Грошова застава для партії, які прагнуть балотуватися у Київраду, становить понад 4,05 млн грн. На практиці це означатиме, що, наприклад, для отримання лише права балотуватися в мери Києва потрібно буде заплатити суму, що майже на мільйон більше, ніж застава для посади Президента.
Аналогічну суму має внести кандидат на посаду мера столиці. Для порівняння, партія, щоб балотуватися до Верховної Ради у 2019 році мала внести заставу, яка була майже такою самою – 4,12 млн, а кандидат в президенти – 2,5 млн. Про це повідомив громадських рух «Чесно».
У 2015 році партія, коли реєструвала список кандидатів у столиці, мала заплатити дещо більше 100 тис. грн.
Для президентських і парламентських виборів законотворці розраховували розмір застави, спираючись виключно на кількість мінімальних зарплат. Однак у випадку місцевих виборів розмір застави залежить від кількості зареєстрованих виборців. Таким чином у законі застосований різний підхід для формування розміру застави, що суперечить духу Виборчого кодексу.
Підписаний закон закриває доступ до місцевих виборів для молодих, незалежних від олігархії партій та незалежних кандидатів – самовисуванців у міські голови. Отже запроваджується неконституційний майновий ценз для участі в виборах.
Один із співавторів цієї правки, депутат попереднього скликання Олександр Черненко (колишній голова «Комітету виборців України») пояснив, чому законотворці пішли на цей крок: «Це були правки робочої групи. Ці правки, які виникли в ході дискусії на робочих групах, фактично, – це позиція робочої групи, яка працювала над кодексом… Якщо ви маєте шанс вийти і перемогти, то ці гроші, ви їх не викидаєте, а повернете. Це було, щоб убезпечитися від технічних кандидатів. Два мільйони для мера Харкова – це цілком реалістична і придатна сума. Для кандидатів в раду – це ж не для одного, а для списку вона теж нормальна. Ми дійшли такої формули».