З початку вересня нафта на міжнародних майданчиках подешевшала більш ніж на 12% на тлі відсутності прогресу по боротьбі з коронавірусів. Число інфікованих в Індії, Іспанії, Великобританії і США продовжує зростати, що змушує інвесторів турбуватися щодо відновлення глобального попиту. В якості додаткових причин, що вплинули не тільки на нафту, а й інші сировинні активи, варто згадати зміцнення долара і падіння фондових ринків. Апетит інвесторів до ризику знову знижується через збереження економічної невизначеності, що і знаходить своє відображення в динаміці фінансових інструментів. Про це повідомляє Сергій Родлер, аналітик ТелеТрейд.
“Зокрема курс долар / гривня, за перші дні місяця, виріс на 30 копійок до долара, і, судячи з усього, продовжить рости. Нагадаю, що вартість нацвалюти є одним з головних ціноутворюючих факторів для бензину, так як його доводиться купувати за долари за кордоном. Проте, помітного зростання цін на українських АЗС вдалося уникнути. Причому, справа не тільки в зниженні вартості нафти, а й великих резервах палива, сформованих в період низьких цін “, – говорить експерт.
За його словами, відчутного зростання роздрібних цін найближчим часом не очікується: ні про який дефіцит сировини всередині країни не йдеться, тоді як для подальшого зростання нафтового ринку будуть потрібні справді серйозні приводи. Очікуємо вартість літра А-95 поблизу 23,12.
Нагадаємо, експерт: старт виборчої кампанії і обвал ринку нафти зміцнили гривню.