Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки) розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої обіцяють компенсувати аграріям з державного бюджету. Процедура буде проходити в рамках програми підтримки аграріїв за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
Як повідомляється на сайті Мінекономіки, до переліку додано 320 нових найменувань техніки та обладнання і взагалі в державній програмі можуть прийняти участь покупці 14 892 найменувань техніки від 200 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 9. Це, наприклад, ТОВ “ВІЛСАР Груп” (43366276),ПП “Агропроммонтаж” (24145306), ПрАТ “Хорольський механічний завод” (14311353), ТОВ “Вентиляційні Рішення “ВЕНТСОЛ” (38026905)”.
До переліку техніки, вартість якої буде компенсовуватися з бюджету додалися посівний напівпричіпний комплекс для посіву за технологією Strip-Till, сівалки прямого посіву, агрегати та аплікатори для внесення рідких мінеральних добрив, обприскувачі, жниварки для збирання соняшнику, зерноочищувальні сепаратори, технологічне обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнання для систем крапельного зрошення, зерносушарки, вагове обладнання для зважування сільгосппродукції, напівпричепи, ґрунтообробна техніка, обладнання для утримання ВРХ та свиней тощо.
“Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника. Відтепер ще більше заводів-виробників української с/г техніки матимуть можливість краще реалізовувати свою продукцію, адже компенсація у 25% вартості є гарним стимулом для аграріїв купувати саме нашу техніку і обладнання”, – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
Із переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання, яке приймає участь у державній програмі, можна ознайомитись на сайті Мінекономіки.
Нагадаємо, за 2020 рік аграріям компенсовано близько 892,6 млн грн ($32 млн) за придбану техніку і обладнання. Кошти отримали 7 260 аграріїв, які придбали 14 946 одиниць сільгосптехніки та обладнання на суму майже 4 млрд грн ($143 млн).
Читайте також “Експерти про Експортно-кредитне агентство: влада обмежила підтримку проекту”