В авіакомпанії розповіли, як проходила дезінфекція літака, на якому евакуювали українців з Китаю у середу.
Літак розмістили на окремій ізольованій стоянці Міжнародного аеропорту «Харків». Відразу після паспортного контролю і митних формальностей почалася дезінфекція борту. Процедуру виконували фахівці відділення дезінфектології Державного закладу «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
«Дезінфікуючими засобами обробили кабіну пілотів, зону відпочинку екіпажу, пасажирський салон з бортовою кухнею, туалети і багажний відсік. Всі зони ретельно обприскували – сидіння, багажні полиці для ручної поклажі, підлогу, підлокітники, відкидні столики, візки для роздачі харчування, стіни, стелю», – розповіли в SkyUp.
Пледи, рятувальні жилети, шторки ілюмінаторів, інструкції з безпеки, витратні матеріали для подачі їжі та напоїв – відправили на утилізацію. Підголівники на сидіннях і рекламні буклети зняли з літака ще під час його підготовки до спецрейсу. Місце стоянки і трап також дезінфікували.
Безпеку експлуатації літака підтвердив завідувач відділом інфекційного контролю Центру громадського здоров’я Олександр Мацько: «Після дезінфекції літак в подальшому зможе абсолютно спокійно виконувати поставлені завдання».
«Наступний крок – заміна фільтрів. За рекомендацією Boeing, ми замінимо НЕРА-фільтр на борту. Він виконує функцію очищувача і здатний очищати повітря від найдрібніших частинок діаметром до 0,3 мкм. Також за власною ініціативою ми замінимо фільтри в салоні, які захищають температурні сенсори», – розповіли в компанії.
22 лютого літак переганяють на базу в Бориспіль, де його підготують до регулярного рейсу. 23 лютого літак відправиться з Києва в Хургаду.