Голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова висловила думку, що держава має продовжити піднімати пенсійний вік населення.
«Україні потрібно йти на дуже плавне підвищення пенсійного віку, наприклад, на 1 місяць на рік, починаючи з 2023 або 2025 року, інакше ми своїх дітей прирікаємо на ще гіршу долю і гіршу пенсію», – заявила представниця «Слуга народу» Галина Третьякова в коментарі «Інтерфакс-Україна». Також народна обраниця висловилася за запровадження обов’язкових пенсійних накопичень, відповідний законопроект №2683 «Про загальнообов`язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» зареєстрований у Верховній Раді наприкінці грудня.
Документ пропонує встановити обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними пенсійного віку та залучення роботодавців до сплати пенсійних внесків на паритетних засадах.
Так, роботодавці сплачуватимуть 2% від розміру заробітної плати працівників, а учасники системи (працюючі особи) сплачуватимуть внески у розмірі 1% від заробітної плати (доходу).
За бажанням працівника, розмір його самостійних внесків може бути збільшено. Роботодавець зобов’язаний пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками в розмірі до 5% від суми заробітної плати такого працівника.
Законопроект пропонує встановити, що кошти накопичувальної системи є власністю учасників системи (осіб, з заробітної плати яких здійснюються відрахування) у розмірі, накопиченому на їх індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках, а у випадку смерті особи право власності на пенсійні заощадження переходять до її спадкоємців.
Ініціатива пропонує комбіновану модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання внесків у Пенсійному казначействі, залучення Центрального адміністратора для здешевлення та консолідації послуг з адміністрування персоніфікованих рахунків учасників Пенсійного казначейства, а також в недержавних пенсійних фондах, допущених до діяльності у другому рівні пенсійної системи шляхом авторизації.
Управління активами коштів Пенсійного казначейства буде здійснюватися компаніями з управління активами, допущеними до діяльності в другому рівні пенсійної системи шляхом авторизації.
Зберігання активів Пенсійного казначейства буде здійснюватися банками-зберігачами, допущеними до діяльності в другому рівні пенсійної системи шляхом авторизації.
Додамо, Міжнародна конфедерація профспілок (ITUC) виступила проти нового трудового кодексу України, який був схвалений Кабміном 27 грудня 2018 року. У ITUC вважають, що український уряд встав на бік олігархів проти свого народу.