Раніше, на місці прорекламованого будівництва знаходився житловий флігель 1892 року побудови. Будівля навіть мала статус пам’ятки – охоронний № 662-Кв. Однак, за дивним збігом обставин взимку 2007 року будівля спалахнула та ще й так, що довелося її гасити більше 6 годин.
Прийшов, побачив, попалив
Минулого тижня на одному зі столичних сайтів з продажу нерухомості з`явилося декілька досить цікавих оголошень – продаж двох ділянок в історичному центрі столиці під комерційне будівництво. Автори оголошень гарантують відсутність проблем з дозвільною документацією і пропонують готові проекти “під ключ”.
Адреса першого лоту – Андріївський узвіз, 34Е. За ділянку в 10 соток під житлове і комерційне будівництво земельні ділки правлять $1,5 млн (36 770 000 грн.). В оголошенні соковито нахвалюють вигоди розташування – піша доступність до метро, підведені комунікації, а головне близькість головної архітектурної перлини Узвозу – Андріївської церкви. Її зображення навіть прикрашає найменування оголошення в пошуку.
Раніше, на місці прорекламованого будівництва знаходився житловий флігель 1892 року побудови. Будівля навіть мала статус пам’ятки – охоронний № 662-Кв. Однак, за дивним збігом обставин взимку 2007 року будівля спалахнула та ще й так, що довелося її гасити більше 6 годин. Зрештою – від будівлі лишились лише фундаменти, які невдовзі також були демонтовані, а сама ділянка перетворилася на паркінг одного з фешенебильних ресторанів, що неподалік.
Нічого святого, лише бізнес
Iншим, не менш цікавим об’єктом продажів виступає ділянка за адресою: Ярославська, 8. Житловий одноповерховий будинок 1880-го року, що тривалий час використовувався, як молитовний дім єврейської громади Подолу та Лукянівки, навіть не згадується в оголошенні! Вочевидь, будівля, що перебуває в Переліку щойно виявлених памяток історії та культури мало кого може зацікавити – куди цінніші земельні “сотки”.
Показовим є інше – на сьогодні земельна ділянка за кадастровим № 8000000000:85:359:0017, що виступає обєктом продажу, перебуває у комунальній власності громади міста Києва. Однак, вочевидь, це ненадовго. Так, питання передання цієї земельної ділянки в довгострокову оренду вже винесено на розгляд Постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
I тут творчому потенціалу спритників позаздрив би навіть сам Остап Бендер. 22 лютого датується останнє оновлення оголошення про продаж землі, 24 лютого з Державного земельного кадастру, зникає інформація про форму власності на ділянку, а вже 25 лютого столична влада має передати землю забудовнику. А далі план уже відпрацьований – пожежа, втрата автентичності пам’ятки, демонтаж і спорудження чергового монстра. Коли останній буде споруджений Вам необхідно всього лиш подати прохання про передачу ділянки в приватну власність для обслуговування споруди. Підстава для відмови, відповідно до положень Земельного кодексу України, лиш одна – якщо на цю ділянку претендує хтось ще. Втім, як відомо правило “Забирайте, государство не обиднеет”, – діє в столиці майже безвідмовно, особливо коли певні гарантії тобі дають потрібні люди.
Чий товар?
“Продавцем” цінних земель може виступати таке собі Товариство з обмеженою відповідальністю “Ярославська”. Підприємство є суб’єктом подання проекту рішення про передачу в довгострокову оренду земельної ділянки за адресою, вул. Ярославська, 8. Раніше бізнесменам уже вдалося змінити цільове призначення цієї ділянки на будівництво та обслуговування офісних приміщень.
Саме підприємство зареєстровано у 2017 році, основним видом його діяльності, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є купівля та продаж власного нерухомого майна. Керівником, засновником і кінцевим власником юридичної особи виступає мешканець Вишгорода Максим Книш.
Як ділки сьогодні руйнують нашу історичну спадщину, читайте в нашому матеріалі “На Подолі знищують фасад історичної будівлі, з якої самовільно зняли охоронну табличку“, або в матеріалі “На Поштовій площі продається пам’ятка культурної спадщини“.