В населених пунктах на кордоні Киргизії і Казахстану стався черговий конфлікт на етнічному грунті. Однак на цей раз розбіжності закінчилися загибеллю вісьмох людей. Ще 40 людей отримали поранення. Поліція затримала близько 50 учасників заворушень.
Заворушення сталися в Жамбильській області на півдні Казахстану. Місцева влада повідомила, що причиною масової бійки став побутовий конфлікт, який був “переведений в міжетнічну площину”.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, бійка почалася в п’ятницю ввечері на околиці села Масанчі, яке населене переважно представниками етнічної меншини – дунгани. Увечері в село Масанчі, як розповів агентству “Фергана.ру” голова асоціації дунгани Казахстану Хусей Дауров (більшість населення в цьому селі складають дунгани), стали прибувати групи людей, які били місцевих жителів, підпалювали їх будинки і громили машини. Як заявив пізніше на прес-конференції в Нур-Султані міністр внутрішніх справ Казахстану Ерлан Тургумбаєв, ситуація загострювалася за допомогою соцмереж, в яких поширювалося відео з місця масової бійки.
“У ході масових заворушень 40 учасників отримали тілесні ушкодження і вогнепальні поранення. Вісім чоловік від отриманих травм, на жаль, померли. При виконанні службових обов’язків… різні травми отримали співробітники поліції, в тому числі двоє вогнепальні поранення”, – заявив в суботу Тургумбаєв.
За інформацією радіостанції «Азаттик», конфлікт поширився на сусідні села Аухатти і Булан-Батир. Учасники бійки чинили опір співробітникам поліції і відмовлялися виконувати вимоги силовиків, використовували металеві предмети, камені, вогнепальну зброю. Лише у 5.30 ранку 8 лютого, за словами Даурова, прибули військові з Алмати, які дійсно змогли взяти ситуацію під контроль. По периметру населених пунктів Аухатти і Булан-Батир і на під’їздах до них були виставлені блокпости.
За попередніми даними, озвученими Тургумбаевим, пошкоджено понад 30 приватних будинків, 15 об’єктів торгівлі, 23 автомашини.
Сьогодні вдень прикордонники Киргизії повідомили, що з боку Казахстану збільшилася кількість людей, які вирішили перебратися в їхню країну. «В основному жінок і дітей багато, – розповіло джерело агентства “Фергана.ру“. – У Токмок та інших найближчих селах люди зустрічають їх і розміщують у себе в будинках».