Нафтовий ринок продовжує перебувати під тиском: з початку вересня марка Brent подешевшала більш ніж на 9%. Про це повідомляє аналітик ТелеТрейд Сергій Родлер.
“Минулого тижня спостерігалося зростання котирувань на тлі згортання виробництва в США через ураган Саллі. Частина платформ продовжує простоювати, так як біля берегів Мексиканської затоки почав формуватися новий тропічний шторм. Тим часом, попит на нафту відновлюється повільно: згідно з даними Американського інституту нафти , запаси нафти в країні виросли на 691 тисячу барелів, що створює відчутний тиск на ринку “, – говорить експерт.
За його словами, додатковий негатив надає зняття блокади нафтового видобутку в Лівії, де тривалий час йде громадянська війна: “Днями сторони досягли угоди про відновлення роботи Національної лівійської нафтової компанії на всіх родовищах. Збільшення пропозиції здатне привести до посилення дисбалансу на ринку”.
У той же час середні роздрібні ціни по країні майже не змінюються. На це є дві причини. Перша – під час весняного карантину АЗС досить сильно збільшили націнку на паливо, щоб компенсувати падіння попиту. До поточного моменту маржа встигла знизитися і становить близько 3 грн, що все ще дозволяє стримувати ціни. Друга – великі запаси бензину, сформовані в період низьких цін. 80% дизельного палива і 50% бензину імпортуються з інших країн, а значить курс гривні також грає важливу роль: з початку місяця гривня ослабла до долара на 2,5%. Подібна динаміка створює передумови для відчутного зростання роздрібних цін у міру витрачання наявних запасів.
“Очікуємо вартість літра А-95 поблизу 23,10 грн”, – говорить Родлер.
Нагадаємо, Прокуратура намагається скасувати право оренди на землі біля музею «Пирогово».