У РНБО називають чотири версії раптового падіння літака. Серед основних, зокрема, ураження літака зенітною ракетою ЗРК. Це припущення ґрунтується на інформації з мережі інтернет про виявленні уламки російської ракети поблизу місця катастрофи.
Секретар РНБО Олексій Данілов у коментарі українському виданню повідомив, що вночі, згідно з рішенням президента України Володимира Зеленського державна комісія з розслідування катастрофи літака компанії МАУ прибула в Тегеран. У складі групи 45 осіб.
До складу комісії щодо катастрофи літака МАУ в Тегерані включено фахівців, які беруть участь у міжнародному розслідуванні атаки російських військовослужбовців на малайзійський Boeing МН-17 над Донбасом.
«Нині триває нарада за участю представників компетентних органів Ірану, в тому числі іранського ІСАО – міжнародної організації цивільної авіації. Вивчаються різні версії раптового падіння літака, серед основних:
– ураження літака зенітною ракетою ЗРК, зокрема ЗРК «Тор», бо інформація про виявлення уламків російської ракети поблизу місця катастрофи вже з’явилася в мережі інтернет;
– зіткнення з БПЛА або іншим літаючим об’єктом;
– руйнування і вибух двигуна з технічних причин;
– вибух всередині літака внаслідок терористичного акту.
Ми використовуємо всі напрацювання з розслідування атаки на «Boeing» МН-17, щоб встановити істину і в справі про загибель українського літака в Тегерані», – повідомив голова РНБО Олексій Данілов.
Нагадаємо, ще напередодні аварії літака Boeing 737 компанії МАУ, що виконував рейс Тегеран–Київ Федеральна авіаційна адміністрація США опублікувала повідомлення, яким заборонила операторам цивільної авіації США діяти в повітряному просторі над Іраком, Іраном і водами Перської та Оманської затоки. Опісля низка світових авіакомпаній заявили, що будуть уникати іранського повітряного простору чи скасовуватимуть рейси внаслідок посилення напруги на Близькому Сході.
Експерти UA-Times спробували розібратися із таємницею рейсу PS752: ракета, вибух, відмова або помилка.