Народні депутати України проголосували в другому читанні за надання державної підтримки галузі культури, креативним індустріях, туризму, малому і середньому бізнесу в зв’язку з карантином, пов’язаних з поширенням коронавирусной хвороби. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
За відповідний законопроект № 3377 про внесення змін до низки законів у другому читанні проголосували 343 народних депутатів.
Так, законопроект пропонує розповсюдити державну підтримку у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроектів: для національних ігрових фільмів, анімаційних фільмів, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, телевізійних серіалів і фільмів-дебютів, в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості відповідного кінопроекту.
Відповідно до законопроекту тимчасово, на період карантину та до 31 грудня 2020 року, телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги, які використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
Автори законопроекту також пропонують зменшити плату за наймання (оренду) майна на вимогу наймача (установи культури), який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна протягом усього часу, коли майно не могло використовуватися у підприємницькій діяльності в повному обсязі через введені на час карантину обмежень і (або) заборони.
Документом також передбачається внесення змін до порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва і малого підприємництва, передбачивши 0% суми наданого кредиту до кінця 2020 року під цільове використання, забезпечення фонду заробітної плати суб’єктами туристичної діяльності, установами культури, іншими суб’єктами господарювання, які здійснюють основну економічну діяльність в видах, що відносяться до креативних індустрій.
Законопроект вводить адресну фінансову підтримку туроператорам, які зазнали значних, незаплановані витрати і забезпечили повернення громадян України з-за кордону у зв’язку з поширенням COVID-19.
Також автори внесли зміни в порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті Українському інституту книги для підтримки книговидавничої справи і популяризації української літератури в світі, передбачивши видатки на придбання книжкової продукції, в тому числі електронних видань для поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек здійснюються за рахунок бюджетних коштів .
Нагадаємо, МОЗ: За добу зафіксовано 666 нових випадків COVID-19.