Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з технічних причин поділити воду, яка піде людям, і воду, яка піде на військові бази, неможливо. Тому Україна не може подати воду в Крим до моменту деокупації півострова.
Про це він повідомив, коментуючи ток-шоу «Право на владу» на каналі «1+1».
Департамент комунікацій секретаріату Кабінету міністрів України цитує заяву прем’єра: «Уряд не забуває про українців, які живуть на території тимчасово окупованого українського Криму. Ми хочемо, щоб вони відчували, що ми піклуємося про них. Справді, з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази, неможливо. Ця теза загубилася у галасі студії. Позиція залишається незмінною: ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України».
Про питання подачі води до Криму UA-Times писало в лютому, описуючи гучний скандал довкола очільника пропрезидентської фракції “Слуга народу” Давида Арахамії. Нардеп публічно заявив, що погодився б на ряд компромісів в питаннях Криму, якби Росія відвела свої війська з Донбасу.
Під час ефіру на одному з телеканалів ведучий запитав у Давида Арахамії, чи піде офіційний Київ на поступки президенту РФ, якщо той зажадає подати воду до АРК в обмін на поступки щодо Донбасу. Політик відповів: «Моя особиста позиція така: якщо дати воду в Крим, але мати велику перевагу в перемовинах по Донбасу, я буду вважати це достатнім компромісом… Особисто я б на таке пішов. Тим більше, що водою в Криму так чи інакше користуватимуться громадяни України».
Згодом Арахамія вибачився за цей меседж, але його слова викликали шквал критики у політичних та експертних колах.
Після заяви Дениса Шмигаля дискусія про воду до Криму отримала продовження.
Також нагадаємо, що у Німеччині пройшла 56-та Мюнхенська конференція з питань безпеки, на якій дебютував Володимир Зеленський із виступами на тему того, чи реально восени організувати волевиявлення на Донбасі.