За даними посольства України в Китаї, на консульському обліку як мешканці провінції Хубей, охопленої епідемією коронавируса 2019-nCoV знаходиться 51 громадянин України. Даних про те, хто з них виїхав, у наших дипломатів поки немає. А самі українці пишуть, що поки залишаються навіть в місті Ухань.
Мешканка Мелітополя Ірина Чуйко, наприклад, активно пише на своїй сторінці в Фейсбук, як місто Ухань, де вона навчається, переживає епідемію. «Зараз в Ухані в супер-темпі будуються відразу 2 лікарні, на 2000 ліжок. Їх обіцяють здати в експлуатацію 2 і 5 лютого відповідно. Багато хто не вірить, що це можливо – але, проживши в Китаї більше 3 років, я бачила темпи будівництва тут – я впевнена, що китайці поб’ють цей рекорд. В інших 59 лікарнях міста є відділення, де приймають хворих з високою температурою. Всі лікарні переведені в цілодобовий режим роботи. Навіть в нашому університеті поліклініка зараз працює 24/7, хоча у нас немає жодного випадку захворювання ні серед студентів, ні серед викладачів, – написала Ірина в середу. – Магазини працюють, проблем з продовольством немає. Маски є не у всіх аптеках – просто їх швидко розкуповують – я зайшла в 2 аптеки. В одній закінчилися – купила в сусідній. Уряд жорстоко карає за спекуляцію масками та іншими медикаментами – можна зателефонувати за спецтелефоном і порушників оштрафують на велику суму».
Останнє повідомлення Ірини датоване 29 січня, де дівчина написала про зростання кількості хворих. «На жаль, кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом продовжує зростати. Офіційні цифри, взяті з онлайн-платформи моніторингу епідем. ситуації в Китаї на вечір 29.01 – 6080 підтверджених випадків в світі, з них 3554 в провінції Хубей, 116 видужали і 132 летальних випадків. Віримо в краще, що епідемія піде на спад і буде повністю переможена в самому найближчому майбутньому».
Український співак Юрій Лавров, який живе в Китаї сім років, виклав відеоролик, в якому розповів, як країна переживає епідемію.
«Насправді ніякого такого страшного відчуття немає взагалі, тим хто живе тут. Насправді померло 100 осіб. В рамках Китаю це все – суцільна дурниця. У 2014 році був вирус, коли китайці приховали всю тему зі спалахом грипу – вони не захотіли цю інформацію оприлюднити, і багато країн їх засудили за це. Цього року китайці показали, як вони здатні мобілізуватися і володіти ситуацією в будь-яких умовах. Люди не валяються на вулицях, працюю магазини. Єдине, що ввела влада – вони закрили всі розважальні заклади – парки атракціонів, кінотеатри… Влада вжила заходів обережності і сказала, що всі повинні носити маски. Всі почали носити маски. Китайці дуже виконавчі, якщо влада говорить, що всім потрібно надіти маски – все надінуть маски. Багато китайців вважають за краще не виходити з дому, тому розкупили всі продукти», – розповів Юрій, який в цей момент ходив по вулицям китайського міста без марлевої пов’язки.
А студента Вікторія написала, що паніки в китайських містах немає: «Чи бояться китайці? Знаєте, у мене відчуття, що тут більше не боязнь, а стадний ефект. І на жаль з такою чисельністю, він працює. Існує досить людей, яким все одно і вони ходять без масок. Проте, китайці підтримують свою країну в боротьбі з цією проблемою, і я вірю, що Китай зможе перемогти – це одна з наймогутніших країн. Я прекрасно розумію, що ЗМІ поширюють цю новину не тільки з метою хайпа, але і з метою ослаблення економіки і політики. Китай поранений, це правда, але він стане сильнішим. Я знаю китайців, це люди, які вміють виживати. Чи боюся я? Я стала переживати тільки коли ЗМІ стало кожен день про це говорити. Мій університет зі строгими правилами і на даний момент, у зв’язку з острахом зараження студентів, нас обмежили в пересуванні. Кожен день міряють температуру в їдальні і ввечері. Роздають маски. Китай бореться з цією проблемою, місто Ухань закрите на карантин, китайські ЗМІ публікують заходи безпеки, кращі лікарі були відправлені в Ухань, І ВЖЕ вилікувати велику кількість людей».
За даними на ранок 30 січня, від цього вірусу вже померли 170 осіб. Загальна кількість заражених становить 7786 осіб.