Олексій Гончарук повідомив про етапи створення легального ринку праці – інфомаційний та інспекційний.
Перший етап – інформаційний. 600 інспекторів праці по всій Україні провели особисту роз’яснювальну роботу для понад 180 тисяч роботодавців у сфері торгівлі. При цьому у понад 56 тисячах випадках до візитів долучались Пенсійний фонд, Державна податкова служба (ДПС), Державна служба зайнятості та органи місцевого самоврядування.
Як результат – лише за 2 тижні до ДПС надійшли понад 107 тисяч повідомлень про укладення трудових договорів з 202 тисячами працівниками. Загальна динаміка працевлаштування у сферах, де проводилась інфокампанія, зросла порівняно до січня 2019-го року на 25,8%.
Другий етап триває – це інспекційна кампанія з 10 по 21 лютого. Інспектори перевірятимуть роботодавців, у яких 4 і більше потенційно незадекларованих працівників.
Гончарук назвав мету уряду на 2020 рік у дописі на своєму каналі в Telegram: це +200 тисяч нових легальних робочих місць та скорочення пошуку роботи в середньому з 3,6 до 2 місяців. За 5 років планують створити 1 мільйон робочих місць.
Наразі практично кожен п’ятий українець працює неофіційно. Найчастіше – у сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур’єрській діяльності. Ці працівники не захищені. Фактично, констатує Гончарук, вони безправні у відносинах з роботодавцем. Прем’єр додав: «Легальний ринок праці – це не лише податки до бюджету, а передусім, створення цивілізованих умов праці для людей».
Нагадаємо, що в Україні можуть прийняти новий трудовий кодекс, довкола якого йдуть суперечки. На думку міністра економіки Тимофія Мілованова, права робітників з новим трудовим кодексом тільки посилюються за рахунок гнучкості норм і компенсації. Що насправді чекає роботодавців, а також що очікує мільйони працевлаштованих українців в майбутньому і як працівники можуть захистити свої права після прийняття нового кодексу, читайте в розборі від UA-Times “Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців“.