Слідчі Служби безпеки України під процесуальним керівництвом офісу генпрокурора оголосили про підозру звільненому у грудні 2019 року українському громадянину, викритому на катуванні співвітчизників під час утримання в ОРДЛО.
За версією слідства, цей чоловік під час перебування у тюрмі так званого «МДБ ДНР» на території колишнього заводу «Ізоляція», що у Донецьку, добровільно вступив до складу вказаного незаконного збройного підрозділу. На думку СБУ, спільно з іншими учасниками російсько-терористичного формування він застосовував фізичне насильство та катував своїх же співгромадян, як цивільних осіб, так і полонених військовослужбовців Збройних Сил України, які утримувались у цій катівні.
Доказову базу зібрано у результаті проведених допитів потерпілих. Як заявляє СБУ на своєму сайті, прокурори, слідчі та оперативні співробітники контррозвідки СБУ отримали докази вчинення екс-полоненим особливо тяжких злочинів.
Співробітники СБУ провели обшук за місцем проживання підозрюваного та виявили й вилучили речі, предмети і документи, що підтверджують його участь у терористичній організації «ДНР». Вони будуть долучені до справи.
Наразі затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 438, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Триває досудове слідство.
Служба безпеки України під процесуальним керівництвом органів прокуратури здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення бойовиками збройних формувань РФ жорстокого поводження і катування полонених українських військовослужбовців та цивільних громадян.
Наразі вже встановлено понад 160 спеціально створених у 2014-2020 роках місць несвободи на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в яких протиправно утримувалося понад 3000 осіб. У більшості випадків потерпілі утримувались у нелюдських умовах, до них застосовувались тортури і катування.
Досудове розслідування триває, проводяться необхідні процесуальні дії, спрямовані на встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до вчинення злочинів проти полонених українських військовослужбовців та незаконно утримуваних бойовиками цивільних осіб.
Кримінальним кодексом України передбачено максимальне покарання за вчинення інкримінованих злочинів у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такого.
Нагадаємо, що у справі про вбивство Юрія Вербицького офіс генпрокурора визначив підозрюваного.
Також раніше Кабмін створив єдину комісію з питань українських політв’язнів у РФ.