фінансувати ті напрямки, які найбільш ефективно працюють, як на престиж країни, так і на здоров’я українців, – сказав Володимир Шумілін в інтерв’ю UA-Times. – Якщо є хороший проект по здоров’ю, гідний держфінансування, не має значення, хто його запропонував – федерація, ДЮСШ або приватний клуб. З іншого боку, ми дозволяємо тим же ДЮСШ брати гроші не тільки у держави, а й з ринку. Головне, щоб їхні послуги і проекти були затребувані. А якщо у вас послуги погані, то клієнт вибирає не вас”.
Заступник міністра зазначає, що зараз українські ДЮСШ мають пріоритет в регіональному фінансуванні, при цьому є обмеження, які всередині цієї системи не дозволяють тренерам мати гідні зарплати.
“Часто тренери зовсім відпрацьовують свою ставочку в ДЮСШ і потім успішно тренують дітей в фітнес-клубах за ринковою зарплати”, – говорить Володимир Шумілін. – Крім функції підготовки ДЮСШ дозволяє молодому спортсмену просуватися по спортивних сходах, і, зрештою, можливо, стати професіоналом. Але хіба приватний боксерський клуб не може виховати сильного боксера? Може. І, зрештою, спортсмен з приватного клубу буде шукати можливість брати участь в змаганнях. Тому, ми пропонуємо рівні права і джерела фінансування як для ДЮСШ, так і клубів”.
Чиновник наводить цифри: за 2019 рік сумарний бюджет міністерства спорту – майже 11 мільярдів гривень. Він вважає, що потрібно звернути цільове увагу на розвиток масового спорту, спортивних активностей, а також змагань шкільних і студентських ліг.
Раніше UA-Times вибрала головні спортивні події 2020 року для українців.