Забудовник через суд домагається від Мінкульту зняти статус пам’ятника архітектури з садиби 19-го століття на вул. Хорива, 2.
Як повідомили в КМДА, сьогодні, 11 лютого, відбулося чергове засідання Шостого апеляційного адміністративного суду (вул. Московська, 8) за позовом ТОВ «Конвалія-Інвест» до Міністерства культури, молоді та спорту про зняття статусу пам’ятки з садиби на вул. Хорива, 2.
«Я розумію, що бізнес – це інвестиції, розвиток тощо. Але потрібно з повагою ставитися до міста, в якому живеш. Я не розумію цієї поганої звички – знести, поламати, вбити хорошу історичну будівлю і побудувати замість неї черговий будинок без душі. При цьому, чхаючи як на Київ, так і на мешканців. Таких прикладів, на жаль, ще багато, але сподіваюся, що їх стане менше і, в ідеалі, вони взагалі зійдуть нанівець. Треба виховувати в таких «інвесторів» повагу до міста», – зазначив радник міського голови Максим Бахматов.
У свою чергу дослідник історії Києва Михайло Кальницький наголосив на необхідності обмеження будівельної активності на вул. Хорива, 2 і збереженні тут характерних елементів історичної забудови:
«Не дивлячись на судове скасування для будинків на вул. Хорива статусу пам’яток місцевого значення, ці об’єкти знаходяться на строго охороняється заповідної території, де будь-які містобудівні перетворення повинні відбуватися тільки з метою виявлення і посилення історичної складової, з дозволу відповідних уповноважених органів охорони культурної спадщини і під контролем небайдужої громадськості. Цілком очевидно, що для відповідності цим вимогам має бути забезпечено збереження виду наявних історичних фасадів будинків на вул. Хорива, 2 – як по їх геометричним параметрам, так і по деталях оздоблення».
За словами києвознавця, ще одним важливим фактором є безпосереднє прилягання ділянки, про який йде мова, до території Києво-Флорівського Вознесенського монастиря – одного з найцінніших комплексів Києва та України, пам’ятки містобудування архітектури національного значення.