Стимулом до створення документу став інцидент у рейсовому автобусі. Iніціаторки проекту – народні депутатки Наталія Піпа, Олександра Устінова і Соломія Бобровська.
Про цей законопроект стало відомо з повідомлення на сайті Верховної Ради України.
Стимулом до створення документу став інцидент у рейсовому автобусі “Львів-Запоріжжя”, котрим їхало дві пасажирки, які стали вимагати вимкнути телесеріал, який гучно звучав. Це була піратська трансляція російськомовного контенту. Однак водій та пасажири не прислухалися до жінок, водій відмовився вимикати. Жінки почали вимагати висадити їх, і їх висадили на трасі між Луцьком и Рівним.
Пасажирки виявилися військовими волонтерками: парамедик з медичного батальйону “Госпітальєри” Ярина Чорногуз, яка їхала з похорону свого хлопця, вбитого на фронті, і її товаришка, аероразвідниця Настя на прізвисько Конфедерат. Тому вони висловили своє обурення російською медіапродукцією в українському автобусі.
Волонтерки отримали розголос у ЗМІ та широку суспільну підтримку, а водія, що виявив неповагу до пасажирок, на автовокзалі зустрів натовп розлючених людей. Втім після інциденту депутат від «Слуги народу» Євген Брагар підтримав дії водія.
Група громадських організацій оприлюднила заяву щодо свободи громадського транспорту від насильницького нав’язування кіно та музики. Активісти вимагають від депутатів Верховної Ради ухвалити зміни до законодавства, які заборонили б трансляцію в салонах пасажирського транспорту будь-якої звукової інформації, що не стосується безпосередньо подорожі або безпеки пасажирів. “Трансляція звуку фільмів, музики тощо має бути дозволена лише через навушники”, – йдеться у заяві.