Щоб блокувати поширення по всій країні і за кордон нового коронавируса nCoV, влада Китаю ізолювала місто Ухань в провінції Хубей, де проживають 8,9 млн осіб. “Без особливих причин жителям не слід залишати місто. Вихідні рейси з аеропорту і вокзалів тимчасово закриті”, – йдеться в заяві екстреного штабу по боротьбі із захворюванням, яка була поширена в середу, 22 січня.
У середу китайська влада ухвалила рішення тимчасово припинити роботу громадського транспорту в Ухані, щоб запобігти подальшому поширенню інфекції. Автобуси, метро, пороми і транспорт, який займається перевезеннями пасажирів на далекі відстані, припинив роботу 23 січня о 10 ранку за місцевим часом. Для жителів міста закриті аеропорт і залізничні станції.
Влада Китаю порадила громадянам уникати скупчення людей і не їздити в Ухань. “Головне – не їздите в Ухань. А тих, хто там знаходиться, я закликаю не залишати місто”, – сказав заступник голови державного комітету КНР у справах охорони здоров’я Лі Бінь.
У середу регіональне державне телебачення Китаю повідомило з посиланням на місцеву владу, що до 12.00 середи від цього вірусу в провінції Хубей померло вже 17 осіб. Декількома годинами раніше з’явилися офіційні повідомлення про те, що число жертв склало 9 осіб. При цьому число тих, що заразилися становить вже 600 чоловік і у медиків є побоювання, що nCoV передаєть від людини до людини. Вірус поширився і на інші китайські провінції, а також проник на територію США, Таїланду та Південної Кореї.
Джерелом нового вірусу, як вважає влада, став ринок в Ухані, де продавалися морепродукти, птиці, змії, кролики та інші тварини. Заборона на продаж живої птиці та худоби вже введена, в найбільших транспортних вузлах міста посилено роботу систем вентиляції. Мешканців, які покидають Ухань, зобов’язали міряти температуру. “Нам вже відомо, що хвороба прийшла з ринку, на якому йшла незаконна торгівля дикими тваринами. Можливо, носієм вірусу була тварина, а потім він перейшов до людини”, – каже директор Центру по контролю і профілактиці хвороб Гао Фу.
Міністерство охорони здоров’я України на початку тижня випустило рекомендації відповідним структурам щодо ситуації зі спалахом в Китаї інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV). Офіційних даних про хворих на цю хворобу українців на даний момент немає.