Віртуальний банк Chime має вже 12 мільйонів клієнтів

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Рон Шевлін cтарший співробітник редакції Fintech американського журналу Forbes розбирався з питанням популярності в США інтернет банків.

Недавнє спільне дослідження компанії з банківських консультацій Cornerstone Advisors та компанії фінансових консультацій StrategyCorps встановило, що 12 мільйонів американських споживачів зараз є клієнтами інтернет-банку Chime.

Як не дивно, минув деякий час, коли сам банк Chime оголосив про кількість своїх клієнтів після випуску прес-релізів, оголошуючи про багатомільйонні збільшення кожні кілька місяців за останні кілька років. Останнє оголошення було рік тому, коли показник був у 8 мільйонів клієнтів.

Я не уявляю, чому це зупинило б оголошення, оскільки вони та інші альтернативні банки збільшили свою клієнтську базу на 50% завдяки пандемії.

Однак п’ятидесяти відсотковий ріст на 8 мільйонів клієнтів – це набагато більше нових клієнтів, ніж зростання на 50% з бази в мільйон або 500 000 клієнтів. Однак і зараз Chime домінує на банківському просторі із великим відривом.                                       

Кількість клієнтів альтернативних банків | Графік Forbes

Альтернативний банк стає основним банком

Не всі клієнти альтернативного банку розглядають фінансову технологію, з якою вони ведуть бізнес як із своїм основним постачальником, але тривожно велика кількість людей, і ця кількість зростає.

У січні 2020 роки тільки 4% представників покоління Z і покоління Y вважали поточний рахунок в альтернативному банку своїм основним рахунком. До грудня 2020 року цей відсоток зріс до 15%.

Серед всіх клієнтів США 11% вже вважають цифровий банк своєю основною фінансовою установою. Цифрові банки мають в сукупності 17% частки вторинних рахунків і 30% – третіх рахунків клієнтів.

Найбільшими невдахами в 2020 році були мегабанки

Найбільшими програшами в 2020 році за часткою споживачів, які вважають їх основними установами – стали мегабанки (Bank of America, JPMorgan Chase JPM + 1,5% та Wells Fargo WFC + 2,8%). Їх частка основних клієнтів банків зменшилася майже на сім процентних пунктів у період з січня по грудень 2020 року.

Частка основних клієнтів банку

Приблизно дві третини клієнтів Chime, які вважають компанію своїм основним банком (а це майже 8 мільйонів основних клієнтів), фактично робить цей альтернативний банк п’ятим за величиною банком у США. Це з точки зору основних клієнтів, тобто, звичайно, не з точки зору активів, депозитів або доходів.

Графіка Forbes

Кількість основних клієнтів банку

Інші банки-суперники майже не мають такого високого відсотка. Лише половина клієнтів Varo вважає фінтех своїм основним банком, а в решті цифрових банків відсоток подібний до показника Varo.

Стратегія функціонування Chime

Традиційна мудрість, і навіть власна реклама банків-суперників – стверджує, що фінтех-машини завойовують клієнтів, оскільки вони надають чудовий сучасний досвід клієнтам та мають кращі інструменти мобільного банкінгу.

Це більше, ніж це.

Chime конкурує зі стратегією “функціонування”. Фінтех, безсумнівно, пропонує хороший досвід для користувачів і не вимагає плати за залучення споживачів із низьким та середнім рівнем доходу. Але є три особливості продуктової пропозиції компанії,  які є ключовими для її успіху:

1) Дочасний доступ до грошей. Майже чверть клієнтів Chime заявили, що обрали фінтех своїм основним банком, оскільки він пропонує дводенний дочасний доступ до їхніх депозитних чеків, а також до державних стимулів і чеків для повернення податків.

2) Знайди мене. Ця функція продукту дозволяє клієнтам Chime здійснювати покупки за дебетовими картками, що перевищують кошти на їх рахунках, без комісії за овердрафт. Клієнти, що отримують щомісячні прямі депозити в розмірі 500 доларів США або більше мають право на участь в такій програмі. За даними веб-сайту Chime, “ліміти починаються з 20 доларів і можуть бути збільшені до 100 і більше доларів на основі таких факторів, як активність облікового запису так і її історія”.

3) Кредитна картка кредитора. Користувачі, які переважно мають низький та середній дохід, не потрапляють під приціл маркетингових зусиль великих емітентів кредитних карток. За даними Cornerstone, 15% основних банківських клієнтів Chime або мають картку, або перебувають у списку її очікування. Щоб отримати карту, клієнт повинен мати обліковий запис Chime Spending Account і налаштувати прямий депозит в Chime.

Поліпшення фінансового стану та ефективності роботи

Ці особливості складава чогось важливого: Сприйняття фінансового впливу.

У своєму дослідженні The Cornerstone запитало споживачів, наскільки їхній основний банк допомагає покращити ефективність та “здоров’я” їхнього фінансового життя. На вершині опитування був віртуальний зв’язок між чотирма провайдерами: USAA, Capital One, Chime та Bank of America.

Вплив первинного банку на фінансовий стан та результати діяльності | Графіка Forbes

Безумовно, є низка причин, чому інші банки-суперники не встигають за Chime (наприклад, маркетинг). Однак одним важливим фактором є те, що клієнти інших банків-суперників не усвідомлюють, що ці фірми впливають на їх фінансове здоров’я і результати в тій мірі, в якій це роблять клієнти Chime.

Це повинно бути тривожним сигналом не лише для альтернативних банків, але й для багатьох банків та кредитних спілок.

Справа не в тому, коли клієнти говорять, що їх основний банк погіршує фінансові показники і стан фінансового здоров’я. Справа втім, що більша частина клієнтів заявляє, що їх основний постачальник фінансових послуг не впливає на їх фінансове здоров’я і продуктивність. Це погані новини для банківської галузі.

У своїй статті про найпопулярніші тренди до 2021 року у Forbes я писав: «Фінансове здоров’я буде регулюватися. Шукайте нову адміністрацію, яка вимагатиме від банків контролю та покращення рівня фінансового стану своїх клієнтів. Тодд Бейкер та Корі Стоун нещодавно запропонували кілька ідей. Перша із їхніх триступеневих пропозицій вимагатиме від постачальників «надання регуляторам даних, щоб регулятори могли використовувати для аналізу та вимірювання змін у фінансовому стані користувачів».

Що буде далі?

Конкуренти альтернативного банку Chime можуть відставати у кількості клієнтів та проникненні первинного статусу, але в цифровому банківському просторі є тенденція, яка зменшує важливість цього розриву: спеціалізація.

Нові учасники ринку конкурують не нібито через «чудову якість обслуговування клієнтів», а через спеціалізацію або сегментацію.

Банки-суперники, такі як Bank Boulevard (обслуговуючий темношкірих споживачів), Daylight (орієнтований на споживачів ЛГБТ) і Panacea Financial (обслуговуючий лікарів), займають надійні ринкові ніші, приділяючи особливу увагу унікальним потребам певних сегментів ринку. В деякому відношенні банки-суперники стали новим «суспільним» банком. Просто спільноти, які вони обслуговують, – це не географічні спільноти, а спільноти, засновані на близькості.

А в іншому, враховуючи зростання кількості клієнтів банків-суперників, нові традиційні банки стали традиційними спільнотами банків.

Читайте також: “CNN: United Airlines прогнозує туристичний зліт і купує 25 літаків Boeing 737 Max”


загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

- Advertisement -

Український бренд одягу

Найновіше

Справу начальника митного поста Київської митниці передали до суду

Прес-служба Генпрокуратури України повідомила про завершення розслідування та передачу до суду справи начальника митного поста Київської митниці Державної митної...

- Advertisement -

Обмен Валют

Мінекономіки: посіяно 58% запланованих обсягів зернових та зернобобових культур

Станом на 6 травня 2021 року українські сільгоспвиробники посіяли 4 370 тисяч га ярих зернових та зернобобових культур, що становить 58% від раніше прогнозованих...

Голова Служби судової охорони: “Без належного рівня безпеки незалежність судової влади не можлива”

7 травня Голова Служби судової охорони України (ССО) Валерій Бондар прийняв участь у вебінарі на тему: “Вдосконалення роботи судів через впровадження модельних рішень у...

Експерт: на вихідних гривня буде “відчувати” себе досить впевнено

Курс гривні в п'ятницю, 7 травня, утримувався на рівні 27,74 гривень за долар. Про його подальшу короткострокову перспективу розповів UA-Times керівник відділу аналітики ГК...

Кияни блокують будівельників біля історичної будівлі на Обсерваторній

В п'ятницю, 7 травня, в центрі Києва продовжилися роботи навколо садиби титулярного радника Олександра Андрійовича Барбана, яка розташована у верхів’ях Обсерваторного яру, поруч з...

Думай

На цьому тижні на цінні папери вплине рішення Банку Англії і безробіття в США

Для Українського фондового ринку зараз намітилася позитивна тенденція, так як збільшення кількості інструментів породжує збільшення попиту на торгівлю і...

Читай

Звіт Нацбанку-2020: Україна краще подолала кризу COVID-19 чим кризу 2009 та 2014 років

Національний банк України оприлюднив Річний звіт за 2020 рік, у якому підбив підсумки фінансового життя країни в умовах першого...

Теж цікаво

Блоги

Аліна ДЕМЧИК | Правові методи у захисті від домашнього насилля, що працюють

Приблизно 1,8 млн. жінок на рік страждають від домашнього насильства. Понад 600 жінок загинули від домашнього насильства у 2020 р. 350 фактів домашнього насильства...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Ринок робототехніки в Україні: майбутнє вже поруч!

Останніми роками у світі досить активно розвивається ринок робототехніки, що є характерною рисою розвитку четвертої промислової революції. Країнами-лідерами у сфері робототехніки на сьогоднішній день...

Крістіна ГЕРАСИМЧУК | Карантин, що змінив світ бізнесу

Карантинні обмеження, які діють на території України вже більше року, вплинули практично на всі сфери життя. У когось це пов’язано з перенесенням робочого простору...

Оксана СКОРОБОГАЧ | ФОПи та наймані працівники можуть отримати матеріальну допомогу під час карантину

Постановою від 07 квітня 2021 р. № 329 Кабінет Міністрів затвердив перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Як працює автоматичний арешт рахунків та списання коштів

23 березня 2021 року Міністерство юстиції своїм наказом № 1061/5 внесло зміни до Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках, що дозволило...
- -