Як кінотеатр “Київ” відійшов офшорній компанії з можливим слідом з Росії

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Днями Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтвердив законність перемоги ТОВ «Сінема Центр» в аукціоні, щодо передачі будівлі кінотеатру «Київ» в орендне користування цьому товариству. Представники колишнього творчого колективу столичного кінотеатру “Київ” провели аналіз документів, які були подані на аукціон, проведений Київською міською державною адміністрацією (КМДА), і дійшли висновку, що є великі сумніви в законності не тільки конкурсу на оренду ЦМК “Кінотеатр “Київ”, а і в професійності та компетентності КМДА.

Як віддавали “Київ”

Майже за рік до проведення конкурсу Київською Міською Радою (КМР) було прийнято рішення №516/4580 від 24 квітня 2018 року «Про надання інформації стосовно кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, що претендують на отримання прав на землю чи майно територіальної громади міста Києва». Рішенням було визначено: обов‘язкове надання  інформації про кінцевого бенефіціарного власника відповідної юридичної особи, що претендує на оренду комунального майна м. Києва відповідно до пунктів 8, 9, 13, 14 частини другої статті 9  Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

Статтею 8 Закону визначено – перелік засновників (учасників) юридичної особи: прізвище, ім‘я по батькові, дата народження, країна громадянства.
Статтею 9 Закону визначено – про обов’язкове надання інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи.

Передбачуючи можливі наслідки з проведення таких конкурсів, на засіданні Постійної комісії КМР з питань регламенту та депутатської етики  26 грудня 2018 року було розглянуто звернення депутата КМР Буділова М.М., який застеріг і повідомив членів комісії про невиконання рішення КМР №516/4580 від 24 квітня 2018 року щодо обов‘язкового висвітлення відомостей кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб-заявників, претендентів на отримання прав на землю чи майно територіальної громади міста.

Комісією було прийнято одноголосне рішення «..рекомендувати постійній комісії Київради з питань власності розміщувати на офіційному веб-сайті Київради скан-копії усіх матеріалів засідання, включно з листами Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу КМР (КМДА), стосовно кінцевих бенефіціарів-власників юридичних осіб-заявників з урахуванням вимог Ч.3 3 Ст. 8 Положення про постійні комісії Київради або доводити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб-заявників у інший спосіб, який дозволить членам комісії та іншим зацікавленим особам отримувати відповідні відомості».

Важливо зазначити, що на засіданні комісії також був присутній і перший заступник директора Департаменту комунальної власності м. Києва – Шмуляр Олег Васильович, який,  згодом,  і очолив конкурсну комісію з оренди кінотеатру “Київ”, допустивши туди компанії, які мають далекі від українських бенефіціарних власників.

Бенефіціари

Депутати Київради домоглися виконання закону – були оприлюднені кінцеві власники компаній, які подали заявки на участь у конкурсі по кінотеатру “Київ”. Але до конкурсу були допущені учасники, кінцевими бенефіціарами яких є офшорні компанії з невідомими кінцевими власниками (засновниками юридичних осіб).

Були допущені компанії:

-ТОВ «Сінема Центр», ЄДРПОУ 33835003, кінцевим бенефіціаром-власником якої є компанія «DAMSI INVESTMENT INC» — (Панама),

-ТОВ «Планета Кіно», ЄДРПОУ 36757206, кінцевим бенефіціаром якої є «СІ СІНЕМА ЛІМІТЕД» — (Кіпр),

-ПрАТ « Мультіплекс-Холдінг», ЄДРПОУ 32850366, засновником якої є громадянин Російської Федерації – Писаренко Віталій Андрійович, хоча наразі кінцевим бенефіціаром в реєстрах вказана громадянка України.

Дані з youcontrol.com.ua на ТОВ «Сінема Центр», ЄДРПОУ 33835003

Дані youcontrol.com.ua на ТОВ «Планета Кіно»

Паралельно з цими подіями 20 грудня 2018 року групою депутатів Київради Петровець О.П., Васильчук В., Кузик П., Сиротюк Ю., Назаренко В., Павлик В., Свириденко Г., Манойленко Н. був зареєстрований проект рішення №08/231-4311ПР «Про встановлення заборони передачі майна та земель комунальної власності територіальної  громади міста Києва у власність або користування юридичним особам, у статутних капіталах яких є частка держави-агресора», яке передбачає пряму заборону підписання договорів оренди з компаніями, в яких є частка держави-агресора понад 25%. Як відомо, під державою-агресором наразі мається на увазі Росія.

15 травня 2019 року на пленарному засіданні Vlll сесії Vlll скликання Київської міської ради депутатами було прийнято рішення по зазначеному проекту і встановлена пряма заборона передачі комунального майна юридичним особам держави-агресора. Того ж дня, 15 травня 2019 року, о 17:21 вийшло оголошення в електронній версії газети «Хрещатик» під заголовком: «Київ заборонить передачу комунального майна та землі юридичним особам зі статутним капіталом РФ».

А вже через деякий час мер Києва Віталий Кличко оголосив компанію ТОВ «Сінема Центр» переможцем відповідного конкурсу на управління історичною будівлею кінотеатру “Київ”. До речі, в будівлі якого розташоване міське бомбосховище та яке є об‘єктом цивільної оборони міста Києва.

За інформацією, наданою Департаментом комунальної власності м. Києва, вже через два дні після заборони передавати комунальне майно особам зі статутним капіталом з РФ – 17 травня 2019 року – між ТОВ « Сінема-Центр» і департаментом комунальної власності м.Києва був підписаний договір оренди на нежитлову будівлю по вул. Велика Васильківська буд.19 ЦМК «Кінотеатр Київ». Цей документ офіційно так і не був оприлюднений.

Переможець

З відкритих джерел відомо, що мережа кінотеатрів «Сінема Сіті» була заснована в 2007 році Борисом Фуксманом, Олександром Роднянським та російсько-німецьким бізнесменом Міхаелем Шліхтом. Відносно їх всіх була інформація, що вони являються громадянами Росії. Але наразі засновники «Сінема Сіті» це заперечують.

Що без сумніву, так це проросійська позиція компанії. Наприклад, у лютому 2007 року кіномережа “Cinema City” оголосила про план приєднатися до протесту власника кіномережі Multiplex Антона Пугача проти наказу Міністерства  культури про обов‘язкове озвучення українською мовою кінопрокатних фільмів. 26-27 лютого 2008 року ТОВ « Сінема-Центр» зверталося в окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Міністерства культури та туризму та Державної служби кінематографії України з вимогою скасувати обов’язкове дублювання російськомовної кінопродукції на державну мову України.

“Організаторами конкурсу на оренду ЦМК «Кінотеатр Київ» були допущенні прямі порушення Рішення КМР «Про надання інформації про кінцевих бенефіціарів-власників юридичних осіб»,  рекомендацію комісії з питань регламенту та депутатської етики від 26.12.2018 та рішення КМР «Про встановлення заборони передачі майна та земель комунальної власності територіальної громади міста Києва у власність або користування юридичним особам, у статутних капіталах яких є частка держави-агресора». Все зазначене передбачає пряму заборону не тільки на підписання договору оренди, а навіть, і допущення зазначених компаній до конкурсу, – вважає директор ЦК “Кінотеатр Київ” заслужений працівник культури України Вілія Бондаренко. – Недбалість або справжня диверсія, порушення власних рішень КМР, які підписані особисто мером міста, і який патріотично висловлюється в любові до Києва і України та прийшов очолити КМДА з закликами про свободу українців. Маємо надію, що порушення власних обіцянок мера перед громадою Києва і власноручно підписаних рішень буде виправлено в найближчий термін, а відповідальні особи дадуть свідчення в правоохоронних органах, що найменше, про службову недбалість, перевищення владних повноважень і зловживання службовим становищем, а можливо, і діяння, умисно вчинених на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України”.

Наразі трудовий колектив Культурного центру “Кінотеатр “Київ” збирає підписи під петицією за збереження цього культурного осередку України. Свій підпис можливо поставити за посиланням “Колективне звернення громадян щодо кінотеатру “Київ“.

Читайте також: “Кияни вимагають повернути кінотеатр “Київ” кіноспільноті“.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

2 мільйони українців отримали щеплення від COVID-19

Станом на 19 червня 2021 року в Україні зробили 2 056 499 щеплень проти COVID-19. Про це повідомляє Міністерство...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в найближчій перспективі долар залишиться в діапазоні 27 грн

Курс гривні на відкритті в п'ятницю, 18 червня, перебував на рівні 27,20 гривень за долар. Ринок відреагував на рішення Національного банку України зберегти облікову...

Експерт: інфляція США впустила криптовалюти і швидкого повернення не буде

У четвер, 17 червня 2021 року курс Bitcoin трохи відновився після хвилі продажів, ініційованих підсумками щодо засідання ФРС США, яке завершилося напередодні. Джером Пауелл...

НБУ затвердив порядок нагляду за дотриманням фінустановами прав споживачів

Національний банк визначив порядок нагляду за додержанням учасниками ринку небанківських фінансових послуг законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та вимог законодавства про рекламу....

В “Київавтодорі” обшуки. На ремонті мостів вивели з бюджету 30 млн грн

Київська міська прокуратура повідомила про нові обшуки у київських комунальних підприємствах. 17 червня 2021 року процесуальні дії пройшли в службових приміщеннях Комунальної корпорації «Київавтодор». Згідно...

Думай

Боржник через суд майже повернув своє вже продане залогове майно

Стало відомо, що в юридичній практиці України може виникнути прецедент, коли  боржнику через суд повертають його залогове майно, яке ...

Читай

Суд віддав 7,7 га “Горіхового саду” у Феофанії під забудову

15 червня Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позову Київської міської державної адміністрації щодо скасування реєстрації права власності...

Теж цікаво

Блоги

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Що дозволено колекторським компаніям

14 квітня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» від 19.03.2021...

Георгий ТИГИШВИЛИ | Цугцванг для частного бизнеса

По всей видимости частному бизнесу предстоит найти новые способы защиты собственных интересов, поскольку решения Кабмина, которые принимаются на данный момент, идут в разрез официальным...
- -